Jak využít tablety do myčky

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2024
 1. Jak využít tablety do myčky

  Jak využít tablety do myčky do pračky

  V pračce se často usazuje vodní kámen, zbytky pracích prášků a dalších prostředků, ale také třeba mastnota.

  Do bubnu vhoďte jednu nebo dvě tablety a zapněte dlouhý program na vysokou teplotu. Na krátký program nebo na nízkou teplotu by se nemusely kapsle stoprocentně rozpustit.

  Uvidíte, jak bude pračka krásně svítit čistotou.

  Navíc jestli máte doma myčku a kapsle běžně kupujete, nebudete muset kupovat speciální a často drahé přípravky na pročištění pračky a odstranění vodního kamene.

 2. Jak využít tablety do myčky k vyčištění trouby

  V porcelánové misce nechte tabletu rozpustit v troše vody. Vody dejte jen tolik, aby vznikla řídká kaše a tekutina příliš netekla.

  Tableta bude za chvíli rozpuštěná. Jestli máte troubu hodně zašpiněnou, třeba když vám v ní utekla povidla, můžete rozpustit tablety i dvě nebo tři.

  Kašičku naneste pomocí kuchyňské houby na nejvíce zašpiněná místa a nechte působit několik hodin. Nezapomeňte na ochranné rukavice!

  Při větší vrstvě špíny můžete nechat i přes noc. Ráno si vezměte čistou houbu a celou troubu umyjte jarovou vodou. Uvidíte, jak najednou prokoukne. Ani nebudete vědět, jak moc byla vlastně zašpiněná.

 3. Jak využít tablety do myčky na připečenou zapékací mísu

  Tablety do myčky vám pomůžou také s připečenou zapékací mísou. Už se s ní nebudete muset hodiny drhnout a drahocenný čas budete moci věnovat něčemu jinému.

  Do připečené mísy nejprve napusťte vodu až po okraj nebo podle toho, kde všude je jídlo připečené.

  Vhoďte tabletu do myčky a nechte stát přes noc.

  Ráno vodu jen slijte a mísu umyjte klasickým přípravkem na mytí nádobí, na který jste zvyklí.

  Uvidíte, jak krásně půjde špína setřít.

 4. Jak využít tablety do myčky při čištění toalety

  Stále se vám nedaří vyčistit všechny usazeniny v toaletě a běžné přípravky, které koupíte v obchodě, příliš nepomáhají?

  Zkuste do toalety přes noc vhodit tabletu do myčky a nechat ji působit. Tableta se krásně rozpustí a vy už nebudete muset kupovat předražené přípravky na čištění toalety.

  Na místa nad hladinou vody můžete nanést stejnou kašičku, jako jsme připravovali na vyčištění trouby. Jen dejte pozor, abyste tabletu vhodili do toalety opravdu až večer, když už všichni spí. Jinak by mohl někdo omylem spláchnout.

 5. Jak využít tablety do myčky k vyčištění dřezu

  Dřez i umyvadlo je mnohdy plné rantů vytvořených ze špíny, které prakticky nejdou odstranit, ať je drhnete čímkoli. Do dřezu jednoduše napusťte vodu až po jeho okraj a vhoďte tabletu do myčky. Nechte působit přes noc. Ráno jen stačí vytáhnout špunt a dřez nebo umyvadlo umýt vlažnou vodou. Jestli byly usazeniny hodně silné, můžete ještě použít běžný písek na vany.

  Většina tablet do myčky však obsahuje sůl, která by mohla poškodit kovové části odtoku. Proto dejte pozor, kdy tabletu použít a kdy ne.

  Stejným způsobem můžete vyčistit i vanu. Tady by se napuštění celé vany zbytečně prodražilo, takže počkejte, až se budete koupat a až z vany vylezete, jednoduše ji nevypouštějte a vhoďte do ní tabletu do myčky. Opět nechte působit přes noc.

 6. Jak využít tablety do myčky k vyčištění zažloutlých talířů

  Do lavóru nebo do dřezu naskládejte staré porcelánové talíře a hrnečky, na kterých se drží zažloutlé skvrny, které ne e ne dolů. Dejte pozor, ať nádobí nepřečnívá přes okraj. K vyčnívajícím částem by se nedostala voda.

  Napusťte vodu až po okraj a vhoďte tabletu do myčky. Nechte takto přes noc, aby měla tableta dostatek času se rozpustit.

  S dalšími tipy do domácnosti vám poradí naše články Jak využít starý svetrJak využít staré hrnky.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma domácnost


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás