Jak funguje Tinder

Michaela Hakenová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak funguje Tinder

  Co je Tinder

  Tinder je novodobý způsob seznámení prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. Nemusíte se však seznamovat jen v České republice, ale můžete i v rámci dalších zemí světa.

  Původní myšlenka založení Tinderu začala v USA. Aplikace je určená hlavně k flirtování. Proto byste tak měli k seznamování i přistupovat. Nicméně ji můžete brát jako klasickou seznamku.

  Existují dva hlavní přístupy, proč si lidé aplikaci instalují. Muži ji mají pro hledání vhodného protějšku na sex. Ženy zase doufají, že zde najdou dlouhodobou známost.

  Samotný Tinder pracuje s vaší geografickou polohou a vaším Facebookovým účtem.

  Tinder je ve své podstatě velmi jednoduché na používání. Během jedné minuty si nastavíte profil a propojíte ho s vaším Facebookem. Pak už jen stačí hledat v záplavě fotografií.

  Tinder je bezplatný. Pokud jste ale nároční, pak oceníte prémiové členství. Za to si již musíte připlatit. Pokud se setkáte s pojmem „tindering“, pak vyjadřuje randění. Nicméně mladší generace již tento pojem má velmi zažitý.

 2. Jak funguje Tinder

  Jakmile máte účet zaregistrovaný a spárovaný s Facebookovým účtem, pak stačí jen hodnotit fotografie ostatních uživatelů. Ty na vás vykouknou hned na hlavní stránce. Protějšky jsou vybírány podle vašich preferencí, které jste si nastavili.

  Nastavení preferencí provedete tak, že v hlavním menu kliknete na políčko „Předvolby objevů“. Tam nastavíte vše, co považujete za důležité. Mimo jiné zde můžete upravit i vzdálenost od vás nebo věk. Pak už jen stačí hodnotit.

  Hodnocení probíhá tak, že na obrazovce se vám zobrazí fotografie. Pokud posunete fotku doprava (nebo stisknete zelené srdíčko), pak se vám uživatel líbí. Pokud doleva, pak nelíbí.

  Jakmile se oba uživatelé vzájemně ohodnotí, jako líbí, pak spolu mohou zahájit chat. Takováto situace se označuje pojmem match, tedy propojení.

  Profil v aplikaci je založen spíše na fotografiích a krátkých informacích o uživateli. Nebo se můžete podívat na Facebookový účet protějšku a zjistit, zda máte společné přátele nebo zájmy.

 3. Co o sobě napsat na Tinder

  Na popis svojí maličkosti máte 500 znaků. Pro někoho moc, pro někoho málo. Každopádně něco napsat přeci musíte.

  Určitě pište pravdu. Lži nikam nevedou a vám to nového partnera nebo partnerku rozhodně nepřinese.

  Snažte se vtipně popsat svoji osobnost i zájmy. Zároveň vše neprozrazovat, abyste si měli o čem povídat na chatu. Pokud vám zbude místo, přidejte i nějaký svůj slogan nebo vtipnou hlášku.

  Fotografie jsou nejdůležitější

  Ať již vyplníte 500 znaků do puntíku, stejně zůstává nejdůležitější fotografie. Jaké fotky ale vybrat, abyste měli úspěch?

  Nejdůležitější fotografií je ta úvodní. Nejlepší fotka je taková, která zabírá obličej. Zdůrazněte své přednosti. Oči, ústa, nos a krásné vlasy. To by měla být vaše TOP fotka.

  Další fotografie by měly obsahovat fotku, kde je vaše celá postava a třeba nějaké koníčky. Fotografie s kamarády také není k zahození. Vybírejte však takové fotografie, kde vám to sluší a zároveň vypovídá i něco o vás samotných.

  Nejlepší fotky pořídíte použitím fotoaparátu. Pokud takovým nástrojem disponujete, můžete se podívat, jak nastavit fotoaparát nebo jak nastavit zrcadlovku, aby vaše fotografie byly perfektní.

 4. Jaké jsou recenze na Tinder

  Funguje vůbec Tinder? Jakou má úspěšnost při seznamování?

  Odpověď je jednoduchá. Jako v osobním životě. Vždy můžete narazit na dobrého partnera nebo partnerku a zároveň na osobu, která vám nesedí. S tím rozdílem, že v aplikaci těch osob vidíte mnohem více, než v reálném životě.

  Lidé na Tinderu jsou různorodí. Mnozí napíšou “ahoj”, vy odpovíte a už se neozvou. Mnozí si vás ještě před prvním kontaktem smažou, takže se nestihnete ani pozdravit. Další vám zase nabídnou sexuální setkání. A ti poslední jsou skupinou, která si neustále dokola vylévá své srdíčko ze ztráty svých ex.

  Většina pozitivních recenzí, tedy lidí, kteří již našli toho pravého, říká, že měli nejprve spoustu tragických schůzek. Následně ale potkali svého vyvoleného nebo vyvolenou.

  Za to negativních recenzí je víc. Happy end zde nečekejte. Z 90 % se jedná o nedorozumění mužského a ženského přístupu k aplikaci. Jak je uvedeno výše. Muži si aplikaci stahují za účelem sexu, ženy za účelem hledání partnera.

  Lze tedy říci, že podle recenzí je to o náhodě. Musejí se potkat dva stejně naladění lidé. Za každou pozitivní i negativní recenzí stojí určitý příběh; určitá zkušenost.

  Úspěšnost této seznamky je, tedy, jako kterékoli jiné. Ale za zkoušku nic nedáte.


I
Ivet 25.06.2021 – 15:05

Dobrý den, chtěla bych si na Tinderu zaplatit členství pouze na jeden měsíc. Jak to mám provést, aby se mi to z karty zaplatilo pouze jednou a né vícekrát? Děkuji za odpověď Ivet

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak funguje


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás