Letiště Marseille (MRS)

Francie Marseille, Francie
Aktuální čas Aktuální čas: 17:55
IATA kód MRS

Letiště Marseille (MRS) | © Meinzahn - Dreamstime.com

Doprava z letiště Marseille

Nejlepší varianta: Vlak

Nejlevnější alternativou je vlaková doprava. Bezplatný kyvadlový autobus vás přepraví na vlakové nádraží Vitrolles-Aerport Marseilles Provence. Cesta trvá cca 5 minut. Lístek na vlak můžete koupit online, u stánku na letišti nebo z prodejního automatu SNCF a také přímo na vlakovém nádraží. Cesta vlakem trvá 15-20 minut. Za jednosměrný lístek zaplatíte 124 Kč€5.20.

Alternativní varianta: Autobus

Kyvadlový autobus Navette Marseilles Aeroport (linka 91) jezdí každých 10 minut (mezi 7:00 a 19:10) na vlakové nádraží Marseille Saint Charles. Cesta trvá 30-50 minut. Jednosměrná jízdenka vás bude stát 238 Kč€10. Zastávku autobusu najdete mezi Terminálem 1 a 2. Jízdenku si můžete koupit na letištní autobusové zastávce (od 6:00 do 22:15) nebo u řidiče, pokud je stánek na letišti zavřen. 

Uber

Cesta Uberem z letiště do centra města vás bude stát kolem 952 Kč€40 a trvá 20-30 minut. 

Terminály letiště Marseille

Letiště se skládá ze dvou terminálů – Terminál 1 a Terminál 2. Oba terminály jsou umístěny vedle sebe a přemístíte se mezi nimi pěšky.

Přestup na letišti Marseille

I když má letiště Marseille dva terminály, přemístíte se mezi nimi pěšky. Minimální doba se liší u každé letecké společnosti, například Ryanair uvádí jako minimální dobu na přestup 150 minut.

Spaní na letišti Marseille

Co čekat

Někteří pasažéři uváděli, že letištní kontrola má poněkud laxní přístup a počet sedadel je značně omezený. Najdete zde řadu obchodů a restaurací, v Terminálu 2 budou však vaše možnosti více omezené. Počítat byste také měli s tím, že žádné ze zařízení není otevřeno 24 hodin.

Kde spát

Cestující, kteří mají v plánu přespat na letišti, mohou zůstat ve 2. patře T1, v Hale A, mezi hlavní halou a restaurací. Tato část je hlídána letištní kontrolou. Ostatní části letiště se v noci zavírají.

Najdete tady pohodlné lavičky, vyspíte se také na podlaze, která nabízí pohodlí v podobě koberců.

Služby na letišti Marseille

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné připojení k Wi-Fi.

V rámci Evropské unie můžete čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

Jídlo a pití

Letiště nabízí výběr restaurací a kaváren, a to jak ve veřejném, tak i provozním prostoru letiště. Žádné ze zařízení však není otevřeno 24 hodin. K dispozici jsou prodejní automaty, které najdete v Terminálu 1, v Hale A (přízemí) a Hale B (přízemí).

Úschovna zavazadel

Na letišti je k dispozici úschovna zavazadel. Nachází se v přízemí T1, hala A. Otevřeno je denně od 5:00 do 20:00. Cena za jedno zavazadlo je 357 Kč€15 na den, 238 Kč€10 za každý další den. 

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v obou terminálech:

Na letišti je k dispozici také směnárna. Tu najdete v T1, Hala A. Je otevřena každý den od 6:30 do 20:00.

Letištní salónky

Můžete využít také tyto salonky:

Sprchy

Sprchy na letišti nenajdete.

Akční letenky na Letiště Marseille (MRS)

Další letiště v zemi Francie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.