Letiště Macao (MFM) | odlety, přílety, doprava

📌 Macao, Macao🕐 aktuální čas 12:15✈️ IATA kód MFM
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Mezinárodní letiště se nachází cca 6 km od čínského města Macao.
  • Z Evropy sem nelétají žádné přímé spoje. Letiště Macao využívají letecké společnosti Beijing Capital Airlines (Peking), Scoot (Singapur) nebo například Air Macau (Bangkok).
  • Městu se přezdívá “čínské Las Vegas”. Svou základnu tady má aerolinka Air Macau.

Letiště Macao (MFM) | © Vyychan | Dreamstime.com

Doprava z letiště Macao

Nejlepší varianta: Autobusy Transmac a TCM

Autobusy linky AP1XAP1 operují mezi letištěm a Portas de Cerco (nachází se na severním cípu poloostrova Macao, je jakousi bránou oddělující Macao od pevninské Číny). Za jednosměrný lístek, který si koupíte u řidiče, zaplatíte 17,17 Kč6 P (je třeba mít přesnou částku). Autobusy AP1X jezdí od 6:00 do 20:00, linka AP1 až do 1:20. Cesta trvá zhruba hodinu.

Autobusové linky 36MT1 společnosti TCM operují na letišti Macao. Jednosměrná jízdenka vás bude stát 17,17 Kč6 P.

Alternativní varianta: Hotelová kyvadlová doprava

Některé hotely nabízejí kyvadlovou dopravu z letiště zdarma (informujte se o této možnosti u vašeho hotelu). Autobusy odjíždějí z parkoviště od severního východu terminálu. Vyjíždějí každých 15–20 minut mezi 11:00 a 21:00.

Uber z letiště Macao

Uber není k dispozici v Macau.

Terminály letiště Macao

Letiště Macao má jeden terminál. Ten je poměrně malý a snadno přehledný. V přízemí najdete příletovou halu, v 1. patře odletovou část. Ve 2. patře se nacházejí letištní salonky a také restaurační zařízení.

Přestup na letišti Macao

Minimální doba na přestup na letišti Macao je 45 minut.

Spaní na letišti Macao

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Můžete tady přespat, pokud se prokážete palubní letenkou pro ranní let. Letištní personál je tolerantní k nočním pasažérům.

Kde spát

Několik lavic bez opěrek najdete v mezinárodní odletové části. Tuto část doporučovalo nejvíce cestujících na přespání.

Služby na letišti Macao

Wifi zdarma

Na letišti Macau je zdarma dostupné neomezené Wi-Fi. Připojte se k sítím „Airport-Free-WiFi“ nebo „Airport-Free-WiFi-S“.

Jídlo a pití

Na letišti najdete řadu barů a restaurací, žádné ze zařízení však není otevřeno 24 hodin.

Úschovna zavazadel

K dispozici je úschovna zavazadel. Za uložení jednoho zavazadla na hodinu zaplatíte 29 Kč10 P nebo 229 Kč80 P na 24 hodin. Úschovnu najdete ve veřejném prostoru letiště v odletové hale a je k dispozici 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejném i provozním prostoru letiště.

Delta Bank nabízí výměnu peněz v odletové části. Na letišti také najdete celkem čtyři kiosky od First International Resources, kde vám vymění peníze.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít tento salonek:

  • Plaza Premium Lounge – provozní prostor letiště, mezinárodní část, u gatu 5. Salonek je otevřen od 5:00 do 2:30. Umožňuje vstup na Priority Pass. Pokud je v salonku místo, můžete si zakoupit vstup u vchodu za 1 145 Kč400 P na 2 hodiny nebo za 1 717 Kč600 P na 5 hodin.

Sprchy

Na letišti Macao nejsou k dispozici sprchy.​

Akční letenky na letiště Letiště Macao (MFM)

    Další letiště v zemi Macao

    Komentáře