Letiště Priština (PRN)

Kosovo Priština, Kosovo
Aktuální čas Aktuální čas: 21:39
IATA kód PRN

Letiště Priština (PRN) | © Rex Wholster | Dreamstime.com

Doprava z letiště Priština

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusová linka 1A spojuje letiště s centrem Prištiny v hodinových intervalech mezi 4:00 až 21:00. Zastávka se nachází venku před odletovou částí terminálu. Jízdenku zakoupíte u řidiče za 71 Kč€3. Cesta zabere přibližně 35-45 minut. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Alternativní varianta: Taxi

Stanoviště taxi naleznete před příletovou halou. Služba funguje 24 hodin denně. Jízda do Prištiny vás vyjde na 357 Kč€15476 Kč€20.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Priština

Prištinské letiště je tvořeno jedním terminálem, který je rozdělen na příletovou a odletovou část. Své spoje zde provozuje celkem 16 dopravců, např. Austrian Airlines, British Airways, easyJet, Eurowings nebo také Wizz Air.

Přestup na letišti Priština

Případného přestupu se nemusíte obávat, neboť terminál je řazen mezi ty menší. Nacházejí se zde pouze čtyři odletové brány 101 až 104. Orientace je tak velmi snadná. Vystačit by vám mělo 30 minut.

Spaní na letišti Priština

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které nebývá příliš rušné ani ve dne. Budova terminálu je poměrně nová, vybavení je moderní. K dispozici je neomezená wifi síť. Letištní personál je přátelský a s nocujícími pasažéry nemá žádný problém.

Kde spát

Vzhledem k nízkému objemu denních letů nebývá letiště přeplněno. Naleznete zde dostatek místa k sezení i spaní, většina sedadel je bez opěrek. Nocovat se také dá v uzavřených podnicích, které jsou časty vybaveny polstrovanými křesly a pohovkami.

Služby na letišti Priština

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení.

Jídlo a pití

Na letišti funguje celkem osm podniků nabízejích občerstvení a nápoje. Nachází se zde např. Black and Red, Miss Coffee nebo také Route 66.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny u vchodu. Směna peněz je možná v pobočce BKT Bank.

Letištní salonky

Business Lounge naleznete v zabezpečené části letiště. Otevřeno je nonstop. Vstup je umožněn po zaplacení poplatku ve výši 595 Kč€25. Salonek je klimatizován a vybaven televizorem a wifi připojením. K dispozici je denní tisk a nabídka nápojů.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Priština (PRN)

Další letiště v zemi Kosovo


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.