Zavazadla Turkish Airlines 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Aerolinky Turkish Airlines byly několikrát po sobě vyhlášeny nejlepší leteckou společností Evropy. Založeny byly v roce 1933 a svoji hlavní základnu mají na letišti Atatürk v Istanbulu. Turkish Airlines pravidelně létají do 290 destinací v Evropě, Africe, Asii, Jižní, Střední a Severní Americe. Z Prahy létají pravidelně do Istanbulu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Turkish Airlines 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Turkish Airlines 2021

Maximální rozměry příručního zavazadla u Turkish Airlines jsou 55 × 40 × 23 cm, nejvyšší přípustná hmotnost je 8 kg.

Cestující v Economy Class si na palubu smějí přinést jeden kus zavazadla, pasažéři v Business Class mají nárok na 2 kusy.

Všichni cestující bez ohledu na třídu si navíc mohou vzít kabelku, malý fotoaparát nebo kameru, laptop nebo deštník.

Na palubu je možné vzít nákup z Duty Free obchodů, musí být ale spolu s účtenkou uložený v uzavřené originální tašce obchodu a nesmí obsahovat tekutiny ve větším objemu než 100 ml.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Turkish Airlines 2021

Cestující mohou bezplatně přepravovat odbavené zavazadlo s maximální hmotností, která odpovídá cestovní třídě. Maximální povolená hmotnost obecně je 32 kg a maximální součet rozměrů 158 cm.

Na domácích letech mohou cestující ve třídě Promotions přepravovat zavazadlo s hmotností do 15 kg, v Economy Class do 20 kg a v Business Class si cestující smějí zabalit odbavované zavazadlo do hmotnosti 30 kg.

Na mezinárodních letech je limit pro Economy 20 kg a Business 30 kg.

Vyšší limity platí pro lety do Severní a Jižní Ameriky a do většiny destinací v Africe, kam je možné přepravovat dva kusy zapsaných zavazadel. Váha každého z nich nesmí v Economy Class překročit 23 kg, v Business Class pak 32 kg. U letů mezi Brazílií/Argentinou a Tureckem je limit stanoven na 2 ks zavazadel s hmotností do 32 kg.

Součet rozměrů tří stran zavazadla nesmí překročit hodnotu 158 cm.

Podmínky pro dětské cestující jsou stejné jako u dospělých, bezplatně je možné přepravovat skládací kočárek do maximální délky 115 cm. Přeprava 1 ks/setu sportovního vybavení je zdarma na domácích letech, na evropských letech je většinou zpoplatněna 30 eury.

3Poplatky za zavazadla u Turkish Airlines 2021

Poplatek za přepravu sportovního náčiní u Turkish Airlines činí 30–60 eur. Nižší částka se účtuje na letech po Evropě a na Střední Východ, vyšší do zbytku světa.

Poplatek za každý kilogram nadváhy činí 4–32 eur, konkrétní výše se odvíjí od výchozí a cílové destinace. Přesnou částku zjistíte na webu Turkish Airlines.