Letiště Londýn Luton (LTN) | odlety, přílety, doprava

📌 Londýn, Velká Británie🕐 aktuální čas 16:36✈️ IATA kód LTN
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Londýn Luton (LTN) | © Slawek Kozakiewicz - Dreamstime.com

Doprava z letiště Londýn Luton

Nejlepší varianta: Autobus

Z letiště Luton se do Londýna (stanice Victoria) dostanete autobusem National Express. Cesta trvá cca 1 hodinu a 15 minut. Lístek si můžete koupit online za 360 Kč£ 12. Zastávku najdete před letištním terminálem. Autobusové spojení funguje 24 hodin, 7 dní v týdnu (během dne nabízí až 4 odjezdy autobusů za hodinu). 

Autobusová linka Green Line 757 vás dopraví na stanici Victoria v Londýně. Odjíždí dvakrát za hodinu v průběhu celého dne. Lístek je možné zakoupit online za 345 Kč£ 11.50. Zastávka se nachází před letištním terminálem. Autobus 757 funguje 24 hodin. 

Alternativní varianta: Vlak

Asi 2 km od letiště se nachází vlaková stanice. Tam vás doveze kyvadlová autobusová doprava (jednosměrný lístek stojí 33 Kč£ 1.10), která jezdí každých 10 minut, a to od 5:00 ráno až do půlnoci a také podle jízdního řádu pro noční vlaky. Cesta na nádraží trvá 10 minut.

Z vlakové stanice poté nasednete na vlak mířící do Londýna (St. Pancras). Cesta trvá cca 44 minut a lístek si můžete koupit online již od 522 Kč£ 17.40 nebo na vlakové stanici.

Uber

Za cestu Uberem z letiště do města Luton zaplatíte kolem 600 Kč£ 20. Do centra Londýna vás bude cesta stát minimálně 1 649 Kč£ 55.

  Terminály letiště Londýn Luton

  Londýn Luton má pouze jeden hlavní terminál. Ten je otevřen 24 hodin.

  Přestup na letišti Londýn Luton

  Letiště Luton je rušné a čekání ve frontách poměrně zdlouhavé, a navíc s přísnými bezpečnostními kontrolami. Vzhledem k tomu, že má však pouze jeden terminál, orientace na něm je velmi snadná, jak můžete vidět na letištní mapě.

  Spaní na letišti Londýn Luton

  Co čekat

  Letiště je malé a přehledné. Je ale docela rušné, dobré místo na přespání tak může být poměrně komplikované najít. Několik pasažérů opozorňovalo také na přítomnost bezdomovců. Letiště označili za přeplněné a chladné.

  Kde spát

  Cestující doporučují přespání především na lavičkách v příletové hale veřejného prostoru letiště.

  Služby na letišti Londýn Luton

  Wifi zdarma

  Na letišti Londýn Luton je k dispozici bezplatné Wi-Fi po dobu 4 hodin. Připojte se k síti „Luton Airport WIFI“.

  V rámci Evropské unie můžete také čerpat data ze svého mobilního tarifu za stejných podmínek jako doma.

  Jídlo a pití

  Na letišti najdete několik barů a restaurací, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin:

  • Veřejný prostor letiště: Costa Coffee, Pret a Manger, Starbucks, The Great British Sausage Company.
  • Hotová jídla a občerstvení jsou k dispozici také v obchodě s potravinami Mark & Spencer Simply Food, který je otevřený 24 hodin denně a najdete jej v příletové hale.

  Úschovna zavazadel

  Společnost Excess Baggage nabízí úschovnu zavazadel na letišti. Za 2 hodiny zaplatíte 150 Kč£ 5 za zavazadlo. Pokud si necháte kufr uložit od 2 do 24 hodin, zaplatíte 300 Kč£ 10. Úschovna je otevřena 24 hodin a najdete ji v hlavní letištní hale naproti baru Bar des Voyageurs.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v příletové i odletové hale.

  K dispozici je také směnárna International Currency Exchange. Na letišti najdete celkem čtyři její pobočky. Pouze v odletové hale je však otevřena 24 hodin.

  Letištní salónky

  Na londýnském letišti můžete využít tento salonek:

  • Aspire Lounge – 1. patro provozního prostoru letiště, naproti obchodu Monsoon. Salonek je otevřen od 4:00 do 22:00. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 746 Kč32 $. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.
  • Clubrooms – provozní prostor letiště,vedle gatu 17. Salonek je otevřen od 4:30 do 21:30. Je možný vstup na Priority Pass. Pokud je v salonku volné místo, můžete si koupit vstup u jeho vchodu za 746 Kč32 $

  Sprchy

  Sprchy jsou na letišti k dispozici pouze v salonku Aspire.

  Akční letenky na letiště Letiště Londýn Luton (LTN)

  Další letiště v zemi Velká Británie

  Komentáře