Jak rychle chytit myš

Jana Olašinová
Publikováno 9. března 2021
  1. Jak rychle chytit myš

    Jak poznat, že máme doma myš

    Přítomnost myší poznáte podle malých podlouhlých bobků. Dále můžete najít drobky nebo rozkousané věci, například houbičky na nádobí, nebo matrace, okousané potraviny. Myši vylézají hlavně v noci, když je klid, proto jsou také typické noční zvuky, podle kterých je poznáte. Když budete v místnosti potichu, uslyšíte škrábání, šramotění a cupitání.

  2. Jak chytit myš

    Na chycení myši známe hodně účinných způsobů. Myšky jsou velice chytré, takže někdy budete muset vyzkoušet více možností, než se Vám podaří malého vetřelce polapit.

    Pasti

    Nejznámější jsou různé pasti, do kterých se myš chytí, ale už nevyleze. Obvykle se používá sklapovací past, na kterou se položí nějaká dobrota. V okamžiku, kdy si myš vezme návnadu, past se zaklapne a myš je rychle usmrcená. Výhodou těchto pastí je nízká pořizovací cena, plastová nebo kovová past lze koupit již od deseti korun. Nemusíte tedy řešit odstraňování mrtvolky z pasti, ale můžete ji rovnou i s pastí vyhodit, aniž byste se myši museli dotknout.

    Existuje i humánnější past, která myš neusmrtí. Je to malá klícka, do které se vloží návnada. Myš může vlézt dovnitř, ale ven se nedostane. Myšku pak můžete venku vypustit. Doporučujeme odnést myš dostatečně daleko, jelikož mají dobrý orientační smysl a mohla by se k Vám zase vrátit.

    Při kladení pastí musíme brát v úvahu její umístění. Nejlépe, když ji vložíte za nábytek, kde se nedostanou domácí zvířata ani děti. Pružina v pasti je velice silná a mohla by způsobit i zlomeninu. Myši mají své oblíbené cestičky, zkuste je vysledovat a blízko těchto cestiček past umístěte. Pastí kupte a nastražte vždy více.

    A co vložit do pasti? Myši mají docela mlsné jazýčky, ale pozor, každé myšce může chutnat něco jiného. Proto zkuste nastražit různé dobroty a uvidíte, která jim zachutná.

    Seznam osvědčených potravin, které jsou vhodné do pastí:

    • ořechy
    • opečený chleba
    • suché pečivo
    • kousek salámu
    • sýr
    • čokoláda
    • kakaové oplatky
    • ovesné vločky
    • ovoce a zelenina

    Past na myši si můžete vytvořit i sami. Zaručený způsob, jak chytit myš, je odříznout zvíře od zdroje vody. Do místnosti, kde se myši vyskytují, dejte kbelík nebo lavor s vodou. K lavoru dejte dřevěnou desku, tak aby myš mohla pohodlně vylézt až k okraji. Pokud myš nebude mít jiný zdroj vody, bude muset vlézt do lavoru, z něhož se už nedostane.

    Jedy

    Jed na myši funguje tak, že hlodavec pozře otrávené granule a následně zahyne. Jedů existuje spousta druhů a forem. Otrávené granule představují sice pohodlný způsob, jak vyhubit myši, avšak ne vždy se dá použít. Barevné granulky mohou být lákadlem pro malé děti nebo domácí mazlíčky. Nespoléhejte se na to, že jste jed umístili tam, kde se nikdo kromě myši nedostane. Myš si může sáček s jedem kamkoliv odnést, a to může znamenat pro děti i domácí zvířata velké nebezpečí.

  3. Kam vyleze myš

    Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď, která vás nepotěší. Myš vyleze skoro všude. Ani kolmá zeď ji nedělá problém. Jediné, po čem nedokáže lézt, jsou kachličky a jiné hladké povrchy.

    A pozor, myš proleze tím úplně nejužším otvorem, protože se dokáže účinné “rozplácnout”. Má velmi průžné kyčelní klouby. Kdybyste ale myš chtěli chovat, podívejte se, jak na to.

  4. Co nesnáší myši

    Chytli jste jednu myší rodinku a za chvíli se u vás usídlila jiná? Určitě vás nebaví stále dokola chytat další a další myši. Můžete zkusit jiný způsob, a to je odpuzování. Myši nemají rády vysoký zvuk. Existují elektrické odpuzovače, který vydávají vysoké ultrazvukové vlny. Ty jsou pro lidi neslyšitelné, avšak pro myši je tento zvuk velice výrazný a nepříjemný, proto raději odejdou z dosahu těchto vln. Ultrazvukový odpuzovač nemusí být příjemný Vašim zvířecím kamarádům, v jejich přítomnosti je raději nepoužívejte.

  5. Levandule a další bylinky proti myším

    Proti myším můžete bojovat i přírodní cestou. Myši totiž nemají rády bylinky, jako je levandule, máta a hřebíček. Tyto bylinky nasypeme na myší cestičky. Dále je potřeba zamezit vstupu do obydlí, ale musíte utěsnit i ty nejmenší díry, myška se dokáže protáhnout skoro všude. Dobře uzavřete potraviny do skleněných nádob a rozmístěte uvedené bylinky. Uvidíte, že myšky brzy samy odejdou.

    Nejstarší a oblíbený způsob chytání myší je pořízení kočky. Na chytání myši nejsou moc vhodná bytová plemena, které nemají rychlý pohyb příliš v lásce. U venkovní kočky nezapomeňte na včasnou kastraci, přečtěte si článek Kdy se kastrují kočky.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak chytit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás