Zavazadla Etihad Airways 2024: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Eva Vojáčková
Publikováno 1. prosince 2023
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Etihad Airways
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek, limit se liší dle tarifu
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Etihad Airways 2024

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Etihad Airways 2024

  Etihad Airways je druhý největší letecký dopravce Spojených arabských emirátů (po společnosti Emirates). Základna je umístěna na mezinárodním letišti Abú Dhabí, odkud létají po celém světě.

  Etihad Airways nabízejí možnost cestovat nalehko v tarifu “hand baggage only fare”, kdy si cestující na palubu letadla Etihad Airways smějí vzít jeden kus zavazadla o hmotnosti do 7 kg s maximálními rozměry 56 x 36 x 23 cm. Tento tarif narozdíl od tarifu Economy nezahrnuje žádné odbavené zavazadlo.

  V Business Class a ve First Class je limit stanoven na dvě zavazadla o celkové hmotnosti do 12 kg. Zároveň si cestující v těchto vyšších třídách mohou vzít jeden osobní předmět – kabelku, tašku s notebookem nebo menší brašnu s maximální hmotností 5 kg a rozměry 23 x 39 x 19 cm.

  Děti do 2 let mají povolené jedno palubní zavazadlo o hmotnosti do 5 kg. Zdarma můžete také přepravovat jeden kočárek, korbičku nebo autosedačku. Pro děti starší 2 let platí běžná pravidla pro zavazadla.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Etihad Airways 2024

  Limit zavazadel se odvíjí od cestovní třídy a destinace.

  Množství povolených odbavených i kabinových zavazadel doporučujeme zkotrolovat v této kalukačce na webu Etihad Airways.

  Například pokud poletíte z Abu Dhabí do USA či Kanady, máte v rámci ekonomické třídy v ceně letenky 2 odbavená zavazadla do 23 kg, v Business a First Class jsou to 2 zavazadla s hmotností do 32 kg.

  Na letech mezi Blízkým východem a Evropou se v ekonomické třídě rozlišuje několik dalších tarifů, od kterých se odvíjí maximální hmotnost odbaveného zavazadla. Např. pokud letíte z Abu Dhabí do Paříže v tarifu Economy Sale, máte v ceně odbavené zavazadlo o hmotnosti 20 kg. V rámci Economy Value a vyšší je už limit na odbavené zavazadlo v ceně letu 23 kg. Obdobné dělení je i v rámci tarifů Business a First Class.

  Děti do 2 let mohou kromě jednoho kabinového zavazadla do 5 kg bezplatně cestovat s jedním odbaveným zavazadlem do 10 kg, na letech do USA a Kanady je hmotnostní limit 23 kg.

 3. Poplatky za zavazadla u Etihad Airways 2024

  Částka, kterou zaplatíte za zavazadlo navíc závisí na tom, kam a odkud letíte. U většiny destinací se za zavazadlo navíc účtuje za kilogram, na letech do USA a Kanady se platí za zavazadlo. Ušetříte, pokud si svá zavazadla zarezervujete online až čtyři hodiny před odletem.

  Cena za kilogram nadváhy na letu mezi Blízkým východem a Evropou vyjde na 663 Kč$30. Pokud poletíte mezi USA/Kanadou a Evropou, zaplatíte za zavazadlo navíc o hmotnosti do 23 kg částku 5 951 Kč€250.

  Kompletní přehled cen je na Etihad.com.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.