Letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK)

Thajsko Bangkok, Thajsko
Aktuální čas Aktuální čas: 09:35
IATA kód BKK

Letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK) | © Ninlawan Donlakkham | Dreamstime.com

Doprava z letiště Bangkok Suvarnabhumi

Nejlepší varianta: Bangkok Airport Rail Link

Bangkok Airport Rail Link je v podstatě metro, které spojuje letiště s Bangkokem. Je v provozu od 6 hodin do půlnoci každý den a spoje odjíždí v 10minutových intervalech během dopravní špičky a každých 15 minut mimo špičku a o víkendech.

Airport Rail Link má celkem 8 zastávek a cena jízdenky závisí na vzdálenosti. Základní jízdné je v rozmezí 9,53 Kč15 ฿29 Kč45 ฿.

Letištní zastávka se nachází na podlaží B1 a jízdenky je možné zakoupit v turniketech za informacemi City Line Train.

Alternativní varianta: Taxi

Pokud se rozhodnete využít taxi službu, nachází se v přízemí – Level 1. Aby Vám bylo přiřazené taxi, je nutné využít automat, který vydá lístek s číslem řady Vašeho taxi.

Jízdné se automaticky navyšuje o letištní poplatek 32 Kč50 ฿. Všechna taxi by měla mít taxametr, avšak v mnoha případech jsou taxametry nefunkční.

V tomto případě je dobré se řidiče dopředu zeptat, zda metr používá, případně se na ceně dopředu domluvit či usmlouvat na základě Vaší destinace.

Grab

V po celém Thajsku se Vám v rámci dopravy rozhodně bude hodit aplikace Grab. Funguje podobně jako Uber, který je ale v Thajsku nelegální. Grab využívají místní taxikáři i soukromý řidiči.

Taxi je v Thajsku hojně využíváno i místními, jelikož se jedná o nejpohodlnější  a zároveň cenově příznivý způsob dopravy.

Terminály letiště Bangkok Suvarnabhumi

Letiště Suvarnabhumi  má pouze jeden terminál, který má 4 patra a dále je rozdělený do 7 hal.

Přestup na letišti Bangkok Suvarnabhumi

Na přestup na letišti Suvarnabhumi si vyhraďte minimálně hodinu, jelikož  jenom přechod mezi jednotlivými halami může zabrat i 20 minut.

Spaní na letišti Bangkok Suvarnabhumi

Spaní na letišti není zakázáno. Na letišti lze najít i několik tichých koutů, polstrovaných lavic či menších sedaček.

Co čekat

Na letišti Suvarnabhumi se nachází pouze jeden terminál, jedná se však o jeden z největších terminálů na světě. Letiště operuje jak mezinárodní tak vnitrostátní lety.

Na letišti jsou k dispozici duty-free obchody, odpočinkové zóny, dobíjecí stanice pro vaše zařízení, bankomaty,restaurace či kavárny, naleznete zde ale i poštu či lázně.

Jsou zde také vyznačená místa, kde je povolené kouřit.

Kde spát

Pro případné spaní na letišti je možné využít klidové zóny či vyhlídkové plošiny, kde se nachází pohodlné lavice a elektrické zásuvky. Vzhledem k tomu, že se jedná o rušné letiště, není od věci přibalit špunty do uší či protihluková sluchátka. Také doporučujeme vrstvu oblečení navíc kvůli klimatizaci.

Přímo na letišti se nachází i hotel se 600 pokoji a nachází se nad podzemní linkou Airport Trail Link.

Služby na letišti Bangkok Suvarnabhumi

Wifi zdarma

Letiště nabízí bezplatnou wifi na dvě hodiny a je možné se připojit na více sítí : .@ AirportTrueFreeWiFi, .@ AirportAISFreeWiFi nebo .@AirportDTACFreeWiFi.

Na letišti se také nachází internetové kiosky, kde je možné se zadarmo jednorázově připojit na 15 minut. Připojení je možné opakovat.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází více jak 50 jídelních kójí, většina z nich otevřená nonstop. Nachází se zde restaurace, fast-foody, kavárny i bary nabízející od asijské po středomořskou kuchyni.

Úschovna zavazadel

Na letišti jsou dvě úschovny zavazadel. Jedna z nich se nachází na 2. patře příletové haly, druhá ve 4. patře odletové haly. Ceny se liší dle velikosti zavazadla, základní cena začíná na 150 bahtech za zavazadlo na den.

Letištní salonky

Nehledě na třídu, ve které letíte, nachází se na letišti salonky, které můžete navštívit díky zakoupení Lounge Pass nebo Priority Pass.

Pro více informací doporučujeme navštívit webové stránky jednotlivých salonků, kde zjistíte, jak můžete získat přístup.

Sprchy

Sprchy je možné najít v Miracle Transit Hotelu nebo v Miracle CIP First Class Lounge.

Akční letenky na Letiště Bangkok Suvarnabhumi (BKK)

Další letiště v zemi Thajsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.