Letiště Marseille (MRS) | odlety, přílety, doprava

📌 Marseille, Francie🕐 aktuální čas 19:29✈️ IATA kód MRS
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Toto mezinárodní letiště je vzdáleno 27 km od francouzského města Marseille.
 • Využívají jej letecké společnosti Ryanair (Praha, Krakov), Volotea (Vídeň, Praha) nebo například Lauda (Vídeň).
 • Dalšími nejbližšími letišti jsou Toulon (67 km) nebo Montpellier (119 km).

Letiště Marseille (MRS) | © Meinzahn - Dreamstime.com

Doprava z letiště Marseille

Nejlepší varianta: Vlak

Nejlevnější alternativou je vlaková doprava. Bezplatný kyvadlový autobus vás přepraví na vlakové nádraží Vitrolles-Aerport Marseilles Provence. Cesta trvá cca 5 minut. Lístek na vlak můžete koupit online, u stánku na letišti nebo z prodejního automatu SNCF a také přímo na vlakovém nádraží. Cesta vlakem trvá 15-20 minut. Za jednosměrný lístek zaplatíte 139 Kč5.20 €.

Alternativní varianta: Autobus

Kyvadlový autobus Navette Marseilles Aeroport (linka 91) jezdí každých 10 minut (mezi 7:00 a 19:10) na vlakové nádraží Marseille Saint Charles. Cesta trvá 30-50 minut. Jednosměrná jízdenka vás bude stát 266 Kč10 €. Zastávku autobusu najdete mezi Terminálem 1 a 2. Jízdenku si můžete koupit na letištní autobusové zastávce (od 6:00 do 22:15) nebo u řidiče, pokud je stánek na letišti zavřen. 

Uber

Cesta Uberem z letiště do centra města vás bude stát kolem 1 066 Kč40 € a trvá 20-30 minut. 

  Terminály letiště Marseille

  Letiště se skládá ze dvou terminálů – Terminál 1 a Terminál 2. Oba terminály jsou umístěny vedle sebe a přemístíte se mezi nimi pěšky.

  • Terminál 1 je rozdělen na Halu A (mezinárodní lety) a Halu B (schengenské lety). V přízemí obou hal se nachází příletová část, odletovou část najdete v 1. patrech.
  • Terminál 2 využívají výhradně nízkonákladové letecké společnosti (Ryanair, Lauda, atd.). V přízemí najdete odletovou halu a restaurace, v 1. patře příletovou část.

  Přestup na letišti Marseille

  I když má letiště Marseille dva terminály, přemístíte se mezi nimi pěšky. Minimální doba se liší u každé letecké společnosti, například Ryanair uvádí jako minimální dobu na přestup 150 minut.

  Spaní na letišti Marseille

  Co čekat

  Někteří pasažéři uváděli, že letištní kontrola má poněkud laxní přístup a počet sedadel je značně omezený. Najdete zde řadu obchodů a restaurací, v Terminálu 2 budou však vaše možnosti více omezené. Počítat byste také měli s tím, že žádné ze zařízení není otevřeno 24 hodin.

  Kde spát

  Cestující, kteří mají v plánu přespat na letišti, mohou zůstat ve 2. patře T1, v Hale A, mezi hlavní halou a restaurací. Tato část je hlídána letištní kontrolou. Ostatní části letiště se v noci zavírají.

  Najdete tady pohodlné lavičky, vyspíte se také na podlaze, která nabízí pohodlí v podobě koberců.

  Služby na letišti Marseille

  Wifi zdarma

  Na letišti je k dispozici bezplatné připojení k Wi-Fi.

  V rámci Evropské unie můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  Letiště nabízí výběr restaurací a kaváren, a to jak ve veřejném, tak i provozním prostoru letiště. Žádné ze zařízení však není otevřeno 24 hodin. K dispozici jsou prodejní automaty, které najdete v Terminálu 1, v Hale A (přízemí) a Hale B (přízemí).

  Úschovna zavazadel

  Na letišti je k dispozici úschovna zavazadel. Nachází se v přízemí T1, hala A. Otevřeno je denně od 5:00 do 20:00. Cena za jedno zavazadlo je 400 Kč15 € na den, 266 Kč10 € za každý další den. 

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v obou terminálech:

  • Terminál 1 – Hala A (mezinárodní přílety), Hala B (vnitrostátní přílety), Hala B (vnitrostátní odlety).
  • Terminál 2 – Odlety.

   Na letišti je k dispozici také směnárna. Tu najdete v T1, Hala A. Je otevřena každý den od 6:30 do 20:00.

   Letištní salónky

   Můžete využít také tyto salonky:

   • Cezanne Lounge – T1, Hala A, provozní prostor letiště. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 506 Kč19 €. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.
   • Luberon Lounge – T1, Hala B, provozní prostor letiště. Salonek je určen pouze pro pasažéry vnitrostátních letů. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 506 Kč19 €. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.

   Sprchy

   Sprchy na letišti nenajdete.

   Akční letenky na letiště Letiště Marseille (MRS)

   Další letiště v zemi Francie

   Komentáře