Letiště Soul Incheon (ICN)

Jižní Korea Soul, Jižní Korea
Aktuální čas Aktuální čas: 09:35
IATA kód ICN

Letiště Soul Incheon (ICN) | © Goncharov2006 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Soul Incheon

Nejlepší varianta: Vlaky AREX

Nejrychlejší spojení do centra Soulu nabízí železniční linka AREX (Airport Express). Konečná stanice se nachází na hlavním nádraží v Soulu, vlak zastavuje i na letišti Gimpo. Celková doba jízdy je 43 minut, spoje jezdí přibližně každých 10 až 30 minut. Cena jízdenky do Soulu je 150 Kč9000 ₩.

Alternativní varianta: Vlaky Maglev

Bezplatnou jízdu nabízejí vlaková spojení Maglev. Konečná stanice Yongyu se nachází v Inčchonu. Vlaky vyjíždějí každých 15 minut, zastávku naleznete na terminále 1.

Uber z letiště

Uber vás z letiště do Soulu sveze za cenu kolem 1 003 Kč60000 ₩.

Terminály letiště Soul Incheon

Inčchonské letiště se skládá ze dvou terminálů a více jak sta odletových bran.

Přestup na letišti Soul Incheon

Terminály vzájemně propojuje letištní kyvadlový autobus, který jezdí zcela zdarma. Frekvence spojů je přibližně 5 až 15 minut, autobusy jezdí od 4:30 do půlnoci. Doba jízdy je 15 minut.

Přestup je zde snadný, letiště je jednoduché na orientaci a vše je přehledně značeno. Pro mezinárodní přestup si ponechte rezervu 45 minut, pro přestup na vnitrostátní let alespoň 60 minut.

Spaní na letišti Soul Incheon

Co čekat

Nepřetržitě otevřené inčchonské letiště je dlouhodobě vyhlašováno jako jedno z nejlepších na světě. Jedná se o opravdu velké a vytížené letiště, které bývá rušné i v nočních hodinách. Cestujícím ovšem nabízí velkou škálu aktivit, jako je golfové hřiště, muzem, kasino či divadlo. Při delších přestupech můžete využít i bezplatné organizované výlety po okolí či do Soulu.

Spousta restauračních zařízení a některé služby fungují nonstop. Wifi je k dispozici zdarma na neomezeně dlouhou dobu. Vhod vám jistě přijdou i bezplatné sprchy, které naleznete na obou terminálech. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý, chová se k nim ohleduplně.

Kde spát

Jelikož letiště slouží jako hlavní mezinárodní uzel, naleznete spící cestující téměř všude. Míst k sezení je zde dostatek, sedadla jsou pohodlná a většina je bez pevných opěrek na ruce. Odpočinkové zóny (Relax & Nap Zones) jsou navíc vybaveny lehátky a masážními křesly, které jsou k dispozici zdarma. Tato místa naleznete na obou terminálech ve 4. patře, v nočních hodinách je zde přítmí.

Služby na letišti Soul Incheon

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je AIRPORTWIFI.

Na obou terminálech ve 4. patře naleznete navíc počítače s internetovým připojením.

Jídlo a pití

Letiště nabízí opravdu bohatou nabídku podniků. Spousta z nich má navíc otevřeno nonstop:

Balenou svačinu a pití lze zakoupit v několika obchodech na letišti, které rovněž fungují nonstop. Jedná se o CU CVS, GS 25 a 7-Eleven. Pobočky se nacházejí na obou terminálech.

Supermarket E-mart naleznete v přízemí budovy poblíž letištních terminálů. Zdarma vás k němu zaveze letištní shuttle bus. Otevírací doba je od 11:00 do 22:00.

Úschovna zavazadel

Úschovny zavazadel fungují v 2. patře terminálu 1. CJ Logistics vám zavazadla uschová od 7:00 do 19:00, Hanjin Express pak od 10:00 do 22:00. Cena za denní úschovu činí 110 Kč$5199 Kč$9 dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Nespočet bankomatů je rozmístěno po celém letišti. Směnárny se nacházejí na obou terminálech, některé mají otevřeno nonstop, např. KEBWoori Bank.

Letištní salonky

Na letišti funguje několik salonků, z nichž je většina otevřena mezi 7:00 až 21:00.

Terminál 1:

Terminál 2:

Sprchy

Osprchovat se zdarma můžete na obou terminálech. Sprchy fungují nonstop, za 50 Kč3000 ₩ lze zakoupit balíček toaletních potřeb. Sprchy se nacházejí v zabezpečené části letiště poblíž odletových bran 25, 29 a 118 (T1) a 231 a 268 (T2).

Akční letenky na Letiště Soul Incheon (ICN)

Další letiště v zemi Jižní Korea


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.