Letiště Pafos (PFO)

Kypr Pafos, Kypr
Aktuální čas Aktuální čas: 17:02
IATA kód PFO

Letiště Pafos (PFO) | © Luis2007 - Dreamstime.com

Doprava z letiště Pafos

Nejlepší varianta: Autobus

K dispozici jsou celkem dvě autobusové linky, které vás přepraví z letiště do města Pafos. Autobus č. 612 vás odveze do přístavu (hlavní autobusové nádraží Kato Paphos), autobus č. 613 vás dopraví do centra města (hlavní autobusové nádraží Karavella).

Od dubna do listopadu jezdí linka 612 přibližně jednou za hodinu z/na letiště. Cesta trvá 30 minut. Od prosince do března nejsou k dispozici časné ranní a pozdní večerní spoje. Cesta autobusem 613 trvá o něco déle, navíc jezdí pouze šestkrát denně.

Lístek si koupíte u řidiče a stojí 36 Kč€1.50. Děti do 5 let cestují zdarma a děti do 12 let mají 50% slevu. Autobusy po 21:00 jsou dražší, za lístek zaplatíte 60 Kč€2.50.

Pokud máte namířeno do oblíbeného turistického letoviska Coral Bay, autobus č. 615 odjíždí každých 10-15 minut z hlavního autobusového nádraží Kato Paphos.

A jestliže míříte do dalšího střediska Limassol, využít můžete Limassol Airport Express. Autobus jezdí z letiště, cesta trvá 55 minut a za lístek zaplatíte 214 Kč€9.

Alternativní varianta: Taxi

Nejrychleji se do centra města dostanete taxíkem. Cesta do Pafosu vá vyjde na 595 Kč€25. Přehled cen do všech destinacích najdete na stránkách Paphos Taxi Airport. Cesta trvá cca 15 minut.

Uber z letiště Pafos

Uber není na tomto letišti k dispozici.

Terminály letiště Pafos

Terminál na letišti Pafos je malý, ale moderní a slouží především pro sezónní lety.

Přestup na letišti Pafos

Pokud přestupujete na letišti Pafos, měli byste si vyhradit dostatek času na přestup. Zvláště v letních měsících bývá letiště doslova přeplněné a často také dochází ke zpoždění letů.

Spaní na letišti Pafos

Co čekat

Cestující, kteří strávili noc na tomto letišti, byli překvapeni celkovou bezpečností, příjemným letištním personálem a také tím, že letiště nebylo téměř vůbec hlučné.

Kde spát

Na letišti najdete pár tvrdých lavic, většina pasažérů však dala přednost spacáku a spaní na podlaze.

Služby na letišti Pafos

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici neomezené bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti Pafos International Airport Wi-Fi”.

V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

Jídlo a pití

V provozním a veřejném prostoru najdete několik stravovacích možností, žádné z nich však není otevřeno 24 hodin.

Například ale kavárna Costa Coffee má otevřeno od 4:00 do 1:00 (veřejný prostor letiště) a kavárna Ritazza od 4:00 do 23:00 (provozní prostor letiště).

K dispozici je také prodejna Food For Flight, která nabízí již připravené jídlo. Najdete ji v provozním prostoru letiště a otevřená je denně. Její provozní doba závisí na aktuálních letech.

Úschovna zavazadel

Krátkodobá úschova zavazadel je k dispozici u speciálního pultu zavazadel. Ceny začínají na 190 Kč€8 za zavazadlo (až na 3 hodiny).

Svá zavazadla si můžete uschovat na letišti maximálně na 4 dny, a to za cenu 905 Kč€38 za kus. U nadměrných zavazadel se účtuje extra poplatek.

Pokud přilétáte do Pafosu s kolem, můžete si na letišti uložit přepravní krabici na kolo, a to za 595 Kč€25 na 3 týdny nebo za 833 Kč€35 na 5 týdnů.

Směnárny a bankomaty

Několik bankomatů najdete ve veřejném prostoru letiště v odletové hale a v blízkosti půjčoven aut. Ještě před výběrem si však ověřte výši poplatků.

Letištní salonky

Na letišti je k dispozici následující salonek:

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na Letiště Pafos (PFO)

Další letiště v zemi Kypr


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.