Levné letenky do exotiky: Maroko z Prahy 1 524 Kč, Zanzibar za 9 990 Kč, Mallorca za 524 Kč

Středa, 15. května 2019, Redakce

Hlavní evropská města již máte procestovaná a láká vás exotika, případně méně známé destinace? Dnešní letenkový tip je pro vás – Rwanda, Paraguay i Tanzánie. A u vybraných letenek navíc můžete použít slevový kód Pelikán.

 1. Mallorca za 524 Kč
  Palma Mallorca zase taková exotika není, přesto si její zařazení mezi tipy nemůžeme odpustit. Ryanair totiž nabízí především na srpen desítky různých termínů, ve kterých můžete letět tam i zpět dohromady jen za 524 Kč. Navíc si stačí připlatit pouhé dvě stovky, a počet dostupných termínů se rozroste.
  Odlet Berlín Tegel Aerolinky Ryanair Termíny srpen 2019
 2. Asunción za 12 890 Kč
  Akční letenky do Paraguaye bývaly velmi vzácné, doba se ale mění, a nyní tak můžete letět do hlavního města Asunciónu již za 12 890 Kč. Termíny jsou dostupné především na podzim letošního roku. Nabídka je vhodná spíše pro zkušenější cestovatele, kterým stačí příruční zavazadlo. Bonusem pro letecké maniaky jsou lety s aerolinkami Aerolineas Argentinas a Gol Transportes Aereos.
  Odlet Praha Aerolinky ČSA/Air France/Gol/Aerolineas Argentinas Termíny zobrazit kalendář
 3. Marrákéš od 1 524 Kč
  Maroko patří mezi cenově nejdostupnější exotiku, kam se můžete z Prahy či Vídně vypravit. Může za to zejména Ryanair a jeho letenky, jejichž ceny začínají na 1 500 Kč za let v obou směrech. Rozhodujícím faktorem při výběru se tak stává fakt, do kterého z hlavních měst to máte blíž. Před cestou si přečtěte našeho průvodce po Marrakéši. Na hlavním náměstí Jemaa el-Fna doporučujeme ochutnat čerstvě vymačkaný pomerančový džus v ceně pár korun. :-)
  Odlet Praha/Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny květen-červenec 2019
 4. Zanzibar za 9 990 Kč
  Zajímavou nabídku na levné letenky do Zanzibaru si přichystala společnost Turkish Airlines. Z Milána, kam vás levně dopraví třeba Ryanair, až do Afriky a zpět můžete letět jen za baťovských 9 990 Kč. Cena navíc zahrnuje odbavené zavazadlo do 30 kg.
  Odlet Milán Malpensa Aerolinky Turkish Airlines Termíny zobrazit kalendář
 5. Kigali za 11 990 Kč
  Znáte někoho, kdo byl ve Rwandě? :-) Pokud ne, můžete být první. Turkish Airlines nabízejí zpáteční letenky s odletem a návratem do Vídně jen za 11 990 Kč. V ceně letenky navíc máte libovolný počet odbavených zavazadel s celkovou hmotností do 46 kg.
  Odlet Vídeň Aerolinky Turkish Airlines Termíny zobrazit kalendář
 6. Gruzie od 1 125 Kč
  Levné letenky do Kutaisi v Gruzii nabízí Wizz Air s odletem z polské Wroclawi. Kalendář nabízí dostupné termíny především na konci roku. Protože náš redaktor Michal Pavelka město navštívil, můžeme vám nabídnout průvodce po Gruzii.
  Odlet Wroclaw Aerolinky Wizz Air Termíny listopad-prosinec 2019
 7. Las Vegas za 7 890 Kč
  Většina lidí směřujících do USA si vybere New York, Los Angeles, Miami, San Francisco… a Las Vegas je bráno jen jako mezizastávka. Jděte na to jinak a využijte akce American Airlines na zpáteční letenky z Berlína do města hříchu jen za 7 890 Kč. V nabídce je řada termínů, cena však zahrnuje pouze příruční zavazadlo.
  Odlet Berlín Tegel Aerolinky American Airlines Termíny zobrazit kalendář
 8. Seychelly za 10 790 Kč
  Levné letenky na Seychely nabízejí Turkish Airlines z milánského letiště Malpensa. V ceně 10 790 Kč máte zahrnuty dva kusy zavazadel po 23 kg. Na výběr je stále poměrně dost termínů, tak neváhejte se rezervací.
  Odlet Milán MalpensaAerolinky Turkish Airlines Termíny zobrazit kalendář
 9. Farranfore od 943 Kč
  Byli jste v Irsku? Tak to jste nejspíše přiletěli do Dublinu, možná do Corku. Nízkonákladový Ryanair ale nabízí levné letenky také do méně známého města Farranfore, které leží v jedné z nejhezčích irských oblastí. V první polovině léta můžete letět v obou směrech již od 943 Kč.
  Odlet Berlín Schonefeld Aerolinky Ryanair Termíny květen-červenec 2019
 10. Montevideo za 12 590 Kč
  Uruguay je jednou z nejrozvinutějších zemí Jižní Ameriky a díky poklesu cen letenek se tam můžete vypravit i vy. Zpáteční letenky z Prahy na období celého roku Air France prodávají jen za 12 590 Kč. Protože jsem letos Uruguay navštívil, mám pro vás dva tipy.
  V Montevideu navštivte českou kavárnu che.co.ffee s dobrou kávou a sympatickou obsluhou. A hlavně – v restauracích a kavárnách vždy plaťte kartou. Během hlavní sezóny zde v rámci podpory cestovního ruchu turisté neplatí DPH. V praxi to chodí tak, že se vám z karty strhne o 22 % nižší částka, než jaká je uvedena na jídelním lístku. Moc příjemné. :)
  Odlet Praha Aerolinky Air France Termíny zobrazit kalendář
 11. Tallinn od 865 Kč
  Estonsko se díky low-cost aerolinkám stává dostupnějším, důkazem je nabídka zpátečních letenek z berlínského Schonefeldu jen za 865 Kč. Za tuto skvělou cenu můžete letět tam i zpět v několika květnových a červnových termínech.
  Odlet Berlín Schonefeld Aerolinky Ryanair Termíny květen-červen 2019
 12. Bangkok za 10 290 Kč
  Ukrajinské aerolinky (nebojte se, letěl jsem s nimi a žiju :) nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Bangkoku za 10 290 Kč. Odlet je z Prahy a cena zahrnuje odbavené zavazadlo do 23 kg. Na cestě zpět budete mít dostatek času k prohlídce Kyjeva.
  Odlet Praha Aerolinky Ukraine International Airlines Termíny zobrazit kalendář
 13. Banja Luka od 681 Kč
  Druhé největší město Bosny a Hercegoviny Banja Luka teprve čeká na masový zájem turistů. A možná to je příležitost pro vás využít nabídky Ryanairu, jehož zpáteční letenky z Berlína Schonefeldu se prodávají již za 681 Kč. V kalendáři se zaměřte na květen a červen.
  Odlet Berlín Schonefeld Aerolinky Ryanair Termíny květen-červen 2019
 14. Salvador za 11 890 Kč
  Brazilské město Salvador si vzala na mušku společnost TAP Portugal ve své akční nabídce. Cena 11 890 Kč za zpáteční letenku z Prahy je tak zajímavá, že byste s nákupem neměli dlouho otálet. A nenechte se odradit faktem, že zahrnuje pouze příruční zavazadlo.
  Odlet Praha Aerolinky TAP Portugal Termíny zobrazit kalendář

Komentáře