Letiště Sevilla (SVQ)

Španělsko Sevilla, Španělsko
Aktuální čas Aktuální čas: 06:37
IATA kód SVQ

Letiště Sevilla (SVQ) | © Robwilson39 - Dreamstime.com

Doprava z letiště Sevilla

Nejlepší varianta:

Pro cestu do centra Sevilly je nejlepší možností využít autobusové linky EA. Jízda trvá přibližně 35 minut a vyjde vás na 95 Kč€4. Jízdenku zakoupíte přímo u řidiče. Zastávku autobusu naleznete před budovou terminálu, autobusy jezdí denně mezi 5:20 až 0:50.

Alternativní varianta:

Rychlejším způsobem je využít vozů taxi, které parkují před budovou terminálu. V Seville tak můžete být i za méně než 20 minut. Ceny začínají na 476 Kč€20.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete pro službu Uber, počítejte s cenou od 309 Kč€13.

Terminály letiště Sevilla

Letiště San Pablo je tvořeno dvoupatrovou budovou terminálu. V přízemí je zóna příletů, v 1. patře se nachází část s odlety a gaty K1 až K4, 1, 1A a 2 až 11.

Kromě nízkonákladových aerolinií Ryanair, Vueling a easyJet, slouží letiště také pro dopravce Air Europa, Lufthansa nebo TAP Air Portugal.

Přestup na letišti Sevilla

Letištní terminál není příliš velký, ale v letní sezóně počítejte s dlouhými frontami. Na přestup si raději vyčleňte 60 minut. Mimo letní sezónu by vám měla stačit půlhodina.

Spaní na letišti Sevilla

Co čekat

Jedná se o menší letiště, které je otevřeno 24 hodin denně. Rušné je především v hlavní sezóně, po zbytek roku je spíše klidné. Zdejší personál je k nocujícím pasažérům ohleduplný.

Kde spát

Na letišti se nachází pohodlné lavičky bez opěrek na ruce, tudíž jsou vhodným místem k přespání. Doporučujeme však na letiště dorazit před 22. hodinou, poté byste už nemuseli nalézt žádné místo na nocování.

Služby na letišti Sevilla

Wifi zdarma

Připojení k internetu je zde zdarma a bez limitu. Stačí se připojit k “Airport Free Wifi AENA”. Letiště se nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

Sevillské letiště disponuje celkem šesti podniky. Tři z nich naleznete ve veřejné části letiště, další tři pak za bezpečnostní kontrolou. Žádný z těchto podniků nemá nonstop otevírací dobu.

Úschovna zavazadel

Na letišti není úschovna zavazadel ani uzamykatelné skříňky.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank se nachází v obou patrech. Směnárna zde není.

Letištní salonky

V prvním podlaží u gatu č. 3 naleznete salonek Sala Azahar, který je otevřen denně od 6 do 22 hodin. Do salonku lze vstupovat pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 707 Kč€29.70.

Salonek je vybaven TV, internetovým připojením a telefonem. Využít můžete také denní tisk a služeb cateringu. Sala Azahar slouží pro cestující do zemí Schengenu i mimo něj.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na Letiště Sevilla (SVQ)

Další letiště v zemi Španělsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.