Kdy se losuje Sportka

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Kdy se losuje Sportka | © Sazka a. s.

  Jaká jsou pravidla loterie Sportka

  Sportka od společnosti Sazka a.s. je výherní číselnou loterií, kde se sází na šest čísel v rozmezí od 1 do 49. Ze všech 49 čísel se pak losuje šest čísel hlavních a jedno číslo dodatkové, losování probíhá ve dvou tazích ze dvou oddělených bubnů – výhry se rozdávají za každý tah zvlášť. Podle dodatkového čísla se rozlišuje druhé a třetí výherní pořadí.

  Sázená čísla se zaškrtávají do sloupců s čísly sezenými do tabulky, celkově je na jednom tiketu deset sloupců, které lze všechny vyplnit. Hráč ale může vsadit i jen jeden sloupec či dva a více sloupců. Pokud však vsadí všech deset, automaticky se účastní i o tzv. Superjackpot.

  Hráč může čísla vybrat manuálně (vyplnit na papírovou sázenku nebo je zadat online), ovšem lze si i nechat vygenerovat náhodnou kombinaci čísel. Výhry se liší podle počtu vyplněných a vsazených sloupců.

  Když není tiket vyplněn celý (méně než 10 sloupců), může se hráč zúčastnit jen doplňkového losování s názvem Jackpot a Šance.

  Hra Šance je založena na sázení na koncové šestičíslí sériového čísla sázenky, kam sázející vyplnil svá čísla. Jestliže vsadil pomocí náhodného tipu (vygenerovaného), bylo mu vygenerováno i šestičíslí do hry Šance. Účast v této hře lze odmítnout (je zpoplatněná zvlášť), a to proškrtnutím políčka s názvem „Šance“. Doplňková hra Šance se hraje pravidelně.

  Ještě zbývá Jackpot. Jde o doplňkovou hru, v níž vyhrává ten, kdo uhodně nejen všech 6 tažených čísel, ale i poslední číslo šestičíslí Šance. Fond Superjackpotu se naplňuje postupně z nevyhraných výher předchozích tahů. Může dosáhnout i stovek milionů.

 2. Kdy se losuje Sportka

  Sportka a k ní doplňková hra Šance se losuje dvakrát v týdnu, konkrétně ve středu a v neděli. K tomu ještě jednou až dvakrát za měsíc probíhá mimořádné slosování. O jeho datu Sazka vždy dostatečně dopředu informuje, ale vždy se jedná o pátek.

  Přijímání sázek je díky internetu možné až do dne konání losování, a to do 19 hodin. Samotné slosování pak proběhne ve 20 hodin. Výsledky se dají sledovat buď v televizi rovnou v přímém přenosu, nebo online ihned po slosování.

 3. Kolik stojí Sportka

  Cena Sportky se liší podle toho, kolik hráč vyplní sloupců a zda chce hrát i Šanci. V roce 2020 je cena jednoho vsazeného sloupce 20 Kč, takže plně vsazený tiket přijde hráče na 200 Kč, tiket se dvěma vyplněnými sloupci na 40 Kč apod.

  Hra Šance stojí také 20 Kč, proto maximální cena za jeden plný tiket je 220 Kč.

 4. Kde jsou výsledky předchozích slosování

  Už jsme zmínili, že výsledky slosování můžete sledovat jak v televizi rovnou v přímém přenosu, tak online ihned po slosování. Na stránkách Sazka.cz najdete i archivní výsledky předchozích tahů nebo výsledky losování dalších loterií.

  Sazka nabízí ale i další služby, kam patří například i SazkaMobil. Podívejte se na srovnání předplacených karet nebo na srovnání nabízených mobilních dat.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma kdy se


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás