, Zavazadla u Norwegian Air Shuttle 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky - Skrblík.cz

Zavazadla u Norwegian Air Shuttle 2018: Povolená hmotnost, rozměry, poplatky

Norwegian Air Shuttle je norská letecká společnost založená v roce 1993, od roku 2002 funguje jako nízkonákladový dopravce. V současné době je třetí největší low-cost leteckou společností v Evropě a šestou největší na světě. Norwegian létá na více jak 500 trasách do více než 150 destinací v Evropě, severní Africe, na Středním východě, Thajsku, Karibiku a v USA. Z Prahy Norwegian létá do Bergenu, Helsinek, Kodaně, Osla, Stavangeru a Stockholmu.

Příruční / kabinová / palubní zavazadla u Norwegian Air Shuttle 2018

1Rozměry a hmotnost kabinového (palubního) zavazadla u Norwegian Air 2018

Rozměry příručního zavazadla u Norwegianu nesmí překročit 55 × 40 × 23 cm, hmotnostní limit se odvíjí od tarifu letenky.

U tarifů LowFare, LowFare + a Premium hmotnost zavazadla nesmí překročit 10 kg, u tarifů Flex a PremiumFlex je povolená hmotnost až 15 kg.

Spolu s tím si cestující může vzít i kabelku, malou osobní tašku nebo tašku na notebook. Její povolené rozměry jsou maximálně 25 × 33 × 20 cm.

Odbavená (zapsaná) zavazadla u Norwegian Air Shuttle 2018

2Rozměry a hmotnost odbaveného (zapsaného) zavazadla u Norwegian Air 2018

Limit odbaveného zavazadla je přímo závislý na tarifu letenky. U nejlevnějších letenek LowFare není v ceně zahrnuto ani jedno zavazadlo.

K letenkám v tarifu LowFare+ lze odbavit jedno zavazadlo do hmotnosti 20 kg, u letenek v třídách Flex, Premium a Premium Flex jsou povolena dvě zavazadla po 20 kg.

3Poplatky za zavazadla u Norwegian Air 2018

Dodatečné zavazadlo nesmí být těžší než 32 kg a lehčí než 2 kg. Celková hmotnost všech nadlimitních zavazadel nesmí překročit hodnotu 64 kg, nejvyšší přípustné rozměry jsou 250 × 79 × 112 cm. Obvod zavazadla nesmí přesáhnout 300 cm.

Poplatky za dodatečné zavazadlo jsou rozděleny podle výchozí a cílové destinace a podle místa nákupu (v předstihu vs. na letišti). Nejvýhodnější je dokoupení zavazadel online ještě před odbavením. Ceník je poměrně komplikovaný, doporučujeme si zkontrolovat cenu online.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu