Jak chytit myš

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak chytit myš

  Jak chytit myš

  Na myši je nejlépe jít s pastičkou a lákavou návnadou. Kde je to bezpečné, tam můžeme nasadit jed na myši, ale jen ve specifických místech a se specifickým postupem. Jed v myších totiž může mít dalekosáhlé důsledky i na ostatní živočichy.

  Jak chytit myš do pastičky?

  Jak chytit myšZákladem je samozřejmě nákup pastiček. Pokud nevíte, jak s nimi zacházet, zeptejte se obsluhy v obchodě. Anebo si pusťte videa s návodem, jak na to. S pastičkami opatrně, umějí dost silně praštit přes prsty. Myši dokáží totiž zlomit vaz. Tím je i zabijí (nejen chytí).

  Do pastičky vložíme lákavou návnadu v podobě oříšku, špeku, sýra nebo jiných dobrot. Past dobře natáhneme a dáme do místa, kde víme, že se myš pohybuje. Vždy to bude místo, kde je myš nejméně na očích. Past denně kontrolujeme a mrtvé myši odstraňujeme v rukavicích – myš přenáší množství chorob nebezpečných i pro člověka.

  Co dělat, když není myš zcela mrtvá, jen zraněná? To je ta nejhorší situace, která může nastat. Trápí se myš, trápíte se i vy. V takovém případě je nejlepší obětovat pastičku, strčit ji i s myší do silnějšího pytle a pořádně do něj praštit čímkoliv, co je dost velké a těžké. Pokud se na to nemůžete dívat, pomozte si překrytím hadrem.

  Jak otrávit myš?

  Pokud chcete myši likvidovat pomocí jedu na hlodavce, vždy umisťujte návnadu na místo, kam se nedostanou děti. Ani ty sousedovy. Větším dětem oznamte, co je v mističce, kterou jste nachystali pro myšku. A celou situaci jim pomalu a důkladně vysvětlete – proč musí myška umřít a proč dítě nesmí krásně vypadající růžové granulky baštit.

  Misku s jedem choďte kontrolovat. A když z ní postupně ubývá, přisypávejte. Jednoho dne ubývat přestane. Ale tohle řešení je jedním z nejhorších, protože myš se volně pohybuje i venku a může ji třeba odchytit vaše kočka. Nebo dravec. Ti po pozření otrávené myši také zemřou.

  Lepším postupme je prevence, kdy na jaře najdete na pozemku všechny myší díry (když na jaře ještě není tráva, ale už slezl sníh, jsou dobře viditelné). Do každé díry jednak nasypete lžíci jedovatých granulí na hlodavce, jednak díru hned zahrnete a udusáte.

  Myši budou mít jídlo v noře, proto se nebudou snažit dostat ven – nebude důvod. Maximálně si poodhrnou kousek hlíny pro větrání. Díry choďte kontrolovat, do těch odhrnutých znovu přisypávejte a zase je zahrnujte. Brzy přestanou být odhrnovány. Tímto postupem zamezíte největší jarní invazi myší na pozemek. Během sezóny pak postupujte stejně, když najdete myší díry na pozemku.

 2. Jak chytit myš v bytě

  V bytě je spolehlivým postupem chytání myši pastička. Podrobněji si o tom přečtete v prvním boxíku. Pokud jsou v bytě děti nebo jiní obyvatelé, je nutné jim sdělit, že tu máte pastičku a že se na ni musí dávat pozor. Dětem ukažte demonstrační sklapnutí pastičky, třeba na suchém klacíku, aby pochopily, že to bude bolet. Pokud máte domácí mazlíčky, nepouštějte je do místnosti s pastičkou.

 3. Jak chytit myš v domě

  V domě je spolehlivým postupem chytání myši pastička. Podrobněji si o tom přečtete v prvním boxíku. Pokud jsou v domě děti nebo jiní obyvatelé, je nutné jim sdělit, že tu máte pastičku a že se na ni musí dávat pozor. Dětem ukažte demonstrační sklapnutí pastičky, třeba na suchém klacíku, aby pochopily, že to bude bolet. Pokud máte domácí mazlíčky, nepouštějte je do místnosti s pastičkou.

  V domě, v suterénu, lze využít i jedu na myši. Ale se vší opatrností. A jen tehdy, když nemáte domácí šelmy, tedy kočku nebo psa.

 4. Jak chytit myš v kuchyni

  V kuchyni je spolehlivým postupem chytání myši pastička. Podrobněji si o tom přečtete v prvním boxíku. Pokud jsou v domácnosti děti nebo jiní obyvatelé, je nutné jim sdělit, že tu máte pastičku a že se na ni musí dávat pozor. Dětem ukažte demonstrační sklapnutí pastičky, třeba na suchém klacíku, aby pochopily, že to bude bolet. Pokud máte domácí mazlíčky, nepouštějte je do kuchyně s pastičkou. Nebo jim k ní nedovolte přístup (fyzickými zábranami).

 5. Jak chytit myš na zahradě

  Myš se na zahradě dá chytit jednak do pastičky, jednak se dá zlikvidovat pomocí jedu na myši. Podrobnosti si přečtete v prvním boxíku.


I
Ivona 10.03.2019 – 21:30

Mám pastičky a myš se nechytla. Poraďte. Dík

Odpovědět

V
Vladěna 27.06.2019 – 11:30

Dobrý den, mám obavy, že doba pastiček na myši je za námi, zkoušela jsem chytit myš do pastičky již několikrát a výsledek byl, že návnadu sežrala a past zůstala nezaklapnutá, i když já bych si při jakékoliv i jemné manipulaci přicvakla prst (jednou se mi povedlo a pěkně to bolí). Nevím, zda si myši mohou předávat informace o obcházení pastiček, ale zjevně to tak vypadá. Zkuste navrhnout jiné způsoby.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma bydlení


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás