Jak naklíčit mandle

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit mandle

  Jak naklíčit mandle

  Mandle jsou pro klíčení přímo vynikající. Klíčí totiž velmi rychle. Stačí je namočit na 12 hodin do studené vody, potom slít a nechat je znovu namočení dalších 12 hodin – 24 hodiny, mezitím slívat vodu každých asi šest hodin (přes noc samozřejmě ne, to se raději v klidu vyspěte).

  Ano, tohle stačí k tomu, aby mandle naklíčily. Pak je jen sloupnete ze zbývajících slupek a máte slaďoučkou pochoutku s vynikající chutí, která se těžko k něčemu přirovnává. Prostě mandlovou, ale svěže mandlovou.

  Jak naklíčit mandleMandle můžeme nechat naklíčit také v nakličovacích miskách. V tom případě je dobré opět nechat nejdříve nabobtnat 12 hodin ve vodě a pak je dát do nakličovací misky. Vodou prolijeme alespoň dvakrát denně.

  Mandle můžeme po nabobtnání ve vodě také rozložit na tác a překrýt je několika vrstvami mokré utěrky. Utěrku budeme pravidelně alespoň jednou denně namáčet. A co pojídáním mandlí s klíčky získáme?

  Mandle jsou velmi bohaté na hořčík, který v kombinaci s vápníkem. Dále na proteiny, vitamin B1, B6 a E. Navíc obsahují nejvíce vlákniny ze všech ořechů, tudíž působí dobře na naše střeva. Mandle díky svému složení také pomáhají překonávat únavu a deprese.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak naklíčit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás