Letiště Melbourne (MEL)

Austrálie Melbourne, Austrálie
Aktuální čas Aktuální čas: 06:41
IATA kód MEL

Letiště Melbourne (MEL) | © Tktktk | Dreamstime.com

Doprava z letiště Melbourne

Nejlepší varianta: Shuttle

Nejpohodlněji se z letiště dopravíte autobusy Skybus Super Shuttle. Zastávky se nachází před každým terminálem. Linka je v provozu 24 hodin denně, autobusy jezdí v intervalu 10-30 minut. Jízdenka stojí 286 Kč19.75 $, cesta trvá asi 45 minut.

Skybus nespojuje letiště pouze s centrem Melbourne, ale také s okrajovými částmi jako je St Kilda, Southbank, Docklands, Frankston a Penninsula. Podrobné informace a jízdní řád naleznete na stránkách dopravce.

Alternativní varianta: MHD

Levnějším způsobem je cesta hromadnou dopravou. Od letiště jezdí autobusy č. 478, 479, 482901. Zastávka se nachází před budovou T4. Linky vedou převážně k vlakovým stanicím, odkud můžete pokračovat dále do centra města. Jízda vám zabere asi hodinu a vyjde vás na 56 Kč3.90 $.

Pro cestování MHD je nutné zakoupit tzv. myki card za 87 Kč6 $, kterou si dobijete libovolnou částkou.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na ceně 477 Kč33 $.

Terminály letiště Melbourne

Melbournské letiště se skládá ze čtyř terminálů, které mají celkem 68 gatů (53 je vyhrazeno pro vnitrostátní lety, zbylých 15 pro mezinárodní).

Přestup na letišti Melbourne

Terminály 1 až 3 se prakticky nacházejí ve stejné budově, terminál 4 stojí opodál v malé docházkové vzdálenosti. V případě přestupu v rámci jednoho terminálu byste si měli vystačit s 50 minutami, při změně terminálu si ponechte rezervu alespoň 90 minut.

Spaní na letišti Melbourne

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které bývá rušné i v nočních hodinách. Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná wifi síť a mnoho podniků a služeb, které jsou otevřeny nonstop. Zdejší personál je na nocující cestující zvyklý a nemá s nimi žádný problém.

Kde spát

Prostory terminálů nejsou pro přespání vhodně uzpůsobeny. Většina sedadel má pevné opěrky a nenaleznete zde příliš tichých zákoutí. Vyhněte se T4, na noc se uzavírá. Nejlepšími místy ke spaní jsou lavičky v příletové zóně T1, dále chodba před bezpečnostní kontrolou na T3 a chodba spojující T3 a T4, která je pokrytá kobercem.

Služby na letišti Melbourne

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “Airport Free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází několik podniků, které jsou otevřeny nonstop. Na T2 jde o Hudsons Coffee, Hungry Jack’s, SubwayVilla & Hut, na T3 pak o MacchinettaMcDonald’s.

Na všech terminálech naleznete fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma doplnit svou láhev. Supermarket na letišti není, ale funguje zde celkem devět poboček Hudson News, které mají v nabídce balené jídlo a pití.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete v přízemí příletové haly na T2. Otevřeno je denně od 5:00 do 0:30. Cena za denní úschovu se pohybuje od 188 Kč13 $ do 376 Kč26 $ dle velikosti zavazadla. Uzamykatelné skříňky jsou k dispozici u parkoviště na T4.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny na všech terminálech ve veřejné i zabezpečené části. Směnárna Travelex má na letišti celkem sedm poboček. Ve veřejné části T1 funguje od 4:30 do 20:00, na T2 je v provozu zbylých šest poboček, otevřeno je dle letového řádu.

Letištní salonky

Na letišti se nachází mnoho salonků, z nichž většina funguje na T2. Vstup je umožněn na základě členství v programech Lounge Pass, Priority Pass a další či za jednorázový poplatek.

Terminál 1:

Terminál 2:

Terminál 3:

Terminál 4:

Sprchy

Sprchy zdarma jsou k dispozici na T2 v odletové hale a v 1. patře za Duty Free obchody.

Akční letenky na Letiště Melbourne (MEL)

Další letiště v zemi Austrálie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.