Letenky na víkend: Oslo od 277 Kč, Londýn od 454 Kč, Madrid od 495 Kč

Středa, 19. února 2020, Lapetka

Tento týden jsme pro vás vybrali tipy na víkendové letenky do blízkých i vzdálenějších měst. U nás si vyberou všichni, bez ohledu na záliby či preferovaný typ velikosti města – stačí se začíst :)

 1. Oslo od 277 Kč
  Na termíny od února až do června 2020 můžete sehnat levné letenky do Norska. S odletem z Vídně je nabízí Ryanair, pro odlet z Katowic je to pro většinu letů také Ryanair, ale můžete zkusit hledat i u Wizz Ait – pár termínů se u nich najde také. Protože jsou severské zeměcdocela drahé, zkuste se před cestou inspirovat v našem článku s tipy, jak ušetřit v Norsku.
  Odlet Vídeň / Katowice Aerolinky Ryanair Termíny únor – červen 2020
 2. Billund od 279 Kč
  Levné letenky do Bilundu nyní pořídíte za skvělou cenu u irských Ryanair. Billund je město v Dánsku, známé především Legolandem, a i firma LEGO má zde své sídlo. Levné letenky pořídíte s odletem z Vídně. Jelikož je Billund zajímavým městem, věnovali jsme se mu samostatně a sepsali jsme průvodce po Billundu.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny březen – duben 2020
 3. Stuttgart od 403 Kč
  Levné letenky do Stuttgartu nabízí s odletem z Vídně Ryanair. Letět můžete za nízkou cenu v březnu a dubnu 2020. Návštěvu tohoto němeského města by si neměli nechat ujít zejména milovníci automobilů – město má v této oblasti bohatou historii a naleznete zde i muzea firem Mercedes Benz a Porsche.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny březen – duben 2020
 4. Brusel od 403 Kč
  Od pátku do neděle můžete levně letět z Vídně do Bruselu. Letenky nabízí společnost Ryanair na měsíc březen 2020. Během výletu si zkuste naplánovat i výlet do nedalekých Brugg – toto město vás svou atmosféru jistě okouzlí. Pokud to nebudete stíhat, vrátit se můžete i v pondělí. V Bruselu můžete navštívit Atomium, nebo zkusit najít méně známé kamarády slavné sochy čůrajícího chlapečka – čůrající holčičku a pejska. Před odletem si můžete projít našeho průvodce po Bruselu.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny březen 2020
 5. Londýn od 454 Kč
  s Wizz Airem můžete letět za příjemnou cestu do hlavního města Velké Británie. Levné letenky do Londýna seženete s odletem z Bratislavy i Krakowa a to na termíny od února až do května 2020. Londýn se  řadí mezi ta nejdražší města – pokud se chystáte navštívit některé památky, zvažte koupi tzv. London Passu. Více o něm, ale i další tipy, jak ušetřit, si přečtěte v našem průvodci po Londýně.
  Odlet Bratislava / Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny únor – květen 2020
 6. Varšava od 454 Kč
  To, co bývá blízko, často přehlížíme, láká nás exotika a vzdálené kraje. Byla by však škoda opomenout například návštěvu hlavního města Polska. Levné letenky Do Varšavy koupíte u Wizz Air s odletem z Vídně, což je ideální pro Jihomoraváky, kteří mají toto město trochu z ruky. Ve Varšavě naleznete Staré město i moderní čtvrť a obojí stojí za vidění.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny březen – červenec 2020
 7. Bologna od 495 Kč
  Itálie je rájem gurmánu, kultury i památek, a vy se do tohoto státu můžete podívat díky levným letenkám společnosti Ryanair, z Prahy do Boloni. Toto město je opravdovou gurmánskou mekkou – až se dosyta najíte, chvilku so odpočiňte u vynikající a zároveň levné kávy dle vaši chuti, a pak se projděte na vyhlídku nad město. Další tipy naleznete v našem průvodci po Boloni.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny únor – květen 2020
 8. Niš od 447 Kč
  Levné letenky do Niše nyní koupíte u společnosti Ryanair. Vybírat můžete z termínů na prodloužené víkendy (pátek – pondělí) od února do května 2020. Niš je třetím nějvětším městem Srbska a na své si zde příjdou milovníci jídla, památek, ale i ti, kteří se rádi jen tak procházejí městem a nasávají místní atmosféru – plné kavárničky se jim jistě zalíbí.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny únor – květen 2020
 9. Soluň od 495 Kč
  Soluň může být zajímavou alternativou pro návštěvu Řecka, pokud vás úplně nelákají Athény s množstvím turistů. Letenky na prodloužený víkend od pátku do pondělí pořídíte u Ryanair s odletem z Prahy. Pokud nevíte, co byste v tomto měste mohli podniknout, můžete se inspirovat v našem průvodci po Soluni.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny květen 2020
 10. Priština od 495 Kč
  Pokud di potrpíte na návštěvu neprofláknutých a málo navštěvovaných destinací, pak tohle je pro vás ten pravý tip. Levné letenky do Prištiny nyní seženete u Wizz Air, s odletem z Vídně na termíny od dubna do května 2020. Priština je multikulturní město, známé jako univerzitní centrum pro studenty z okolních zemí.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny duben – kveten 2020
 11. Doncaster Sheffield od 768 Kč
  Rychlý výlet od soboty (odlet po poledni) do neděle (odlet v neděli ve 21:00), si můžete udělat z Katowic do města Doncaster Sheffield. Levné letenky do Velké Británie, avšak ne do hlavního města, přináší společnsot Wizz Air. Doncaster je město severně od Londýna, blízko Manchesteru a Liverpoolu, takže pokud si výlet dobře naplánujete, můžete se zde vydat třeba na skvělý fotbal. Vzhledem k situaci okolo Brexitu sledujte podmínky pro vstup do Anglie – pas místo občanky je jistotou, kterou nic nezkazíte.
  Odlet Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny březen – duben 2020
 12. Madrid od 495 Kč
  Hlavní město Španělska, Madrid, můžete navštívit od března do července 2020 za příjemnou cenu okolo 500 Kč. Letenky koupíte u Wizz Air, od pátku či soboty do soboty nebo neděle – kombinujte dle libosti. V Madridu můžete navštívit fotbalový zápas světových kvalit – své zázemí zde mají kludy Real Madrid a Villa Real.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny březen – červenec 2020
 13. Brémy od 495 Kč
  Velmi mnoho termínů víkendových letenek za akční cenu je k dspozici z Vídně do Brém. Letenky pořídíte u společnosti Wizz Air, s termíny od února do dubna 2020. Brémy uspokojí fanoušky sportu (slavná fotbalový klub Werden Brémy), botaniky (obrovský rododendrový park), i vesmírné nadšence – je zde vybudováno interaktivní vesmírné centrum.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny únor – duben 2020
 14. Sofie od 495 Kč
  Levně můžete letět s letenkami od společnosti Wizz Air do Sofie. Hlavní město Bulharska je velmi zajímavým místem – nachází se zde například největší katedrála na celém Balkáně! Je to navíc místo skrblíkům zaslíbené, jelikož ceny jsou zde zatím ještě poříd o něco nižší, než u nás.
  Odlet Bratislava Aerolinky Wizz Air Termíny březen – červenec 2020
 15. Castellon od 495 Kč
  Menší město na pobřeží Středozemního moře ve Španělsku – to je Castellon. Pokud nejste příznivci velkoměst, a chcete si spíše užít atmosféru dané země, s procházkou v přírodě, Castellon je pro vás tou správnou volbou. Letenky pořídíte s odletem z Vídně u společnosti Wizz Air. Vybírat můžete z dubnových a květnových termínů od pátku do pondělí.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny duben – květen 2020
 16. Athény od 495 Kč
  Levné letenky do Athén nyní seženete u Wizz Air. Odlet je z Vídně, termíny na výběr od dubna do května 2020. Athény jsou protkány turistickými, historickými památkami, a pokud budete mít přelidněných míst dost, můžete se vydat na kopec s kapličkou, který se ve městě tyčí. Výhled na celé Athény s Akropolí je impozantní. Večer si poseďte v některé z místních tavern – vybírejte ty, kde sedí nejvíce místních.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny duben – květen 2020
 17. Milán od 495 Kč
  Příjemný víkendový termín od pátku do neděle můžete strávit v Miláně a blízkém Bergamu. Levné letenky přináší Ryanair s odletem z Bratislavy. Město módy má toho dost, co nabídnout – z těch méně tradičních turistických cílů zmíníme hřbitov s monumentálními rodinnými hrobkami: Cimitero Monumentale di Milano. Návštěva městečka Bergamo, kde se nachází letiště, je příjemnou třešinkou na konci tohoto výletu.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny březen 2020
 18. Gdaňsk od 454 Kč
  Na otočku do Polska – ne, nebavíme se o víkendových přeshraničních nákupech :) Od soboty do neděle se můžete vydat na rychlý výlet do přástavního města Gdaňsk, na pobřeží Baltského moře. Toto město má bohatou historii a v té Polské hrálo v dobách války velmi významnou roli. Pokud jste zde ještě nebyli, a pokud to nemáte do Vídně příliš daleko, neváhejte a vydejte se sem.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny březen 2020

Komentáře