Levné letenky z Prahy do Bari 2021: 5 důvodů proč na jih Itálie

Česko Odlet: Česko, Praha
Itálie Přílet: Itálie, Bari

Karibik v Itálii, je to opravdu možné?

Ano je, v Evropě snad neexistují krásnější pláže. Hromady třpitivého písku a průzračná tyrkysová voda dělá z Apulie doslova italský Karibik. Nemusíte se bát, že jako v Chorvatsku zde šlápnete na mořské ježky či štíry. Navíc Bari je skutečně dostupné, již za necelé 2 hodiny od Prahy si můžete užívat naprosto odlišnou kulturu jižní Itálie od té severní.

 

V čem je jih Itálie tak jedinečný?

Pozor, na jihu Itálie se vám zřídkakdy stane, že se s někým domluvíte jinak než italsky. Nicméně místní jsou skutečně přátelští, ruce a nohy vám na domluvu jistě postačí. Oproti severu je jih opravdu chudý, to znamená, že veškeré věci jsou zde značně levnější. Neznamená to však, že méně kvalitnější, místní většinou hodně hrají na kvalitu a domácí výrobu. Doporučujeme si z Bari dovézt například různé sýry, opravdu stojí za ochutnávku a můžete je rovnou využít jako dárky k Vánocům pro blízké. Jih Itálie má však pár úskalí. Bez auta se skutečně nikam nedostanete, mětská hromadná doprava tu opravdu moc nefunguje. Při jízdě autem si ale musíte navyknout na místní provoz. Smiřte se s tím, že řidičský styl na severu Itálie je opravdu slabý level toho jižanského. Ani nemyslíme jízdu bez blinkrů, ale jistě vás nepřekvapí nedávání přednosti nebo jízda na červenou. Paradoxně jsem za svých nespočet návštěv jihu Itálie neviděl jedinou nehodu. Buďte ale prosíme opravdu obezřetní.

 

A jak se létá na Bari?

Z Prahy létají do Bari 2 nízkonákladové letecké společnosti. Ryanair je aktuálně dražší, WizzAir nabízí své letenky již od 624 Korun. Odlet z Prahy má WizzAir naplánovaný ve večerních hodinách, lehce před 18:00, přílet následně ve 20:00. Zpáteční let pak očekávejte dříve. Z Bari WizzAir odlétá v 15:50, a do Prahy přilétá v 17:45.

 

Závěrem 5 důvodů proč navštívit Bari a jih Itálie

  1. Ceny a kvality zboží jsou zde skutečně více než příjemné.
  2. Na jihu Itálie je skutečně málo turistů oproti severu.
  3. Okolo Bari je mnoho krásných vesniček a měst, která vás zaujmou svojí rozmanitostí.
  4. Místní průzračné pláže jsou skutečně skvostem Evropy.
  5. Na své si přijdou milovníci historie, Apulie sčítá mnoho zachovalých architektonických památek.

 

 

Pakliže bychom vám měli doporučit jednu destinaci v Evropě v poměru cena x výkon. Bude to právě Bari díky své přirozenosti, nečekejte zde opravdu jakoukoliv umělost. Neváhejte a rezervujte si cestu na toto krásné místo ještě dnes.

Levné letenky z Prahy do Bari 2021: 5 důvodů proč na jih Itálie

Další letenky do destinace Itálie, Bari


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.