Jak využít čokoládové figurky

Vendula Kreplová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít čokoládové figurky

  Jak využít čokoládové figurky

  Čokoládové figurky bývají nejčastěji spojovány s obdobím vánočních svátků, ale můžete je použít v libovolném ročním období.

  Jednou z dobrých variant je osladit si jimi Velikonoce. V zahraničí je zvykem pořádat „hon na zajíčka“, kdy děti v zahradě hledají ukrytá ozdobená vajíčka a další sladkosti.

  Pokud byste chtěli tuto zvyklost zavést i u nás, můžete koupit místo křehkých vajíček kolekci čokoládových figurek, a poschovávat je po zahradě či klidně po domě. Následně děti nechte, ať kolekci hledají a baví se.

  Druhou variantou je čokoládové figurky využít do ozdobných dezertů a moučníků. Případně jimi někoho můžete obdarovat jen tak.

  Někteří rodiče praktikují to, že děti za splněné úkoly či dobré školní výsledky odmění drobnou sladkostí. Čokoládové figurky jsou v tomto směru výbornou odměnou, protože nejen hezky vypadají, ale také jsou menší než celá tabulka čokolády.

  Můžete je rovněž použít k tomu, abyste děti naučili správným návykům ohledně čištění zubů. Vysvětlete jim, že můžou jíst čokoládové figurky, ale musí si vždy potom pečlivě vyčistit zuby. Postupem času tak pro děti vznikne asociace mezi pojídáním sladkého a dodržováním pravidelné zubní hygieny.

  A konečně, čokoládové figurky jsou milý dárek namísto již okoukaných bonboniér. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo slaví narozeniny, svátek, či cokoliv jiného, a má mlsný jazyk, udělejte mu radost kolekcí čokoládových figurek.

  Pokud by vás nic jiného nenapadlo, vždycky můžete čokoládové figurky rozpustit a čokoládu z nich následně použít na jiné účely – do buchet, koláčů,…

 2. Jak využít vánoční čokoládové figurky

  Vánoce jsou pro mnohé lidi neodvratně spojené se záplavou výborného jídla. A samozřejmě nesmí kromě kapra na štědrovečerním stole chybět ani cukroví. Domácí vanilkové rohlíčky, linecké cukroví a jiné můžete doplnit i čokoládovými figurkami.

  V tomto případě máte dvě hlavní možnosti, jak čokoládové vánoční figurky využít. Buď je můžete dát na vyzdobený stůl v misce, aby je vaše rodina volně pojídala.

  Anebo můžete využít ozdobnou kolekci k tomu, abyste do vaší domácnosti vnesli ještě více vánočního ducha. Kromě klasických baněk váš vánoční stromeček výborně ozdobí nejrůznější čokoládové figurky.

  Jen se připravte na to, že v momentě, kdy svým dětem dovolíte čokoládové figurky ze stromečku začít jíst, pravděpodobně se na ně vrhnou jako hladoví vlci. Proto se vyplatí pojídání čokoládových figurek ze stromečku zakázat přinejmenším do Štědrého dne.

 3. Jak využít čokoládové figurky na dort

  Pokud chcete využít čokoládové figurky na dort, opět existují dva hlavní způsoby. Jedním z nich je čokoládovou figurku umístit přímo doprostřed dortu, jako pomyslnou třešničku na dort. Ještě lepší je, pokud tematicky sladíte dort i podobu figurky.

  Anebo můžete figurku rozlámat na menší kousky a rafinovaně je schovat do dortu, takže v něm budou umístěné kousky čokolády. Čokoládové figurky zpravidla bývají měkčí a poddajnější než tabulky čokolády, takže se s nimi snáz manipuluje i při přípravě narozeninového dortu.

  Pokud si chcete zkusit vyrobit vlastní čokoládové figurky, nezapomeňte si nakoupit patřičné formičky, a samozřejmě také nejdříve zjistit, jak vyrobit čokoládu.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma čokoláda


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás