Letiště Malta (MLA)

Malta Malta, Malta
Aktuální čas Aktuální čas: 20:48
IATA kód MLA

Základní informace

Letiště Malta (MLA) | © Emicristea - Dreamstime.com

Doprava z letiště Malta

Nejlepší varianta:

Do Valletty se z letiště dostanete autobusy s označením 717273 a X4. Spoj X4 odjíždí z prostoru před terminálem, ostatní autobusy odjíždí ze zastávky Cintra. Cesta do centra Valletty trvá okolo 25 minut.

Cena za jednu jízdu je v zimních měsících 36 Kč€1.5 a v letních měsících 48 Kč€2. Jednorázové jízdenky se prodávají přímo v autobuse. Dále se dají koupit předplatné karty na více jízd.

Taxi

Na taxi službu se dá koupit předplacená jízdenka a ceny jsou odlišné dle destinací. Cesta do centra Valletty vyjde na 357 Kč€15.

Terminály letiště Malta

Pro cestující je určen jeden terminál ze kterého létá hned několik společností jako Air Malta, ČSA, RyanairWizz Air.

Přestup na letišti Malta

Letiště má jen jeden menší terminál, přestup byste měli zvládnout do půl hodiny.

Spaní na letišti Malta

Co čekat

Letiště Malta  je otevřené 24 hodin denně. Pro cestující je určen jen jeden malý terminál. Na letišti je několik obchodů a restaurací, které jsou otevřené 24 hodin a to v části před kontrolou i po ní.

Na letišti je dostupná wi-fi zdarma.

Kde spát

Přespávání je možné přímo na letišti. Letiště je otevřené 24 hodin, ale je klidné a čisté. Jako možnost se nabízí přespávání v kavárnách. Cestující zmiňují pohodlné přespávání u Costa Coffe. Dále se dá zhruba do tří hodin ráno spát v dětském koutku. Možnost přespání je i na lavičkách a podlaze s kobercem v přízemí.

Na letišti bývá v noci chladněji, takže ze zkušeností cestujících doporučujeme přibalit deku.

Služby na letišti Malta

Wifi zdarma

Na letišti je bezplatná wi-fi, stačí se připojit na síť Maltairport Wi-Fi. Malta je v Evropské unii, tudíž  i zde můžete čerpat datový balíček jako v ČR.

Jídlo a pití

V rámci terminálu se nachází několik možností občerstvení, které jsou otevřeny 24 hodin. V odbavovací hale je Costa Coffe. V odletových halách je pak Cleland & Souchet Wine Cafe, Costa Coffee, Relish a naproti bráně 9 Hard Rock Cafe.

Mimo terminál se pak můžete najíst v McDonalds či v KFC.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel a skříňky se nachází poblíž informací v odbavovací  hale. Otevřeno je 24 hodin a ceny se pohybují v závislosti na velikosti zavazadla a doby uložení od 119 Kč€5 do 357 Kč€15.

Směnárna a bankomaty

Na letišti najdete bankomaty BOV a HSBC v odbavovací i příletové hale. Bankovní služby jsou nabízeny také v obchodním centru SkyParks.

Letištní salónky

Na letišti se nachází salónky La Vallette (Arrivals) v příletové hale (poblíž zpětného získávání zavazadel) a La Vallette v hale odletové (3. patro). Oba salónky jsou otevřeny 24 hodin.

V salónku v příletové hale jsou k dispozici klimatizace, nápoje (alkoholické i nealkoholické), přístup pro postižené, fax, monitorování letových informací, noviny / časopis, telefon, bezplatná WiFi. Pro vstup lze využít programu Priority Pass. Cena vstupu na místě 833 Kč€35.

Salónek odletové haly nabízí klimatizace, nápoje (alkoholické i nealkoholické), přístup pro postižené, fax, monitorování letových informací, internet, noviny / časopisy, svačiny, telefon, televizi, bezplatnou WiFi.

Pro vstup lze využít programu Priority Pass. Cena vstupu na místě 833 Kč€35.

Sprchy

Na letišti Malta nejsou dostupné sprchy.

Akční letenky na Letiště Malta (MLA)

Další letiště v zemi Malta


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.