Letiště Riga (RIX)

Lotyšsko Riga, Lotyšsko
Aktuální čas Aktuální čas: 21:33
IATA kód RIX

Letiště Riga (RIX) | © Gelia - Dreamstime.com

Doprava z letiště Riga

Bus

Autobusem trvá cesta do centra 15 minut. Zastávku linky číslo 22 najdete před terminálem. Jízdní řád naleznete zde. Linka 22 je součástí systému městské hromadné dopravy.

Jízdenky si kupte buď v kanceláři Welcome to Riga! v příletové hale E, v automatu na zastávce nebo v dalších obchodech v prvním a druhém patře. Za jednu jízdenku zapaltíte 27 Kč€1.15.

Taxi

Stanoviště taxislužeb (Air Baltic, Riga Cab) se nachází před příletovou halou. Průměrná cena za jízdu do centra je 357 Kč€15476 Kč€20.

Letiště Riga má pouze jeden dvoupatrový terminál. Jeho plánek a další podrobnější informace najdete na stránkách letiště.

Létá odsud 18 aerolinek, jsou jimi například Ryanair, airBaltic nebo Wizz Air.

Přestup na letišti

AirBaltic vzhledem k tomu, že je letiště relativně malé, doporučuje 30 minut na schengenské lety, pokud přestupujete z schengenského letu na mimoschengenský, tak 40 minut.

Co čekat

Jedná se o menší letiště s jedním terminálem. Sám terminál je otevřen 24 hodin denně, všechny obchody ale na noc zavírají.

Wifi je k dispozici zdarma.

Spaní na letišti Riga

Přespat se dá na letišti bez problémů. Docela pohodlné gauče i sedačky se nachází před i za bezpečnostní kontrolou, hlavně v sektoru C. Pokud s sebou máte spacák a karimatku, můžete spát i na zemi.

Buďte připraveni, že v noci se na letišti ochladí, mohou vás také rušit občasná hlášení z letištního rozhlasu.

Pro větší pohodlí využijte letištní hotely:

Sky High Hotel se nachází 2 minuty chůze od terminálu, Best Western Hotel Mara je od letiště 5 minut. Nemají vlastní dopravu, můžete ale využít taxi.

Služby na letišti

Wifi

Je k dispozici zdarma, připojte se k síti s názvem “RIX-Free-WiFi” .

Jídlo a pití

Výběr restaurací i kaváren je na rižském letišti široký. Dostatek příležitostí pro občerstvení najdete před i za bezpečnostní kontrolou.

Kavárna Costa Coffee a restaurace Tickerdaze se nacházejí v odletové části ve 2. patře. Jejich provozní hodiny se přizpůsobují posledním a prvním příletům. V sektoru C příletové haly najdete kromě jiného i kavárnu Pascucci (8–23:00).

Za bezpečnostní kontrolou je vám k dispozici také několik duty free obchodů a dalších značkových obchodů, například Victoria’s Secret.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale v sektoru E v 1. patře.

Za prvních 12 hodin úschovy zaplatíte 60 Kč€2.50, za každý další den potom 71 Kč€3. Otevřeno mají celý den kromě hodinových pauz ve 13:00, 18:00 a 1:00.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty najdete v příletové hale.

Pobočky směnárny Eurex najdete v příletové i odletové části v sektorech C a E. Otevírací doba se přizpůsobuje prvním a posledním příletům.

Letištní salonky

Business Lounge se nachází v odletové části. Je otevřen nonstop. Pokud se rozhodnete využít jeho služeb, je potřeba se předem zaregistrovat. Bližší informace včetně všech služeb, které jsou zde dostupné naleznete zde.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v letištním salonku.

Akční letenky na Letiště Riga (RIX)

Další letiště v zemi Lotyšsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.