Letiště Phuket (HKT)

Thajsko Phuket, Thajsko
Aktuální čas Aktuální čas: 02:47
IATA kód HKT

Letiště Phuket (HKT) | © Lei Xu | Dreamstime.com

Doprava z letiště Phuket

Nejlepší varianta: Autobusy

K dopravě na ubytování můžete využít letištní autobus, jízdenka vychází v přepočtu na 70 Kč. Autobusy mají několik zastávek, časově je ale cestování poněkud náročnější.

Dále je možné využít minibusy, které jezdí, až se naplní a objíždí oblíbené destinace na ostrově. Cena se odvíjí dle destinace.

Alternativní varianta: Taxi

Před letištěm se nachází parkoviště pro taxi. Předtím než si vezmete nějaké taxi, doporučujeme se s řidičem domluvit na ceně za cestu.

Autopůjčovny

V příletové hale se nachází kanceláře několika autopůjčoven, např. Hertz, Budget, Alamo, Europcar nebo Avis.

Grab

V po celém Thajsku se Vám v rámci dopravy rozhodně bude hodit aplikace Grab. Funguje podobně jako Uber, který je ale v Thajsku nelegální. Grab využívají místní taxikáři i soukromý řidiči.

Terminály letiště Phuket

Letiště má tři terminály, kde operuje mezinárodní, vnitrostátní i charterové lety.

Přestup na letišti Phuket

Pokud Vás čeká přestup na letišti, doporučujeme vyhradit si časovou rezervu. Letiště bývá zvláště přes turistickou sezónu vytížené, tudíž se můžete zdržet zvláště u výdeje zavazadel.

Spaní na letišti Phuket

Co čekat

Letiště Phuket je třetí nejvytíženější letiště v Thajsku. Letiště má tři terminály, jeden pro mezinárodní lety, druhý pro vnitrostátní lety a třetí pro charterové lety otevřený v roce 2014. Na letišti je možné najít několik duty-free obchodů či stánků se suvenýry, nabíjecí stanice nebo lékárnu. Pokud hledáte místo k relaxaci před odletem, v druhém patře letištní haly se nachází Sauna and Spa lázně. Otevřené je letiště nonstop.

Kde spát

Pokud potřebujete na letišti přespat, mezinárodní terminál disponuje nově vybaveným přízemím s pohodlnými sedadly. Zároveň doporučujeme se na přespání na letišti dostatečně připravit a dostavit se s maskou na spaní a špunty do uší, aby Vás ruch letiště a letištní hlášení nerušili při spánku.

Služby na letišti Phuket

Wifi zdarma

Wifi zdarma je dostupná na letišti pod názvem “@ AirportTrueFreeWiFi”. K připojení je potřeba se krátce registrovat a poté získáte internet na 2 hodiny zdarma.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází několik restaurací a stánků s občerstvením. Dle dostupných informací, by se na letišti mělo nacházet i několik občerstvení otevřených nonstop.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel se nachází v prvním patře příletové haly vnitrostátních letů a úschova Vás vyjde v přepočtu na 76 Kč na den.

Směnárny a bankomaty

V na letišti se nachází několik bankomatů, kde je možné si za poplatek vybrat hotovost.

V příletové hale se nachází 4 směnárny, další je pak v odletové hale.

Letištní salonky

Na letišti se dohromady nachází 4 letištní salonky. Dva na mezinárodním terminálu a to Coral Beach a Coral Executive (Domestic). Další dva na terminálu s vnitrostátními lety a to Coral Executive (International) a Coral Premium Departure.

Do všech salonků se dostanete prostřednictvím členských programů či díky předplacenému vstupu.

Sprchy

Na  letišti se nenacházejí sprchy.

Akční letenky na Letiště Phuket (HKT)

Další letiště v zemi Thajsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.