Jak nastavit vyzvánění na iPhone

Lapetka
Publikováno 9. března 2021
 1. [title] class=

  Jak nastavit vyzvánění na iPhone

  Základní nastavení vyzvánění z vestavěných melodií je poměrně jednoduchým krokem – nejprve klikněte na „Nastavení“:

  Zde vyhledejte volbu „Zvuk“ a opět na ní klikněte:

  [title] class=

  V této nabídce si už můžete vyzvánění jednoduše nastavit – ve volbě „Zvuky a vibrace“. Zde si můžete vybrat, zda chcete měnit vyzvánění, zvuk při došlé SMS, nebo třeba oznámení příchozího e-mailu nebo blížící se události v kalendáři. Vyberte „Vyzvánění“:

  [title] class=

  Klikáním na jednotlivé položky si můžete melodie poslechnout a vybrat si tu, která se Vám líbí. Svou volbu již nikde nepotvrzujete – to vyzvánění, které si poslechnete naposledy, zůstane nastaveno jako vyzváněcí tón.

 2. Jak nastavit vyzvánění na iPhone přes iTunes

  Nastavení libovolné písničky jako vyzvánění je možné provést pomocí počítače přes iTunes. iTunes aplikace existuje i v české jazykové verzi, ale může se stát, že budete muset pracovat s tou anglickou – protože je tento postup trochu složitější, ukážeme Vám v návodu obě jazykové varianty – v textu české výrazy, ve screenshotech pak uvidíte anglickou verzi. Pokud se Vám přesto nebude dařit, můžete mrknout na další okénko – existuje i jednodušší varianta, kdy si vyzváněcí tón koupíte.

  Nejprve je potřeba stáhnout a nainstalovat iTunes do počítače, a následně jej spustit. V horní části se přepněte do části „Hudba“, o kousek níže pak „Skladby“.

  Na počítači si najděte písničku, kterou chcete jako vyzvánění použít a přetáhněte, nebo nakopírujte ji do pravé části obrazovky:

  [title] class=

  Poté na skladbu klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost „Informace“ / „Song info“. V novém okně se přepněte do záložky „Volby“ / „Options“, kde si zvolte úsek, který chcete jako vyzvánění použít (doporučuje se maximální délka 30 vteřin), v našem příkladu to bude prvních 30 vteřin, a klikněte na OK.

  (K této volbě se na konci, až budete mít vyzvánění v telefonu, vraťte a dejte hodnoty do původního stavu).

  [title] class=

  Po zavření okna přejděte na volbu „Soubor“ na horní liště iTunes, dále na „Převést“ a „Vytvořit verzi pro AAC“:

  [title] class=

  V seznamu se objeví druhá, kratší skladba. Klikněte na ní pravým tlačítkem a vyberte možnost Zobrazit v průzkumníku Windows (po skončení celého nastavení vyzvánění můžete tento soubor smazat):

  [title] class=

  V otevřeném okně změňte příponu z *.m4a na *.m4r (na soubor stačí kliknout a stisknout F2, zbarví se do modra – označte myší poslední písmenko a přepište ho):

  [title] class=

  Nakonec se opět přepněte do iTunes a připojte k počítači USB kabelem svůj telefon. Na levé straně obrazovky jej uvidíte jako zařízení. Přejděte do části Zvuky a soubor *.m4r sem nakopírujte, opět buď přetažením, nebo pomocí CTRL+C / CTRL+V:

  [title] class=

  Hotovo!

  Vytvořená melodie se Vám nyní zobrazí mezi vyzváněcími tóny v telefonu (můžete tedy postupovat dle návodu výše).

 3. Jak nastavit vyzvánění na iPhone zakoupením přes iTunes Store

  Jednodušším způsobem, jak nastavit vlastní vyzvánění (písničku), je koupit si ji v Obchodě se zvuky, která najdete v nastavení telefonu, sekci vyzvánění:

  [title] class=

  Zde máte na výběr nepřeberné množství písniček, už upravených jako zvonění (písničky například nezačínají od samotného začátku, ale začne vyzvánět přímo refrén). Každou melodii si navíc můžete nejprve přehrát a až poté se rozhodnout, zda ji zakoupíte – pokud kliknete na ikonku interpreta, alba, nebo název písničky, melodie se pouze přehraje. Platit budete až za stažení vyzvánění – částky se pohybují od 19 Kč, nejčastěji je to 29 Kč.

  [title] class=
 4. Jak nastavit vyzvánění u kontaktu na iPhone

  Pokud si chcete u konkrétního kontaktu nastavit jiné vyzvánění, je zapotřebí to udělat přímo v kontaktech – zde vyberte osobu, u které chcete mít odlišné vyzvánění a klikněte na „Upravit“. V otevřeném okně pak přejděte na volbu „Vyzvánění“ a postupujte dle již popsaných bodů.

  [title] class=
 5. Tip na závěr – vychytávky na telefon

  Pokud Vás zajímá, jak si můžete svůj telefon „vytunit“, přečtěte si náš článek s tipy na doplňky k telefonům!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma iPhone


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás