Letiště Singapur (SIN)

Singapur Singapur, Singapur
Aktuální čas Aktuální čas: 07:50
IATA kód SIN

Letiště Singapur (SIN) | © Hermin Utomo | Dreamstime

Doprava z letiště Singapur Changi

Nejlepší varianta: Autobus

Letištní Shuttle servis nabízí nonstop dopravu do několika hotelů v centrů. Jízdné je 147 Kč9 $ za osobu a autobus odjíždí každých 15-30 minut dle obsazenosti.

Tato služba je dostupná v příletové hale každého z terminálů a najdete ji v přízemí (Ground Transportation Desk), kde naleznete turniket, kde ze seznamu vyberete váš hotel a zakoupíte lístek. Popřípadě je možné zakoupit lístek u pultu, kde vám pomohou zaměstnanci servisu.

Alternativní varianta: Vlak

MRT (Mass Rapid Transit) vlak má zastávku v dochodné vzdálenosti od terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí denně od 5:30 do 23:20. Cesta z letiště Changi do Marina Bay Sands (centrum Singapuru) trvá okolo jedné hodiny a cena se pohybuje okolo 33 Kč2 $.

Uber z letiště

V Asii obecně je více využívána aplikace Grab.  Funguje podobně jako Uber a využívají ho taxikáři i soukromý řidiči.

Pokud se rozhodnete využít místní taxi letištní sazba se pohybuje mezi 49 Kč3 $ 82 Kč5 $. Cesta z letiště do centra se pak může pohybovat od 327 Kč20 $ do 654 Kč40 $.

Terminály letiště Singapur Changi

Letiště má čtyři terminály plus jeden terminál pro soukromé lety JetQuay CIP Terminál.

Přestup na letišti Singapur Changi

Jedná se o velké letiště, pro lepší orientaci je možné využít mapu, kterou lze najít na webových stránkách letiště. Pro rychlejší přesun mezi terminály doporučujeme využít vnitro-letištní vláček spojující všechny 4 terminály.

V rámci jedné letenky vám bude na přestup stačit i hodina, pokud tomu tak není, doporučujeme na přestup dostatečný časový předstih i dvě hodiny.

Spaní na letišti Singapur Changi

Co čekat

Letiště Changi se opakovaně těší první pozici na žebříčku nejlepších letišť světa.

Letiště se může pochlubit vlastní posilovnou nebo bazénem, galerií letectví, třemi různými zahradami např. zahradou s motýly nebo zahradou s více jak 700 druhy orchidejí. Najdete zde kino sál, nebo bar, kde příležitostně hraje živá hudba ale také areál s několika herními konzolemi.

Na letišti se také nachází nespočet občerstvovacích možností a přes 350 obchodů od oblečení, doplňků, suvenýrů až po elektroniku. Pro cestující s dětmi se na každém terminálu nachází plně vybavené dětské koutky.

Kde spát

Přespávání na letišti je možné. Je zde několik polstrovaných laviček a křesel. Pokud na vás nevyjde místo, přibalte spací pytel nebo podložku, velká část letiště má koberce, tudíž je možné se vyspat téměř všude.

Častá a hlasitá hlášení o letovém rozvrhu a jasné osvětlení by vás mohli rušit, proto doporučujeme protihluková sluchátka a spací masku. Jelikož se jedná o velmi rušné letiště, nezapomeňte si zabezpečit vaše osobní věci a zavazadla.

Pro nerušený spánek se přímo na letišti nachází několik hotelů.

Na Terminálu 1, poblíž gatu D41 naleznete Aerotel Transit Hotel. Na Terminálu 2 se nachází Ambassador Transit Hotel, kde je možné zakoupit pokoj pouze na 6 hodin pro narušený odpočinek před dalším letem.

Na Terminálu 3  u příletů naleznete The Haven by JetQuay, kde si můžete pronajmou pokojík jenom na 3 hodiny nebo YotelAir, který nabízí 18 pokojíků s minimálním pronájmem 4 hodiny.

Další možnosti jsou např. Crowne Plaza, který je v dochodné vzdálenosti, nebo Village Hotel Changi by Far East Hospitality, který operuje letištní svoz každou půlhodinu.

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici, stačí se připojit na síť “WiFi@Changi”, která otevře prohlížeč s přihlašovací stránkou. Přihlášení je na 3 hodiny, nicméně se dá opakovat neomezeně, tudíž můžete být neustále připojeni k internetu.

Jídlo a pití

Na letišti je nespočet gastro zařízení. Více jak 40 z nich jsou otevřené nonstop. Široká nabídka čítá klasické restaurace nabízející místní i světovou kuchyni, fastfoody, kavárny a bistra.

Úschovna zavazadel

Úschova zavazadel je možná nonstop v SmarteCarte stánku. Ceny se pohybují od 82 Kč5 $ do 294 Kč18 $ za zavazadlo na 24 hodin.

Najdete je na všech čtyřech terminálech v odletových halách.

Směnárny a bankomaty

Pro výběr hotovosti naleznete na letišti několik bankomatů. Směnu peněz nabízí pobočky UOM Money Changer a Travelex.

Na letišti je více než 30 poboček a jsou otevřené nonstop.

Letištní salonky

Na letišti naleznete několik salonků. Níže uvádíme seznam seřazený dle čísla terminálu.

Pokud máte zájem o zakoupení vstupu, informace o cenách a konkrétní nabídce jednotlivých salonků, doporučujeme navštívit webové stránky letiště.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici za příplatek. Na místech zmíněných níže je možné zakoupit i masáže a několik zkrášlujících procedur před dalším letem.

Akční letenky na Letiště Singapur (SIN)

Další letiště v zemi Singapur


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.