Letiště Mahé (SEZ)

Seychely Mahé, Seychely
Aktuální čas Aktuální čas: 00:37
IATA kód SEZ

Letiště Mahé (SEZ) | © Boarding1now | Dreamstime.com

Doprava z letiště Mahé

Nejlepší varianta: Autobus

Nejlevnější způsob cestování po ostrově představuje autobus. Zastávka se nachází u hlavní silnice po levé straně budovy letiště. Do hlavního města Victorie se dostanete asi za 25 minut, jízdné je jednotné ve výši 11,82 Kč7 ₨.

Na autobusovém nádraží ve Victorii můžete přestoupit na ostatní spoje, které míří do přístavu, do Beau Vallon a dalších míst. Pozor! Pokud bude autobus naplněný, řidič vás s velkými zavazadly nemusí přijmout a vy tak budete muset čekat na další spoj.

Alternativní varianta: Taxi

Taxi je k dispozici před příletovou halou, avšak řadí se k dražším způsobům dopravy. Cesta do Victorie se pohybuje kolem 675 Kč400 ₨ a výš.

Uber z letiště

Služba Uber zde není k dispozici.

Terminály letiště Mahé

Letiště se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Mahé

Oba terminály jsou vzájemně propojeny. Letiště je často využíváno pro přestup z mezinárodního letu na vnitrostátní a opačně. Počítejte s tím, že ve špičce bývá prostor dost přeplněný, ponechte si proto rezervu alespoň 80 minut.

Spaní na letišti Mahé

Co čekat

Seychelské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o malé letiště, které bývá velmi rušné a přeplněné v době dopravní špičky. Přes noc je letiště klidné a tiché. Zdejší personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém, avšak ochranka vás může kontrolovat i několikrát za noc.

Kde spát

Nečekejte standard evropských letišť ani přílišné pohodlí. Počet sedadel je limitován, naleznete zde dřevěné lavičky, které alespoň nemají loketní opěrky.

Služby na letišti Mahé

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma pouze na dvě hodiny. Pokud zavítáte do kavárny The Coffee Club můžete využít jejich wifi síť, heslo je na vyžádání.

Jídlo a pití

V odletové hale funguje Café ParadisoBurger King. Veřejná část letiště nabízí občerstvení v The Coffee ClubSkychef Snack Bar. Žádný z těchto podniků nemá otevřeno nonstop.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel funguje nonstop a nachází se na policejní stanici. Cena za 24hodinovou úschovu je 169 Kč100 ₨.

Směnárny a bankomaty

Tři bankomaty se nacházejí v hlavní hale. Za bezpečnostní kontrolou žádné bankomaty nejsou. Peníze si můžete vyměnit v Barclays Bank (směna je možná pouze v odpoledních hodinách) a v Seymour Money Changing.

Letištní salonky

Premium Lounge – Salon Vallée de Mai je umístěn na mezinárodním terminále v 1. patře. Otevírací doba je závislá na letovém řádu, otevírá se před prvním odletem, zavírá po posledním odletu. Vstup je umožněn majitelům Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek 883 Kč$40.

Salonek je klimatizován, k dispozici je wifi připojení, televizor, telefon a sprchy. Součástí je i denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a menší občerstvení.

Sprchy

Sprchy naleznete v hlavní hale u WC a také v salonku Vallée de Mai.

Akční letenky na Letiště Mahé (SEZ)

Další letiště v zemi Seychely


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.