Azores Airlines | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Portugalsko
IATA kód aerolinky S4
ICAO kód aerolinky RZO

Azores Airlines | © Lukas Wunderlich | Dreamstime.com

Letenky Azores Airlines

Letecká společnost Azores Airlines byla založena roku 1990 na Azorech. Dříve byla známa pod názvem SATA International. Hlavní základna se nachází na letišti Ponta Delgada.

Tento klasický letecký dopravce létá do 20 destinací v 8 státech světa. Nejčastěji se jedná o spoje směřující do pevninského Portugalska a do Severní Ameriky. V žebříčku 200 nejlevnějších aerolinek se Azores Airlines umístily na 52. pozici. Pro cestující, kteří přiletí na Azory z ostatních portugalských území, je připravena akce bezplatné zpáteční letenky na jeden z ostrovů. Detailní informace a rezervaci letenky můžete provést zde.

Agentura Skytrax řadí Azores Airlines mezi tříhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily je 7,2 let (údaj z června 2020).

Azores Airlines Praha

Dopravce Azores Airlines do Prahy nelétá.

Z okolních zemí obsluhuje pouze německý Frankfurt.

Azores Airlines check-in 2023

On-line check-in

Azores Airlines umožňuje svým pasažérům provést odbavení v pohodlí domova prostřednictvím webových stránek či pomocí mobilní aplikace. Je potřeba znát jméno cestujícího a kód rezervace.

Na let se takto odbavíte s předstihem 48 hodin. V případě letu do USA a Kanady je online check-in k dispozici 24 hodin předem.

Výběr sedadla je pro všechny cestující zdarma. Zpoplatněna jsou pouze určitá prémiová místa nabízející více pohodlí. Ceny jsou nastaveny od 357 Kč€15 do 1 238 Kč€52 dle cílové destinace.

Odbavení u přepážky

Klasické letištní odbavení je u Azores Airlines zcela zdarma. Přepážky se otevírají zpravidla 2 (evropské trasy) až 3 hodiny před odletem (mezikontinentální spoje).

Na letištích Lisabon, PortoPonta Delgada lze pro check-in využít samoodbavovacích kiosků. Odbavíte se zde až se 48hodinovým předstihem.

Zavazadla Azores Airlines 2023: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující s Azores Airlines má nárok na jedno klasické příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (např. kabelka či brašna na notebook).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 55 x 40 x 20 cm 8 kg

Odbavené zavazadlo

Odbavené zavazadlo je zahrnuto v ceně letenky všech cestovních tříd. Pro evropské i mezikontinentální trasy platí stejné podmínky.

Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy 1 23 kg
Executive 2 32 kg každé

Azores Airlines kontakt

Aerolinky lze kontaktovat na tel. čísle +351 296 209 720. Linka je k dispozici od 8:00 do 20:00. Využít lze i email info@sata.pt.

Azores Airlines zastihnete také na Messengeru, případně na online chatu na stránkách společnosti.

Azores Airlines kompenzace za zpožděný let

Pokud váš let měl zpoždění nebo byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před vyplněnín formuláře na stránkách dopravce si pečlivě prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok požádat.

Recenze Azores Airlines 2023

Letěli jste se společností Azores Airlines? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Azores Airlines

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.