Letiště Brisbane (BNE) | odlety, přílety, doprava

📌 Brisbane, Austrálie🕐 aktuální čas 10:56✈️ IATA kód BNE
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní australské letiště je vzdáleno 13 km od města Brisbane.
 • Létají sem například Air Canada (Vancouver), Emirates (Dubai), Singapore Airlines (Singapur). Z Evropy nejsou k dispozici žádné přímé letecké spoje.
 • Je třetím nejvytíženějším letištěm v Austrálii a je známé nízkým počtem zpožděných letů.

Letiště Brisbane (BNE) | © Martin Valigursky | Dreamstime.com

Doprava z letiště Brisbane

Nejlepší varianta: Vlak Airtrain

Do centra Brisbane se nejrychleji a také nejsnadněji dostanete pomocí vlaku AirTrain. Cesta trvá celkem 20 minut. Vlak během dopravní špičky vyjíždí s pravidelnou frekvencí každých 15 minut, mimo špičku každých 30 minut (podívejte se na jízdní řád). V pracovní dny vlaky jezdí od 5:04 do 22:04, o víkendech od 6:04 do 22:04.

Letiště má celkem dvě soukromé železniční stanice provozované společností Airtrain. Z tohoto důvodu je jízdné dražší než běžná příměstská jízdenka, nebude vás však stát více než jízda taxíkem. Vlakové zastávky najdete jak v mezinárodním terminálu, tak i ve vnitrostátním.

Lístek si můžete koupit online, na vlakové stanici nebo na letišti v prodejnách Airtrain. Jednosměrná jízdenka stojí 307 Kč19.50 $.

Alternativní varianta: Veřejná autobusová doprava

Autobusová doprava je k dispozici z Skygate Center (tato zastávka je vzdálena z letiště cca 3 km). Autobus č. 590 má celkem 28 zastávek a na tu konečnou vás dopraví za cca 60 minut. Ve všední dny jezdí od 6:35 do 19:20 (o víkendech od 08:15 – 19:45).

Za jednosměrný lístek, který si můžete koupit u řidiče, zaplatíte 77 Kč4.90 $ (papírová jízdenka platí 2 hodiny). Můžete si však koupit také kartu Go Card, se kterou vás jízdenka pro veřejnou dopravu bude stát 53 Kč3.37 $ (při její koupi budete muset uhradit vratný depozit ve výši 157 Kč10 $).

Pokud s kartou cestujete o víkendech, ve svátcích a v méně frekventovanou dobu, lístek na veřejnou dopravu vás bude stát méně.

Uber

Cesta Uberem z letiště vás bude stát kolem 551 Kč35 $.

  Terminály letiště Brisbane

  Letiště se skládá ze dvou terminálů. Jeden je určen pro mezinárodní lety, druhý pouze pro vnitrostátní lety. Oba terminály jsou od sebe vzdáleny cca 2 km.

  Bezplatně se mezi terminály přemístíte pomocí autobusu, který funguje od 4:00 do 23:00. Zastávku najdete v obou terminálech v příletových halách (ve vnitrostátním terminálu na 4. podlaží, v mezinárodním terminálu na 2. podlaží).

  Přestup na letišti Brisbane

  Jako minimální doba na přestup v rámci jednoho terminálu se uvádí 45 minut. Jestliže musíte přestoupit na druhý terminál, budete potřebovat alespoň 120 minut.

  Spaní na letišti Brisbane

  Co čekat

  I když je letiště Brisbane oteveřeno 24 hodin, někteří cestující shodně uváděli, že jim bylo umožněno přespat pouze ve veřejném prostoru letiště.

  Jestliže jste již prošli kontrolou a nacházíte se uvnitř letiště, je možné, že budete požádáni o přemístění se do veřejné části a budete se moci vrátit, až když bude letištní kontrola opět v provozu, kolem 5:00 ráno.

  Kde spát

  Cestující uvádějí, že daleko lépe se vyspíte v mezinárodním terminálu, a to především díky pohodlným sedadlům včetně pohovek (ty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště).

  Jako nejlepší místo pro přenocování označili pasažéři 4. podlaží odletové haly v mezinárodním terminálu. Pohodlné pohovky najdete také u gatů 75-76.

  Měli byste počítat i s tím, že letiště je poměrně rušné, hudba a letištní hlášení můžete slyšet celou noc. Na letišti je také poměrně zima, a to zvláště v noci.

  Služby na letišti Brisbane

  Wifi zdarma

  Na australském letišti je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti “@BNE_FREE WI-FI“.

  Na letišti jsou k dispozici internetové stánky (v mezinárodním terminálu na 2., 3. a 4. podlaží), kde vás každých 20 minut bude stát 31 Kč2 $.

  Jídlo a pití

  Po celém letišti najdete bezplatné fontánky na pitnou vodu. K dispozici je také automat na horkou vodu. Ten je umístěn v mezinárodním terminálu, na 3. podlaží, vedle veřejných toalet, u baru The Coffee Club.

  Několik zařízení je otevřených 24 hodin:

  • Woolworths – supermarket, který se nachází v Skygate (cca 3 km od letiště), kam vás dopraví kyvadlový autobus.
  • McDonald´s – najdete jej v BNE centru nacházející se blízko letiště.
  • Prodejní automaty – nachází se v mezinárodním terminálu (na 1., 2., 3. a 4. podlaží) a ve vnitrostátním terminálu (na 1. a 2. podlaží).

  Úschovna zavazadel

  Úschovnu naleznete v mezinárodním terminálu v přízemí, u vstupu na parkoviště. Ve vnitrostátním terminálu se nachází mezi terminály Virgin & Qantas. Za uložení menšího zavazadla zaplatíte 157 Kč10 $, velký kufr vás bude stát 220 Kč14 $ po dobu až 24 hodin.

  Na letišti jsou k dispozici také uzamykatelné skříňky. Za menší skříňku zaplatíte od 63 Kč4 $ do 126 Kč8 $ na 4-24 hodin. Za větší skříňku zaplatíte od 126 Kč8 $ do 189 Kč12 $ na 4-24 hodin.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v obou terminálech na všech podlažích, a to jak ve veřejném, tak provozním prostoru letiště.

  Směnárny Travelex jsou umístěny v mezinárodním terminálu na 2. a 3. podlaží. Ve vnitrostáním terminálu je najdete na 1. a 2. podlaží v centrální části.

  Letištní salónky

  Na letišti najdete několik letištních salonků:

  • Plaza Premium Lounge – mezinárodní terminál, provozní prostor letiště, 4. podlaží. Salonek je k dispozici pouze pro pasažéry mezinárodních odletů. Je otevřen každý den od 5:00 do půlnoci a nabízí také sprchy. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 944 Kč60 $ na 2 hodiny nebo za 1 102 Kč70 $ na 5 hodin.
  • Air New Zealand Lounge – mezinárodní terminál, provozní prostor letiště. Salonek je otevřen 2 hodiny před odletem a je určen pouze pro pasažéry letící se společností Air New Zealand.
  • My Lounge – provozní prostor letiště, vrchní patro, blízko gatu 71. Salonek je otevřen od 6:00 do 12:00 a od 15:00 do 22:00. K dispozici jsou sprchy. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 102 Kč70 $.
  • Qantas Club – tento salonek najdete v obou terminálech. Je určen pouze pro cestující společnosti Qantas.
  • Virgin Australia Lounge – pouze pro pasažéry Virgin Australia Airlines. Salonek se nachází ve vnitrostátním terminálu.

  Sprchy

  Na letišti jsou k dispozici bezplatné sprchy. Sprchovací zařízení nabízí jen to základní, budete si muset zajistit vlastní ručníky a toaletní potřeby.

  V mezinárodním terminálu je najdete na 2. podlaží v příletové části a také na 3. podlaží v odletové části.

  Akční letenky na letiště Letiště Brisbane (BNE)

  Další letiště v zemi Austrálie

  Komentáře