Jak naklíčit sezam

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit sezam

  Jak naklíčit sezam

  Naklíčený sezam je považován vyloženě za laskominu. Vhodná ke klíčení jsou neloupaná semena sezamu. Sezam obsahuje velké množství vápníku, jeho klíčky také. I proto se naklíčený sezam hojně využívá k přípravě sezamového mléka.

  Vzhledem k tomu, že i sezam tvoří při nabobtnání hodně slizu (gelu), není vhodné ho klíčit v nakličovacích miskách. Raději ho necháme v míse s vodou. A pak nabobtnaný přeneseme na tác, překryjeme mokrou utěrkou a tu alespoň jednou denně namáčíme.

  Jak naklíčit sezamSezam také může celou dobu klíčit ve vodě, jen je potřeba vodu pravidelně vyměňovat. Klíčení může probíhat i tzv. nakličovacím sítku. Sezam je vhodným semínkem i pro nakličování ve sklenici, kterou máte opatřenu nakličovacím víčkem, což je víčko, které má sobě integrované sítko. Takže proplachování semínek je díky němu snadné.

  Sezam je dokonce schopen upravit trávení, také příznivě ovlivní naše nervy. Účinky naklíčených semínek se pak ještě znásobují. Olej ze sezamu vyživuje vlasy i pokožku. Sezamové semínko a klíčky obsahují 20-30% bílkovin, 50-60% oleje obsahujícího 90% nenasycených mastných kyselin, dále sacharidy, vlákninu.

  Z vitamínů jsou to pak B1, B2, niacin, C, mnoho vit. E. Co se minerálů týká, poskytne našemu tělu fosfor, železo, hořčík, kyselina křemičitá, uhličitan draselný a vápník. Naklíčená semínka můžete namixovat a přidávat do pomazánek, ale také je konzumovat je tak, jsou opravdu lahodná.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak naklíčit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás