Letiště Ammán (AMM)

Jordánsko Ammán, Jordánsko
Aktuální čas Aktuální čas: 21:50
IATA kód AMM

Letiště Ammán (AMM) | © Fotokon - Dreamstime.com

Doprava z letiště Ammán

Nejlepší varianta: Shuttle

Přímé spojení s centrem města provozuje společnost Sariyah. Autobusy jezdí v půlhodinovém intervalu mezi 6:30 až půlnocí. Zastávka se nachází před příletovou halou, jízdenky zakoupíte v kiosku před východem z letiště. Cesta zabere asi 45-60 minut a vyjde vás na 103 Kč3.30 د.ا.

Alternativní varianta: Taxi

Před letištním terminálem naleznete stanici taxi vozů. Jízda do centra Ammánu se pohybuje kolem 778 Kč25 د.ا.

Uber z letiště

Služba Uber zde není k dispozici.

Terminály letiště Ammán

Ammánské letiště je tvořeno jedním třípatrovým terminálem, odkud své lety provozují následující dopravci: Austrian Airlines, Emirates, Jordan Aviation, Pegasus Airlines, Royal Jordanian nebo také Ryanair.

Přestup na letišti Ammán

Terminál je moderní a svou rozlohou se neřadí mezi příliš velké. Vše je logicky uspořádáno a přehledně značeno. Na přestup by mělo stačit 50 minut.

Spaní na letišti Ammán

Co čekat

Ammánské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o nepříliš velké letiště, které zůstává rušné i v nočních hodinách. Spousta služeb a podniků zde funguje nonstop. K dispozici vám je i neomezená wifi síť. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Poblíž odletové brány 228 naleznete pohodlné gauče a křesla. Prostor u gatu 203 nabízí ztlumené osvětlení, měkká sedadla a koberec na podlaze.

Doporučujeme s sebou mít špunty do uší nebo sluchátka.

Pokud preferujete spaní v soukromí a klidu, ve vzdálenosti 5 minut od letiště se nachází Amman Airport Hotel, ke kterému vás zdarma doveze hotelový shuttle.

Služby na letišti Ammán

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení, stačí se připojit k síti “Airport free wifi”.

Jídlo a pití

Na letišti funguje celkem 12 restaurací a kaváren, přičemž všechny podniky jsou otevřeny nonstop. Jedná se např. o Al Daya’a, Blue Fig, Grab & Fly Café, Jareer, McDonald’s, Starbucks nebo World News Café.

Pokud chcete ušetřit, jsou zde k dispozici tři pobočky menšího supermarketu Snax Convience Shop. Naleznete je ve veřejné části letiště v příletové hale, v odletové hale a za bezpečnostní kontrolou. Otevřeno je 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty stojí v příletové hale. Směnárny AJIBGlobal Exchange provozují na letišti celkem 11 poboček. Otevírací doba je 24 hodin denně, kurzy jsou však značně nevýhodné.

Letištní salonky

Petra Lounge naleznete naproti odletové brány 208. Určen je pouze pro cestující mezinárodních letů. Salonek je otevřen nonstop a vstupovat do něj lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 950 Kč$43. Hostům je k dispozici wifi připojení, televizor a telefon, denní tisk, nápoje a drobné občerstvení. Za poplatek lze využít i sprchy.

Crown Lounge se nachází na 4. patře za bezpečnostní kontrolou. Vstupovat do salonku je umožněno držitelům Lounge Pass nebo po zaplacení 933 Kč30 د.ا. Otevřeno je nonstop. V salonku je wifi připojení, televizor a dětský koutek. V ceně je dále menší občerstvení, nápoje a denní tisk.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici v letištním salonku Petra.

Akční letenky na Letiště Ammán (AMM)

Další letiště v zemi Jordánsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.