Neomezené volání a SMS zprávy zdarma

Petr Novák
Publikováno 29. února 2024
 • Klasické SMS zprávy postupně vytlačují mobilní aplikace, přes které je možné posílat zprávy a neomezeně volat, a to zcela zdarma
 • Pokud zrovna nemáte chytrý mobilní telefon, přijde určitě vhod bezplatná SMS brána
 • Dříve bylo možné odesílat SMSky přes internet do sítě všech velkých operátorů, v současné době pošlete bezplatnou SMS pouze do sítě T-Mobile

5 nejlepších aplikací pro komunikaci přes internet

Chatovat, volat, posílat fotografie, dokumenty i videa je možné úplně zdarma přes speciální mobilní aplikace. Stačí mít k dispozici chytrý telefon a připojení na internet. Vybrali jsme 5 nejoblíbenějších aplikací, se kterými za zprávy nezaplatíte ani korunu.

 1. iMessage: SMS zprávy zdarma pro uživatele iPhonů

  SMS do všech sítí zdarmaUživatelé zařízení od Apple mohou komunikovat zadarmo přes aplikaci iMessage, která je přímo propojená s textovými zprávami. Přes iMessage se dají posílat texty, fotky nebo videa na jiný iPhone, iPad, iPod touch nebo Mac, podmínkou je připojení na internet. Zprávy jsou šifrované a zobrazují se v modrých textových bublinách.

  Po aktivaci aplikace automaticky rozpozná, kdy zasílá zprávy na zařízení od Apple s aktivním iMessage, a kdy na jiná zařízení. V takovém případě jsou zprávy odesílány jako standardní SMS nebo MMS, které jsou zpoplatněny podle tarifu operátora. Zprávy nejsou šifrované a zobrazují se v zelených textových bublinách.

  Prostřednictvím iMessage nelze volat, k tomu je určena jiná aplikace – Facetime.

 2. WhatsApp Messenger: Bezplatné zprávy pro iOS i Android

  SMS do všech sítí zdarmaWhatsApp Messenger je komunikační aplikace, se kterou lze zdarma volat i posílat zprávy, videa a další soubory. Podmínkou je připojení na internet, dobře funguje i při velmi pomalém připojení. Výhodou je, že uživatel obdrží zprávy, i když aplikaci aktivně nevyužívá.

  Aplikace se automaticky synchronizuje s čísly z telefonního seznamu ve smartphonu a přiřadí do dostupných kontaktů již registrované uživatele, kteří WhatsApp používají. V aplikaci lze vytvořit různé skupiny lidí, se kterými si lze psát a sdílet obrázky či videa.

 3. Facebook Messenger: Nejpoužívanější aplikace v ČR

  SMS do všech sítí zdarmaFacebook Messenger je velmi jednoduchá komunikační aplikace dostupná všem uživatelům Facebooku. S aplikací je možné ihned komunikovat, a to zcela zdarma. Aplikace podporuje volání, odesílání fotek, obrázků, videí, psaného textu, oblíbených samolepek a emoji.

  K výhodám Messengeru patří možnost vytvářet skupinové konverzace a velmi snadné ovládání. Videa a fotky se dají posílat přímo z aplikace jediným klepnutím.

 4. Skype: Volejte a posílejte SMS zprávy zdarma

  SMS do všech sítí zdarmaPo mnoho let patřil Skype mezi nejpoužívanější aplikace pro videohovory. Na trhu působí od roku 2003, během uplynulých 17 let se výraz „Skypování“ stal synonymem pro volání přes internet.

  Skype nabízí bezplatné posílání SMS zpráv, hlasové hovory zdarma kdekoliv s kýmkoliv, kdo je na Skypu, a volání na telefony s nízkými sazbami. Zajímavá je možnost pořádání skupinových videohovorů, na které je možné přidat až 50 lidí. Volat se dá bez registrace pouze přes vygenerovaný odkaz.

 5. Viber Messenger

  SMS do všech sítí zdarmaViber Messenger umí zdarma volat, posílat textové zprávy, sdílet fotografie a videa. Po instalaci a registraci prostřednictvím telefonního čísla si aplikace sama zjistí, jaké kontakty uživatel používá, a pokud i u nich je nainstalovaný Viber, potom s nimi automaticky umožní bezplatnou komunikaci.

  K posílání zpráv je třeba připojení na internet, buď přes Wi-Fi nebo datový tarif.

SMS zdarma do sítě T-Mobile

SMS zprávy do sítě T-Mobile mohou zasílat zdarma zákazníci T-Mobile prostřednictvím SMS brány na stránkách T-Mobile. Zprávy do jiných sítí jsou zpoplatněny dle tarifu. Pro odeslání SMS zdarma se je nutné přihlásit do uživatelského účtu Můj T-Mobile.

Počet zpráv, které lze odeslat za den je omezen, aktuálně se dá poslat nejvíce 100 zpráv za den.

 • Testovací zpráva dorazila: ano
 • Kam lze poslat: T-Mobile
 • Otravná reklama: ne
 • Ke zprávě lze přiložit obrázek: ne

Neomezené volání a SMS za 327 Kč měsíčně

Neomezené volání a SMS do všech sítí u mobilních operátorů vychází zhruba na 400 Kč za měsíc. Aktuálně nejvýhodněji vychází tarif s neomezeným voláním, SMS do všech sítí a 3,5 GB dat u Vodafone. Jde o limitovanou nabídku, která je dostupná novým zákazníkům, případně zákazníkům, kteří přechází z předplacených karet na vyúčtování.

Zřízení tarifu je bez závazku.

Sjednat neomezené volání, SMS a 3,5 GB dat za 327 Kč/měsíc


Zatím žádné komentáře


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.