Letiště San Jose (SJO)

Kostarika San Jose, Kostarika
Aktuální čas Aktuální čas: 12:38
IATA kód SJO

Letiště San Jose (SJO) | © Wollertz | Dreamstime.com

Doprava z letiště San Jose

Nejlepší varianta: Autobus

Nejlevněji se do centra San Jose či do blízké Alajuely dostanete s veřejnými autobusy. Zastávka se nachází asi 200 metrů od budovy terminálu, po východu z letiště stačí odbočit vlevo. Odjezdy jsou velmi časté, zpravidla budete čekat kolem 5 až 15 minut. Do centra San Jose dorazíte přibližně za 35 minut při ceně 18,68 Kč540 $. Jízdenka se platí u řidiče. Autobusy jezdí od 4:30 do půlnoci.

Alternativní varianta: Taxi

Pohodlnější způsob představují vozidla místních taxislužeb, která jsou k dispozici 24 hodin denně. Cesta do centra vyjde přibližně na 277 Kč8000 $.

Uber z letiště

Uber vás do centra San Jose dopraví za cenu od 173 Kč5000 $.

Terminály letiště San Jose

Letiště San Jose má koncepci jednoho terminálu. Operuje zde téměř třicet dopravců, např. Air France, American Airlines, Avianca, Condor, JetBlue, LATAM, Lufthansa či Volaris. Terminál má celkem čtrnáct odletových bran.

Přestup na letišti San Jose

Terminál je spíše menší, případný přestup by tak neměl přesáhnout 35 minut. V případě přestupu na vnitrostátní let si ponechte větší časovou rezervu, doporučuje se až 120 minut. Vyžadována je totiž imigrační kontrola, vyzvednutí zavazadel a jejich opětovné odbavení.

Spaní na letišti San Jose

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Nejedná se o příliš velké letiště. V noci zde obvykle bývá klid. K dispozici je několik stravovacích možností, které jsou otevřeny po celou noc, a wifi síť zdarma na tři hodiny. Letištní personál je na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Počet míst k sezení je značně limitován, většinou se jedná o nepohodlná sedadla, avšak na terminále naleznete i několik míst s pohovkami. Výhodou jsou také četné elektrické zásuvky. V noci zde bývá chladno, přibalte si s sebou teplé oblečení či přikrývku.

Služby na letišti San Jose

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma po dobu tří hodin. Název sítě je “Free SJO Wi-Fi by Samsung”.

Jídlo a pití

Na letišti je v provozu poměrně bohatá nabídka podniků s občerstvením a nápoji. Většina má otevřeno mezi 5:00 až 20:00, nalezneme však i několik nonstop možností, např. Bar Imperial (gate 9), Brioche Dorée (gate 9) a Café Lavazza (hlavní hala).

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny v hlavní hale, u výdeje zavazadel a u odletové brány 4. Směnárna Global Exchange se nachází u výdeje zavazadel. Otevřeno je 24 hodin denně.

Letištní salonky

Santamaria VIP Lounge se nachází ve 3. patře u odletové brány 5. Otevřeno je denně od 4:30 do 20:00. Vstup je umožněn držitelům Priority Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 662 Kč28 $. V salonku je k dispozici wifi připojení, televizor a telefon. Pro návštěvníky je připraven denní tisk a nabídka nápojů.

VIP Lounge Costa Rica je umístěn před odletovou bránou 5. Otevírací doba je od 4:30 do 20:00. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass či za poplatek 709 Kč30 $, který zahrnuje dva alkoholické nápoje a panini. V salonku je wifi připojení, televizor a telefon, součástí jsou rovněž konferenční prostory. K dispozici je denní tisk, nabídka nápojů a občerstvení.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště San Jose (SJO)

Další letiště v zemi Kostarika


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.