Zavazadla Norwegian Air Shuttle 2021: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Norwegian Air Shuttle je norská letecká společnost založená v roce 1993, od roku 2002 funguje jako nízkonákladový dopravce. V současné době je třetí největší low-cost leteckou společností v Evropě a šestou největší na světě. Norwegian létá na více jak 500 trasách do více než 150 destinací v Evropě, severní Africe, na Středním východě, Thajsku, Karibiku a v USA. Z Prahy Norwegian létá do Bergenu, Helsinek, Kodaně, Osla, Stavangeru a Stockholmu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Norwegian Air Shuttle 2021

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Norwegian Air 2021

Rozměry příručního zavazadla u Norwegianu nesmí překročit 55 × 40 × 23 cm, hmotnostní limit se odvíjí od tarifu letenky.

U tarifů LowFare, LowFare +, Flex a Premium hmotnost zavazadla nesmí překročit 10 kg, u tarifu PremiumFlex je povolená hmotnost až 15 kg. Při letech do Dubaje je ve všech třídách povoleno jen 8 kg.

Spolu s tím si cestující může vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook. Její povolené rozměry jsou maximálně 25 × 33 × 20 cm.

Děti do 2 let nemají nárok na přepravu palubního zavazadla.

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Norwegian Air 2021

Limit odbaveného zavazadla je přímo závislý na tarifu letenky. U nejlevnějších letenek LowFare není v ceně zahrnuto ani jedno zavazadlo.

K letenkám v tarifu LowFare+ lze odbavit jedno zavazadlo do hmotnosti 20 kg, u letenek v třídách Flex, Premium a Premium Flex jsou povolena dvě zavazadla po 20 kg.

Děti do 2 let mají nárok na přepravu 1 ks odbaveného zavazadla do 5 kg (nebo v rámci zavazadla rodiče) a jednu dětskou sedačku nebo skládací kočárek.

3Poplatky za zavazadla u Norwegian Air 2021

Dodatečné zavazadlo nesmí být těžší než 32 kg a lehčí než 2 kg. Celková hmotnost všech nadlimitních zavazadel nesmí překročit hodnotu 64 kg, nejvyšší přípustné rozměry jsou 250 × 79 × 112 cm. Obvod zavazadla nesmí přesáhnout 300 cm.

Poplatky za nadlimitní příruční zavazadlo se pohybují od 40 do 80 liber na domácích letech a mezi 70 až 140 librami na mezinárodních letech. Pokud cestující odbaví 2 zavazadla a u některého z nich přesáhne limit 20 kg, účtuje se poplatek 9 liber za kg a let.

Poplatky za dodatečné zavazadlo jsou rozděleny podle výchozí a cílové destinace a podle místa nákupu (v předstihu vs. na letišti). Nejvýhodnější je dokoupení zavazadel online ještě před odbavením. Ceník je poměrně komplikovaný, doporučujeme si zkontrolovat cenu online.