Letiště Oranjestad (AUA)

Aruba Oranjestad, Aruba
Aktuální čas Aktuální čas: 15:36
IATA kód AUA

Letiště Oranjestad (AUA) | © Darryl Brooks | Dreamstime.com

Doprava z letiště Oranjestad

Nejlepší varianta: Autobus

Několik autobusů společnosti Arubus obsluhuje letiště. Nezastavují přímo před terminálem. Autobusové zastávky se nacházejí za parkovištěm na obou stranách hlavní silnice (Rte 1). Z autobusové zastávky Reina Beatrix Airport do města Oranjestad jezdí autobusové linky 1, 2, 2B a 8. Stejná autobusová doprava jezdí opačným směrem do San Nicolas (linky 1, 2, 2B) a Sabana Basora (linka 8). Pokud chcete jet na Eagle Beach nebo Palm Beach, musíte přestoupit v Oranjestadu na autobus 10, 10A nebo 10B nebo autobus 7, 7A nebo 7B. Můžete přestoupit na autobusovém terminálu Oranjestad, který je konečnou zastávkou všech autobusů.

Autobusové linky 1 a 2 jezdí od pondělí do soboty s průměrnou frekvencí jednou za hodinu mezi 6:00 a 23:00. Linka 1 nejezdí v neděli, linka 2 jezdí v neděli každou hodinu. Pokud chcete cestovat na letiště nebo z letiště v časných ranních hodinách, můžete také použít linku 8, která jezdí od pondělí do soboty. Cena za zpáteční lístek je 110 Kč$5. Cesta do Oranjestadu trvá 15 minut. Můžete si také koupit denní jízdenku za 221 Kč$10 na osobu.

Alternativní varianta: Taxi

Před letištním terminálem najdete stanoviště taxi. Za cestu do centra města zaplatíte 464 Kč$21.

Každý cestující si může zdarma vzít jedno příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo, za každý další kufr je třeba uhradit poplatek ve výši 44 Kč$2. V neděli, o státních svátcích a v noci (23:00-7:00) vám bude účtováno 66 Kč$3 extra.

Uber z letiště Oranjestad

Služba Uber není k dispozici na tomto letišti.

Terminály letiště Oranjestad

Letiště má jeden menší dvouúrovňový terminál s osmi gaty.

Přestup na letišti Oranjestad

Pokud přestupujete na tomto letišti, informujte se o minimální době na přestup u své aerolinky. Pro lety do Spojených států se doporučuje být na letišti 3 hodiny před odletem.

Spaní na letišti Oranjestad

Co čekat

Ostatní cestující označili letištní personál za přátelský. Fronty však mohou být zdlouhavé, takže byste na letiště měli dorazit včas.

Kde spát

Na letišti není možné přespat, neboť se na noc zavírá.

Služby na letišti Oranjestad

Wifi zdarma

Na letišti můžete využít bezplatné Wifi. Připojte se k síti wifiaruba”.

Jídlo a pití

Na letišti najdete několik míst k občerstvení, většina se nachází v provozní části a to především v přízemí a 1. patře. Žádné ze zařízení není otevřeno 24 hodin. Na letišti najdete také prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Není možné si tady uschovat zavazadla.

Směnárny a bankomaty

K dispozici jsou bankomaty bank CMB a RBC Royal Bank. Najdete je v provozním a veřejném prostoru letiště. Ještě před výběrem hotovosti si však ověřte denní limit a také výši poplatků.

Směnárnu nabízí banka CMB Bank. Najdete ji ve veřejné části letiště v přízemí. Otevřena je od pondělí do pátku (8:00-16:00), o víkendech je zavřena.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít tento salonek:

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na Letiště Oranjestad (AUA)

Další letiště v zemi Aruba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.