Letiště Ponta Delgada (PDL) | odlety, přílety, doprava

📌 Ponta Delgada, Portugalsko 🕐 aktuální čas 08:46 ✈️ IATA kód PDL
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online
  • Letiště Joãa Paula II leží na ostrově São Miguel přibližně 2 km od města Ponta Delgada.
  • Svou základnu zde mají Azores AirlinesSATA Air Acores, které provozují linky mezi jednotlivými ostrovy, pevninským Portugalskem, do měst západní Evropy a dokonce i do Severní Ameriky.
  • Jedná se o hlavní letiště Azorských ostrovů.

Doprava z letiště Ponta Delgada

Nejlepší varianta: Autobus

ANC Aerobus spojuje letiště s centrem města každou hodinu. První autobus vyjíždí v 5:00, poslední pak o půlnoci. Jízdenky zakoupíte ve stánku na letišti nebo přímo u řidiče. Jedna cesta vyjde na 120 Kč4.50 €.

Alternativní varianta: Taxi

Stanici taxi naleznete před příletovou halou. Cesta do Ponty Delgady se pohybuje kolem 266 Kč10 €.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Ponta Delgada

Letiště je tvořeno jedním terminálem, kde se nachází 10 odletových bran. Své spoje zde provozuje 8 dopravců, např. Azores Airlines, Ryanair, SATA Air Acores či TAP Portugal.

Přestup na letišti Ponta Delgada

Terminál je malý, orientace je tak velmi snadná. Pro přestup na linky po okolních ostrovech si rezervujte alespoň 25 minut.

Po příletu z ostatních území Portugalska, ať už z pevniny či ostrova Madeira, máte nárok na zpáteční letenku zdarma na kterýkoli azorský ostrov. Více informací naleznete na stránkách společnosti SATA.

Spaní na letišti Ponta Delgada

Spaní zde není možné, neboť se letiště na noc uzavírá. Otevírací doba je od 5:00 do půlnoci.

Služby na letišti Ponta Delgada

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “VINCI Airports wifi”.

Jelikož se letiště nachází v zemi Evropské unie, můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako v České republice.

Jídlo a pití

Na letišti fungují kavárny CockpitGo To Coffee. Otevřeno je od 6:00 do 22:00. Dále se zde nachází restaurace n9ve, otevřeno je od 12:00 do 21:00 a bistro Specially, které se otevírá v 5:00 a zavírá ve 21:00.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete v příletové hale. Otevřeno je denně od 6:00 do půlnoci. Za denní úschovu zaplatíte 107 Kč4 €.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank jsou umístěny v přízemí terminálu a u parkoviště. Směnárna Nova Cãmbios funguje ve veřejné části letiště, otevřeno je v pracovní dny od 7:00 do 21:00, o víkendu pouze do 17:00.

Letištní salonky

SATA Lounge se nachází za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je denně od 6:00 do 22:00. Vstup je umožněn pomocí Priority Pass. Hostům je k dispozici wifi síť a televizor, denní tisk a nabídka nápojů a občerstvení.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Ponta Delgada (PDL)

Další letiště v zemi Portugalsko

Komentáře