Letiště Kuala Lumpur (KUL)

Malajsie Kuala Lumpur, Malajsie
Aktuální čas Aktuální čas: 05:54
IATA kód KUL

Letiště Kuala Lumpur (KUL) | © Pindiyath100 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Kuala Lumpur

Nejlepší varianta: Autobus Express Coach

Jednosměrná jízdenka do centra Kuala Lumpur stojí 48 Kč10 RM. Jízda trvá zhruba hodinu, záleží na dopravní špičce.

Alternativní varianta: Vlak

Nejrychlejší alternativou je cesta vlakem. Cesta z letištní zastávky do centra trvá zhruba 30 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 168 Kč35 RM.

Uber z letiště

Jelikož Uber v Kuala Lumpur nefunguje, doporučujeme stáhnout aplikaci Grab, která funguje na stejném principu jako Uber a v Asii je velmi oblíbená.

Další možnosti

Na letišti operuje několik autopůjčoven, např.: Hertz, Avis, Asia Car či Mayflower.

Terminály letiště Kuala Lumpur

Letiště dva hlavní terminály. KLIA1 má tři hlavní haly. KLIA2 je menší terminál, který operuje spíše nízkonákladové lety. Terminály jsou od sebe vzdáleny 6 kilometrů a dopravu mezi nimi zajišťují autobusy nebo letištní vlak.

Přestup na letišti Kuala Lumpur

Pro přestup na letišti si vyhraďte dostatek času, doporučujeme více jak hodinu.

Spaní na letišti Kuala Lumpur

Co čekat

Letiště Kuala Lumpur je velké a rušné světové letiště. Pokud Vás čeká přestup nebo čekáte na dlouhý let, můžete si dopřát odpočinek v letištních lázních nebo masáž v Reflexology&Massage Centru. Na letišti jsou i dětské koutky, lékárna, duty-free obchody nebo pobočka pošty.

Kde spát

Na letišti je možné přespat, vhodná místa se však relativně rychle zaplní. Letiště má  i odpočinkové zóny nebo filmový salonek, kde jsou pohodlné sedačky a promítají filmy zdarma.

Pokud Vás čeká přenocování na letišti, doporučujeme přibalit protihluková sluchátka a spací masku na oči, jelikož letiště je rušné i v noci.

Pokud hledáte komfortnější řešení, přímo na letišti se nachází několik hotelů (Aerotel, Sama-Sama Express KLIA a KLIA2, Sama-Sama Hotel, Tune Hotel) nebo spací kapsle (Napzone KLIA, Capsule by Container).

Wifi zdarma

Bezplatná wifi je k dispozici, stačí se připojit na síť “FREE_WIFI@KLIA”. Připojení k internetu je omezené na 3 hodiny.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází mnoho občerstvovacích zařízení a několik z nich je otevřených nonstop. Kromě kaváren (Starbucks) a rychlých občerstvení (McDonald’s, KFC), můžete využít i kiosky s čerstvým jídlem nebo restaurace.

Úschovna zavazadel

Zavazadla je možné uschovat přímo na letišti. Úschovna se jmenuje Baggage Solution a nabízí krátkodobou i dlouhodobou úschovu. Sazba za úschovu se pohybuje od 91 Kč19 RM do 245 Kč51 RM za den dle velikosti Vašeho zavazadla.

Na letišti je možné využít i zamykacích skříněk, denní sazba 192 Kč40 RM za střední velikost a 230 Kč48 RM za velkou skříňku. V případě dlouhodobého využití je možné získat slevu.

Úschovnu naleznete v hlavním terminálu v příletové hale a je otevřená nonstop.

Směnárny a bankomaty

Směnárny i bankomaty jsou na letišti dostupné na několika místech, v příletové i odletové hale.

Letištní salonky

V hlavním terminálu se nachází tři salonky. U všech je možné zakoupit vstup přímo na místě. Plaza Premium, The Lounge KLIA a Plaza Premium First Lounge se nachází v odletové hale, poblíž gatů C, jsou otevřené nonstop a nabízí sprchy.

Na druhém terminálu také najdete salonky a to Plaza Premium Lounge a The Lounge KLIA2. I tam je možné zakoupit vstup na místě, jsou otevřené nonstop a najdete zde pokoje k odpočinku i sprchy.

Sprchy

Sprchy se studenou vodou lze nalézt ve 4. patře za gastro zařízeními. Dále jsou sprchy ve 2. a 3. poschodí hlavního terminálu. Teplou sprchu si můžete dopřát v Sama-Sama Express Hotelu, kde je Vám za poplatek 144 Kč30 RM k dispozici i ručník, mýdlo a šampón. Za podobnou částku nabízí sprchy i Capsule Transit.

Akční letenky na Letiště Kuala Lumpur (KUL)

Další letiště v zemi Malajsie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.