Letiště Tchaj-pej (TPE) | odlety, přílety, doprava

📌 Tchaj-pej, Tchaj-wan 🕐 aktuální čas 02:14 ✈️ IATA kód TPE
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Taoyuan se nachází u stejnojmenného města a od hlavního města Tchaj-pej je vzdáleno přibližně 40 km.
 • Základny zde mají China Airlines, EVA AirMandarin Airlines. Hustá síť linek vede po Asii, ale letiště nabízí spoje i do Severní Ameriky, Austrálie a Evropy. Nejbližší pravidelné lety nabízí China AirlinesEVA AirVídně.
 • Jedná se o největší a nejvytíženější letiště Tchaj-wanu a zároveň primární letiště sloužící Tchaj-peji.

Doprava z letiště Tchaj-pej

Nejlepší varianta: Metro

Nejrychleji se do centra města dostanete pomocí metra Taoyuan MRT. Stanice se nachází na obou terminálech, v centru končí u hlavního nádraží, kde lze přestoupit na ostatní linky. Spoje jezdí přibližně každých 15 minut od 6:00 do 23:30. Jízdenka vás vyjde na 113 Kč150 $. Cesta trvá 38 až 45 minut v závislosti na vybraném spoji (Express train či Commuter train).

Pokud plánujete v Tchaj-peji využívat MHD, doporučujeme zakoupit EasyCard, se kterou ušetříte. Stojí 76 Kč100 $ a lze na ní nabít libovolnou částku. Kartu pořídíte na všech stanicích metra nebo na letišti v obchodě 7-Eleven.

Alternativní varianta: Autobus

Dále lze využít četných autobusových spojů, které zastavují nejen v okolí letiště, ale také v centru města. Linky č. 1819, 1960 či 1961 vás dovezou k hlavnímu vlakovému a autobusovému nádraží či k věži Taipei 101.

Zastávky se nacházejí na obou terminálech, vše je přehledně vyznačeno. Jízdenky se kupují u přepážky, cena jízdného se liší dle spoje. Za cestu do centra zaplatíte od 68 Kč90 $ do 110 Kč145 $. Některé linky jezdí nonstop.

Uber z letiště

Uber vás do centra Tchaj-peje dopraví se za cenu od 756 Kč1000 $.

Terminály letiště Tchaj-pej

V současné době má tchaj-pejské letiště dva terminály, v budoucnu by měly být čtyři.

Přestup na letišti Tchaj-pej

Přestože patří tchaj-pejské letiště k těm nejrušnějším na světě, je přestup poměrně snadný. Oba terminály jsou přehledně značeny a efektivně rozloženy.

Krátkou cestu mezi terminály lze absolvovat pomocí pohyblivých chodníků nebo automatickým vláčkem SkyTrain, který jezdí zcela zdarma. Frekvence jednotlivých spojů je přibližně 2 až 8 minut od 6:00 do půlnoci. Další možností jsou kyvadlové autobusy, které jezdí každých 10 až 30 minut mezi 5:00 až 1:00.

Pro přestup v rámci jednoho terminálu se udává 35 minut, při změně terminálu si ponechte rezervu 90 minut.

Spaní na letišti Tchaj-pej

Co čekat

Letiště Taoyuan je otevřeno 24 hodin denně. Jelikož se jedná o velké letiště, které funguje jako tranzitní uzel, bývá rušné i v pozdních nočních hodinách. Letištní personál je proto na nocující cesující zvyklý, chová se přátelsky a ohleduplně.

Některé podniky fungují nepřetržitě, k dispozici jsou sprchy zdarma. Přečkat noc vám zajisté pomůže neomezená wifi síť a také další služby, které letiště nabízí, např. knihovna, galerie, muzem či bezplatné výlety do Tchaj-peje. Tato služba je dostupná pro tranzitní pasažéry s přestupem delším jak sedm hodin.

Kde spát

Oba terminály disponují dostatkem míst k sezení. Většina sedadel je pohodlná a bez pevných opěrek na ruce, u odletových bran se vyskytují i polohovatelná křesla. Na letišti funguje i dostatek odpočinkových zón – odletové brány C3, C5, C6 a C7 na terminále 1. Na terminále 2 hledejte odpočinkovou zónu pod názvem Shi Shi Ru Yuan.

Služby na letišti Tchaj-pej

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je “Airport Free WiFi”.

Jídlo a pití

Většina podniků na letiště má otevřeno od 6:00 do 23:30, některé však fungují nepřetržitě, např. Burger King (T2), Dream Café (T2), D3 Bar (T2), Illy Café (T1), Middle East Halal Kitchen (T1) a Mos Burger (T2).

Balené jídlo a nápoje lze zakoupit v obchodech 7-ElevenFamily Mart. Pobočky naleznete na obou terminálech, otevřeno je nonstop.

Úschovna zavazadel

Na obou terminálech funguje úschovna zavazadel v rámci Taiwan Pelican Express Company. Otevírací doba se různí, vždy má ale jedna pobočka otevřeno nepřetržitě. Ceny za denní úschovu se liší dle velikosti zavazadla, zaplatíte od 151 Kč200 $ do 378 Kč500 $.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po obou terminálech. Směnárny s nonstop provozní dobou naleznete rovněž na obou terminálech ve veřejném prostoru, jedná se o Bank of TaiwanMega ICBC Bank.

Letištní salonky

Na letišti se nachází opravdu široký výběr salonků. Většina z nich má otevřeno nonstop.

Terminál 1:

 • Cathay Pacific Lounge
 • China Airlines Lounge
 • Plaza Premium Lounge (Zone C)
 • Plaza Premium Lounge (Zone D)

Terminál 2:

 • China Airlines Lounge
 • China Airlines Supreme Lounge
 • EVA Air The Garden
 • EVA Air The Infinity
 • EVA Air The Star
 • Japan Airlines JAL Taoyuan Airport Lounge
 • More Premium Lounge
 • Plaza Premium Lounge (Zone A)
 • Plaza Premium Lounge (Zone A1)
 • Singapore Airlines Silverkris Business Class Lounge
 • The Club by EVA Air

Sprchy

Osprchovat se zdarma můžete na několika místech letiště – v příletových a odletových halách obou terminálů. Sprchy jsou otevřeny 24 hodin denně. Za 93 Kč4 $ lze zapůjčit ručník.

Akční letenky na letiště Letiště Tchaj-pej (TPE)

Další letiště v zemi Tchaj-wan

Komentáře