Letiště Teherán (IKA)

Írán Teherán, Írán
Aktuální čas Aktuální čas: 17:19
IATA kód IKA

Letiště Teherán (IKA) | © Joyfull - Dreamstime.com

Doprava z letiště Teherán

Nejlepší varianta: Metro

Přímo na letišti, v 1. patře terminálu 1, se nachází stanice metra. Linka 8 je v provozu nonstop a navazuje na linku 1 (přestup na stanici Shahed) vedoucí do centra města. Do Teheránu dorazíte přibližně za 35 minut, cesta vás vyjde na 4,70 Kč9000 rial.

Alternativní varianta: Taxi

Taxi do centra Teheránu stojí přibližně 444 Kč850000 rial. Cena se odvíjí nejen na základě ujeté vzdálenosti, ale také dle typu auta a denní doby. Nejbezpečnější způsob je objednat taxi na přepážce v příletové hale, kde jízdu zaplatíte předem.

Uber z letiště

Uber zde není k dispozici.

Terminály letiště Teherán

V současné době má teheránské letiště dva terminály, třetí terminál je ve výstavbě.

Přestup na letišti Teherán

Pro přestup si rezervujte větší časovou rezervu, neboť vás čeká opravdu důkladná a dlouhá pasová kontrola. Doporučuje se alespoň 120 minut.

Spaní na letišti Teherán

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké a vytížené letiště, které bývá rušné i v pozdních nočních hodinách. Se spícími pasažéry se zde setkáte na každém rohu, letištní personál je na ně zvyklý. Některé služby a obchody fungují po celou noc. Wifi je k dispozici pouze v příletové a odletové hale.

Kde spát

Většina sedadel nemá pevné opěrky na ruce. Nocovat se také dá v uzavřených kavárnách, kde naleznete polstrované židle či pohodlná křesla a pohovky. V blízkosti duty-free obchodů a odletových bran jsou k dispozici polohovatelná křesla.

Služby na letišti Teherán

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma v příletové a odletové hale. K připojení je potřeba zadat heslo, které obdržíte v SMS zprávě.

Jídlo a pití

Na letišti funguje několik restauračních zařízení, např. Amir Chocolate, Bergland Restaurant, Land Café, Persian Café, Tanourak či Tout Talaee.

Ve východní části hlavní haly terminálu Salam naleznete obchod Supermarket, kde lze zakoupit nápoje a svačinu. Otevřeno je nonstop.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Většina směnáren (např. Sorena Exchange nebo Meli Bank) se nachází u vstupu a východu z terminálu. Bankomaty jsou rozmístěny po celé ploše letiště.

Letištní salonky

CIP Lounge naleznete na terminále Salam. Otevřeno je nonstop. Vstup lze zarezervovat online za částku 972 Kč$44. V salonku je wifi připojení, klimatizace a televizor. Součástí jsou rovněž sprchy a privátní ložnice. Pro hosty je připravena nabídka denního tisku a a časopisů, nápoje a občerstvení.

Sprchy

Sprchy naleznete pouze v letištním salonku (viz výše).

Další letiště v zemi Írán


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.