Letiště Chiang Mai (CNX) | odlety, přílety, doprava

📌 Chiang Mai, Thajsko🕐 aktuální čas 05:08✈️ IATA kód CNX
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště Chiang Mai leží severu Thajska, centrum města je vzdálené 4  km.
  • Na letišti působí Bangkok Airways, Nok Air nebo AirAsia.

Letiště Chiang Mai (CNX) | © Presse750 - Dreamstime.com

Doprava z letiště Chiang Mai

Nejlepší varianta: Taxi

Letiště leží v krátké vzdálenosti od centra města Chaing Mai. U letiště proto bude čekat několik taxíků nebo tuk-tuků. Pokud budete ubytování přímo ve městě, cena se pravděpodobně bude pohybovat okolo 122 Kč160 ฿ nehledě na vaši cílovou destinaci.

Rozhodně se ale zapomeňte s řidičem před cestou domluvit na ceně, případně i o ceně smlouvat pokud nemá funkční taxametr.

Alternativní varianta: Svoz od hotelu

Pokud to bude možné, zkuste při zamlouvání ubytování dohodnout i svoz z letiště. Několik hotelů bude schopná vám zajistit dopravu do hotelu zdarma.

Uber z letiště

V Thajsku je Uber zakázaný.V Thajsku je hojně využívána aplikace Grab.  Funguje podobně jako Uber a využívají ho taxikáři i soukromý řidiči.

Terminály letiště Chiang Mai

Letiště má dva propojené terminály, jeden pro mezinárodní a druhý pro vnitrostátní lety. Jedná se o čtvrté nejrušnější letiště v Thajsku.

Přestup na letišti Chiang Mai

Letiště není příliš velké, tudíž doporučujeme dorazit na letiště dle pokynů vaší letecké společnosti. Na přestup vám určitě bude stačit hodina.

Spaní na letišti Chiang Mai

Co čekat

Jedná se o malé letiště, které disponuje několika kavárnami a restauracemi.

Nachází se zde i King Power Duty Free obchod, ale i obchody s upomínkovými předměty, s oblečením a další. Na letišti jsou hned tři wellness pobočky, naleznete je na mezinárodním terminálu a dvě z nich jsou otevřené nonstop.

Kde spát

Jelikož je letiště otevřené nonstop, přespat zde je možné. Nicméně prostor za bezpečnostními prohlídkami se na noc uzavírá, spaní je tedy možné pouze v blízkosti hlavního vstupu. Jasné osvětlení nebo klimatizace v hale by mohli váš spánek rušit, proto doporučujeme přibalit spací masku a deku nebo mikinu.

Pro nerušený spánek se v blízkosti letiště nachází několik hotelů.
Airport Resident je od letiště vzdálený 5 minut a nabízí i odvoz z letiště.
Pokud cestujete na lehko, TL Residence by mohla být varianta pro vás, jelikož se nachází zhruba 12 minut pěšky od letiště.

Pro více možností ubytování v blízkosti letiště Chiang Mai, navštivte  seznam na Tripadvisoru, kde můžete hotely seřadit dle ceny, vzdálenosti nebo popularity.

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici, avšak pouze na dvě hodiny. Stačí se připojit na síť “@AirportTrueFreeWifi”.

Jídlo a pití

Na letišti je několik gastro zařízení, některé z nich jsou otevřené nonstop, např. Black Canyon Coffee nebo Dairy Queen.

Úschovna zavazadel

Pobočku pro úschovu zavazadel na letišti provozuje Kai Sun (Thailand) Co. a cena za skříňku je 153 Kč200 ฿.

Směnárny a bankomaty

Na letišti naleznete jak bankomaty tak směnárny. Dvě se nachází v odletové hale vnitrostátních letů, tři v odletové hale mezinárodních odletů, jedna pobočka se pak nachází u mezinárodních příletů.

Letištní salonky

Na letišti naleznete salonky dva. Coral Executive Lounge se nachází na mezinárodním terminálu v druhém patře.

Bangkok Airways Blue Ribbon Lounge naleznete na terminálu s vnitrostátními lety. Do obou salonku je ke vstupu nutné předplacené členství v leteckém programu.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v salonku Coral Executive Lounge.

Akční letenky na letiště Letiště Chiang Mai (CNX)

    Další letiště v zemi Thajsko

    Komentáře