Jak zhubnout stehna

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zhubnout stehna

  Jak zhubnout?

  Pokud stojíme o trvalejší výsledky hubnutí, měli bychom hubnout pomalu, pomocí postupných změn v našich životních návycích. Tedy si postupně vytipovat ty špatné složky naší potravy a režimových návyků, které vedou k tomu, že máme stehna nebo i zbytek těla větší, než bychom si přáli. Stehna totiž nejde zhubnout jen cíleně, na jednom místě (zpevnit je a zmenšit jejich objem ano, ale ne zhubnout).

  Hubnutí stehen tedy musíme spojit s celkovým hubnutím, kdy se zaměříme na racionální životní styl. Co je jeho obsahem? Pravidelné snídaně (mohou být třeba i dvě hodiny po probuzení, ale musejí být pravidelné, můžeme jin říkat i dopolední svačiny), pravidelný oběd, odpolední svačina a brzká večeře. Odpolední svačina se dá vynechat.

  Ale pozor, všechna jmenovaná jídla musejí mít žádoucí složení. Takže musíme vynechat veškerý rafinovaný cukr, maximum tuků (jíst můžeme rostlinné i živočišné tuky, ale jen v minimálním množství), dále bílou mouku, dochucovadla, různé omáčky, solené a pražené oříšky, o brambůrcích ani nemluvě. Fast foody se musejí pro nás stát minulostí. Anebo si tu dáme zeleninový salát s kuřecím masem, ale bez pečiva a bez dresinku.

  První denní jídlo by mělo obsahovat přírodní cukry, tuky, bílkoviny, a složité cukry, tedy sacharidy. Takže se zaměříme na celozrnné pečivo (ale opravdu celozrnné, ne pouze obarvené cikorkou), šunku, nízkotučný čerstvý sýr, jogurt, ovoce, případně i zeleninu, vynikající jsou ovocné šťávy, ale jen v menším množství. Vynikajícím startérem jsou ořechy. Hrst ořechů.

  Jak zhubnout stehna

  Oběd stále může obsahovat i sacharidy, takže si můžete dát třeba celozrnné těstoviny s podušenou zeleninou, s jiskřičkou másla. K tomu lze přidat i masové kousky nebo plátek. Ale na maso a další bílkoviny by měla pak být zaměřená spíše večeře, do které už nebudeme zařazovat sacharidy (brambory, těstoviny, pečivo).

  Večeře by měla obsahovat hlavně základní stavební kameny pro tvorbu tkání, na níž bude tělo přes noc pracovat. A těmi jsou bílkoviny. K nim samozřejmě zelenina. Mezi obědem a večeří je žádoucí i odpolední svačina. Ta může sestávat pouze ze zeleniny, obohatit ji můžete mléčným výrobkem nebo třeba hrstí ořechů.

  Všechna jídla by měla být v malých porcích, postupně je možné porce stále zmenšovat tak, jak se bude zmenšovat objem žaludku. Základem úspěchu je pravidelnost a malé porce. Mozek pokud pozná, že tělo dostane pravidelně najíst, bude ochoten začít uvolňovat tukové zásoby v momentech, kdy tělu chybí energie, například během aerobního cvičení.

  Co je aerobní cvičení? To poznáte tak, že jsme sice zahřátí, trochu zadýchaní, máte zvýšený tep, ale nedochází vám dech. Takže zpočátku cvičíte pomaleji. Postupně, jak nabíráte fyzičku, zvyšujete i intenzitu cvičení. Úspěchem je tu opět pravidelnost.

 2. Jak zhubnout stehna?

  Cílené hubnutí stehen je možné tehdy, když k běžnému hubnutí, které jsme popsali v prvním boxíku, přidáme cvičení zaměřené na stehna. Ale je nutné dbát na to, aby cvičení bylo pravidelné, s malou zátěží, spíše delší a pestřejší.

  To znamená, že musíme cvičit cíleně na stehna, hýždě, boky a lýtka, zároveň i na bederní páteř a břicho. Všechny tyto oblasti jsou totiž se stehny úzce spojené a jejich kondička dost ovlivňuje výsledný proces u stehen.

  Cvičíme nenáročné cviky, které lze opakovat mnohokrát za sebou. Střídáme cviky ve stoje (například skoky přes švihadlo, dřepy, výpady), se cviky vsedě a také se cviky vleže. Stále je nutné dbát na pravidelné dýchání, malou zátěž a delší dobu cvičení. Cvičit bychom měli alespoň 4x týdně a alespoň 30 minut.

  Proč minimální zátěž a aerobní cvičení? Protože pouze tímto procesem dokážeme efektivně spalovat tuky. Nejúčinnější je cvičení hned po ránu. To si samozřejmě nemůže každý dovolit, ale třeba o víkendu byste to mohli zvládnout. Celkem je potřeba zahájit aktivnější život s vyšší mírou pohybu. Kde je to možné, tam vystoupat do schodů pěšky, kam to časově zvládnete, tam dojít po městě pěšky. Zařadit do běžného dne více chůze, ale třeba i pravidelného protažení se v práci.

 3. Jak zhubnout stehna rychle?

  Rychlé hubnutí stehen tkví v racionální stravě a dlouhodobém pravidelném cvičení. Racionální stravu najdete v prvním boxíku. A co se cvičení týká, jsou na rychlé hubnutí stehen nejlepší skoky přes švihadlo, dřepy (jen do úhlu 90 stupňů pokrčení kolen, tedy stehna jsou vodorovně s podlahou), dále výpady, samozřejmě klasický běh nebo i velmi svižná chůze.

  Vynikajícím nástrojem pro hubnutí stehen je také kolo, rotoped, eliptický trenažér nebo kolečkové brusle, v zimě samozřejmě brusle a lyže. Vhodné jsou i cviky prováděné vsedě nebo vleže, které se cíleně zaměřují na hubnuté partie. Cviky dělejte zpočátku bez jakékoliv zátěže, později lze přidat závaží nebo činky.

  I na přístrojích začínejte s minimální zátěží, tu zvyšuje postupem během týdnů, kdy se bude navyšovat vaše fyzička a kdy budete bez většího zadýchání schopní tuto zátěž odcvičit. Jakmile se zadýcháváte příliš, tělo přejde na jiný metabolický proces, jehož výsledkem není efektivní spalování tuků.

 4. Jaké cviky na zhubnutí stehen?

  Efektivních cviků na zhubnutí stehen je několik. Lze je dělat jak bez náčiní, tak s využitím nějaké sportovní výbavy.

  Cviky na zhubnutí stehen, ke kterým nepotřebujete nic

  Mezi takové cvičení na stehna patří velmi svižná chůze v členitém terénu, běh, dřepy (pozor na jejich správné provedení – nohy musejí být od sebe na šíři ramen, dolů jdeme maximálně do polohy, kdy jsou stehna rovnoběžně s podlahou, níž ne; záda jsou celou dobu rovná).

  Dále jsou efektivními cviky na stehna také výpady, kdy střídavě vykročíme dopředu nebo do strany a zhoupneme se až do polohy, kdy je stehno rovnoměrně s podlahou. Níž ne. Vhodná jsou i cvičení vsedě, vkleče nebo vleže, kdy vždy zdviháme narovnanou nebo pokrčenou nohu. Zejména tato cvičení děláme alespoň ve třech sériích, alespoň se 15 – 20 opakováními, postupně navyšujeme.

  Účinné jsou i cviky, kdy zůstaneme vleže na zádech, pokrčíme nohy a zdviháme zadek. Vyšší náročnosti dosílíme tak, že se podpíráme pouze jednou nohou a zdviháme nejen zadek, ale i druhou nohu. Střídáním pozice nohy, která necvičí, měníme intenzitu zátěže.

  Cviky na zhubnutí stehen, ke kterým potřebujete běžnou sportovní výbavu

  V tomto případě jde hlavně o skoky přes švihadlo, jízdu na kole, bruslení na kolečkových bruslích, cvičení s činkami, když už jsme překonali počáteční fázi budování fyzičky.

  Cviky na zhubnutí stehen, ke kterým potřebujete speciální sportovní výbavu

  Tady jde samozřejmě o cviky, které děláme na specializovaných přístrojích, kterými jsou například běžecký pás, rotoped, eliptický trenažér anebo jiné přístroje typické pro fitness centra, které slouží k posílení a tvarování stehen.

 5. Jak podpořit hubnutí stehen?

  Podpora hubnutí stehen spočívá v různých podpůrných opatřeních v podobě zábalů během cvičení, kdy je kýženým efektem vyšší pocení na hubnutých partiích. Dále speciální zábaly z bylin, koření nebo jiných přípravků, které, jakmile se vsáknou, dokáží urychlovat metabolismus tuků v těle. Vhodné jsou i detoxikační kúry a čaje. Po celou dobu nezapomínáme na pestrou a zdravou stravu, pravidelný režim.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma hubnutí


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás