Zavazadla Jet2 2020: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Jet2.com jsou britské nízkonákladové aerolinky založené v roce 2002. Pravidelně létají do přibližně 60 destinací v Evropě plus na letiště Newark poblíž New Yorku. Prahu Jet2.com spojuje s letišti v Glasgow, Leedsu, Manchesteru, Newcastlu a East Midlands.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Jet2.com 2020

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Jet2.com 2020

Všichni cestující si u aerolinek Jet2.com mohou do letadla vzít jeden kus příručního zavazadla o hmotnosti do 10 kg a rozměrech do 56 × 45 × 25 cm včetně držadel a koleček.

Při překročení některého z rozměrů je nutné příruční zavazadlo přepravovat jako odbavené.

Navíc je možné do letadla vzít jedno menší zavazadlo (kabelku, tašku s notebookem nebo s nákupem z duty free obchodu).

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Jet2.com 2020

Maximální hmotnost jednoho kusu odbaveného zavazadla je 22 kg. Velikost zavazadla je limitována součtem jeho tří stran, hodnota nesmí překročit 158 cm. Zavazadlo není v ceně letenky, v rámci rezervace je nutné přikoupit. Poplatek za jednotlivé zavazadlo je proměnlivý a závisí na destinaci a způsobu nákupu. Například při letech z Prahy do Velké Británie se účtuje za 1 zavazadlo 796 korun za jeden let.

Cestující si může rezervovat až dvě další zavazadla po 22 kg. Maximální váha zavazadel jednoho cestujícího je 66 kg. Kvůli předpisům nesmí hmotnost žádného jednotlivého odbaveného zavazadla překročit 32 kg. Pokud je v rezervaci uvedené malé dítě, je možné bezplatně přepravovat kočárek nebo sedačku do hmotnosti 10 kg. Jestliže je hmotnost kočárku vyšší, odbavuje se jako nadměrné zavazadlo.

3Poplatky za zavazadla u Jet2.com 2020

Za každý kilogram nadváhy zavazadla se na letišti vybírá poplatek 400 Kč, respektive 16 eur, nebo 12 liber.

Přeprava golfových holí a lyžařského vybavení je u Jet2.com možná za poplatek 1 060 Kč za každý jednotlivý let. Hmotnost golfového bagu nesmí překročit 22 kg.

Ostatní nadměrně velké předměty a sportovní vybavení lze přepravovat za poplatek 1 000 Kč, rybářský prut pak za 500 Kč. Tyto předměty je třeba předrezervovat, přičemž váhový limit je stanoven na 22 kg. Zavazadla nad hmotnostní limit budou zpoplatněna zároveň jako nadměrná.

Objednáte-li si přepravu v předstihu přes internet, můžete ušetřit 200 Kč z ceny přepravy.