Dovolená Tučepi

Chorvatsko Tučepi, Chorvatsko
Charakter oblasti: moře

Tučepi je chorvatská vesnička v Dalmácii, která leží v části jaderského pobřeží známé jako Makarská riviéra. Tučepi najdete asi 5 km jihovýchodně od města Makarska, jenž je střediskem této riviéry.

Makarská riviéra je asi 60 km dlouhý pás dalmatského pobřeží Jaderského moře, který se táhne od města Omiš až po deltu řeky Neretvy pod štíty pohoří Biokovo. Jde o velmi oblíbenou chorvatskou turistickou oblast.

Dovolená Tučepi | © Travelpeter | Dreamstime.com

Dovolená v Tučepi

Všechna letoviska na Makarské riviéře jsou především během letních měsíců velmi rušná. Slunečné dny téměř bez srážek, krásné široké pláže a čisté teplé moře každou sezonu lákají velké množství lidí. Tučepi je však určitě klidnější než nedaleká Makarska.

Pláže v Tučepi

Přímo v Tučepi je nejlepší pláží široká oblázková pláž Slatina s krásně čistým mořem, pozvolným vstupem do vody a možností uvelebit se ve stínu borovic. Občerstvení, sprchy i toalety jsou k dispozici, můžete si také zapůjčit lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet vodní sporty.

Velmi krásné jsou i pláže Dračevice, Lučica nebo Kamena, které se nacházejí jižněji.

Výlety v okolí Tučepi

Největší dominantou jižního pobřeží Dalmácie je pohoří Biokovo, které je od roku 1981 chráněným přírodním parkem a potěší všechny milovníky horských túr. Z vrcholů Biokova se vám otevřou nezapomenutelné výhledy na moře i blízké ostrovy. Pokud plánujete během svého pobytu výlet do hor, nezapomeňte do kufru přibalit pevnou obuv a funkční oblečení.

Jestliže vás na náročné výšlapy neužije, navštivte alespoň Skywalk Biokovo. Vyhlídková plošina s prosklenou podlahou se vypíná hned nad Tučepi a nabízí úžasný pohled na pobřeží a moře. Navíc je dostupná i pro děti či handicapované osoby.

Můžete se taky vydat na plavbu lodí a navštívit nedaleké ostrovy Hvar či Brač. Nejlépe se na ně dostanete z přístavu v Makarské, na Hvar také z Drveniku. Ostrovu Brač jsme věnovali samostatný článek.

Počasí v Tučepi

V Tučepi vládne středomořské klima. Nejvíce lidí sem jezdí v období letních prázdnin, kdy je počasí na Makarské riviéře velmi stabilní, slunečné a bez srážek.

Kdy jet do Tučepi

V červenci a srpnu dosahují nejvyšší denní teploty 30-35 °C. V noci bývá kolem 17 °C. V tomto období v Tučepi téměř neprší, takže je velká pravděpodobnost, že se dovolená vyvede.

Krásně je ovšem i v červnu, to denní maxima šplhají k 27-33 °C, v noci se ochladí průměrně na 15 °C. Trochu více srážek bývá až v září, ale teploty jsou stále velmi příjemné, přes den stoupají až k 25-30 °C, přes noc klesnou průměrně na 14 °C.

Teplota moře v Tučepi

Během letních prázdninových měsíců je moře v Tučepi většinou vyhřáté na 24-25 °C. V září se drží ještě mezi 23-24 °C. V červnu počítejte s osvěžením okolo 22 °C.

Aktuální teplotu moře v Tučepi si můžete ověřit na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Tučepi

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do apartmánů, prázdninových vil nebo do čtyřhvězdičkových hotelů. Běžná délka zájezdu je 8 dní, ale dá se vyrazit i na kratší dobu, např. na 5 dní, nebo si naopak pobyt můžete protáhnout. Strava bývá řešena polopenzí nebo jde o pobyt bez stravy.

Doprava je téměř vždy vlastní. Osobním automobilem potřebujete při cestě z Prahy urazit asi 1 100 km, což zabere zhruba 11 hodin. Cesta z Brna je o něco kratší, 950 km zvládnete ujet za 9-10 hodin.

Ubytování v Tučepi

Pokud si chcete pobyt v Tučepi zabezpečit sami, máte asi tři stovky možností, kde se tu ubytovat. Převážně jde o apartmány a prázdninové domy, v obci ale stojí i několik penzionů a hotelů.

Apartmány v Tučepi

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Apartments Seaview s celkovou známkou 9,2/10 z 30 hodnocení. Budova se nachází jen 350 m od nejbližší pláže a 900 m od centra Tučepi. Klimatizovaná studia mají vlastní kuchyňku, balkon a některá i výhled na moře. Objekt má vlastní bezplatné parkoviště i venkovní bazén. Poměr kvality a ceny je tu více než vyhovující.

Hotely v Tučepi

Dáváte-li přednost hotelovému komfortu, můžeme doporučit čtyřhvězdičkový Bluesun Hotel Alga, který má na Bookingu celkovou známku 8,3/10 z 2 420 hodnocení. Hotel se nachází přímo na pláži a do centra Tučepi je to asi 800 m. Má dva bazény, wellness a fitness centrum i bar. Provozuje rovněž animační programy. Pokoje jsou klimatizované a některé mají výhled na moře. V ceně pobytu se podává snídaně, ale je možné připlatit si i za polopenzi nebo all inclusive. Parkování je možné přímo na místě.

Praktické informace

Jestli se chystáte do Tučepi, mrkněte ještě na Skrblíkův článek Jak ušetřit v Chorvatsku, ve kterém můžete najít užitečné rady pro svůj pobyt.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.