Zavazadla Etihad Airways 2022: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Petr Novák
Publikováno 1. března 2021
 • Příruční zavazadlo si mohou vzít cestující ve všech třídách Etihad Airways
 • Odbavené zavazadlo je v ceně všech letenek, limit se liší dle tarifu
 • Poplatky za zavazadla se liší v závislosti na trase a způsobu zakoupení
 1. Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Etihad Airways 2022

  Kabinové (palubní) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Etihad Airways 2022

  Cestující v ekonomické třídě si na palubu letadla Etihad Airways smějí vzít jeden kus zavazadla o hmotnosti do 7 kg s rozměry, které v součtu stran nepřesáhnou 115 cm (50 x 40 x 25 cm).

  V Business Class a ve First Class je limit stanoven na dvě zavazadla o celkové hmotnosti do 12 kg.

  Děti do dvou let mají povolené jedno palubní zavazadlo o hmotnosti do 5 kg.

  Všichni cestující si navíc mohou vzít jeden osobní předmět – kabelku, tašku s notebookem nebo menší brašnu s maximální hmotností 5 kg a rozměry 40 x 30 x 15 cm.

 2. Odbavené (zapsané) zavazadlo. Rozměry a hmotnost u Etihad Airways 2022

  Limit zavazadel se odvíjí od cestovní třídy a destinace.

  U letů do USA a Kanady nesmí součet třech rozměrů zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm (50 × 70 × 38 cm). V ekonomické třídě jsou v ceně letenky 2 zavazadla do 23 kg, v business a první třídě 2 zavazadla s hmotností do 32 kg.

  U všech ostatních letů součet tří stran zavazadla nesmí překročit hodnotu 207 cm, jednotlivé strany navíc smějí mít maximálně 90 cm × 72 cm × 45 cm. Počet zavazadel není stanoven, platí buď obecné hmotnostní limity, nebo limity pro konkrétní destinace. Maximální hmotnost jednoho zavazadla nesmí překročit 32 kg.

  Podle obecných podmínek pro hmotnostní limity jsou v ceně letenky zahrnuta zavazadla do 23 kg v Economy Deal, do 30 kg ve třídách Economy Saver a Classic, ve třídě Economy Flex do 35 kg, Business 40 kg a First Class do 50 kg.

  K letenkám, které nemají v ceně zahrnuto zavazadlo, je možné do 48 hodin před odletem koupit dodatečné zavazadlo. Poplatky začínají na 1 938 Kč90 $ za každých 5 kg.

  Děti mohou bezplatně cestovat s jedním odbaveným zavazadlem do 10 kg, na letech do USA a Kanady je hmotnostní limit 23 kg. Pro děti do 11 let lze bezplatně odbavit skládací kočárek, vozíček nebo certifikovanou dětskou sedačku.

 3. Poplatky za zavazadla u Etihad Airways 2022

  Vyšší hmotnostní limity zavazadel si můžete dokoupit více jak 48 hodin předem online, kdy je cena nižší zhruba o 30 % v porovnání s platbou na letišti.

  Doplatek za dodatečný hmotností limit se odvíjí od výchozí a cílové destinace. Online je možné přikoupit 5, 10 ,15, 20 až 35 kg. Na letišti je možné přikoupit 2kg limit. Ceny například za 5kg limit se v závislosti na destinacích pohybují mezi 1 938 Kč90 $4 878 Kč200 €.

  Kompletní přehled cen je na Etihad.com.


Zatím žádné komentáře


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.