Dovolená Lignano

Itálie Lignano, Itálie
Charakter oblasti: moře

Lignano Sabbiadoro je oblíbené přímořské letovisko na severu Itálie. Zbudováno bylo v 50. letech 20. století a od té doby ho každoročně vyhledává množství rekreantů především z německy mluvících zemí. I pro turisty z České republiky je velmi snadno dostupné.

Město se nachází při Maránské laguně a leží asi 90 kilometrů od Benátek. Řeka Tagliamento odděluje Lignano od o něco známějšího letoviska na Benátské riviéře, městečka Bibione.

Dovolená Lignano | © Mdworschak | Dreamstime.com

Dovolená v Lignanu

Relativně krátké cestování a široké písečné pláže, které pozvolna vstupují do moře – to budou hlavní důvody, které hovoří pro dovolenou v Lignanu. Navíc tu bude spokojený také ten, kdo má sice rád dovolenou u moře, ale neholduje extrémně vysokým teplotám.

Pláže v Lignanu

Pláže se v Lignanu táhnou v délce celých osmi kilometrů. Jak to na Benátské riviéře bývá, je i tady pobřeží písčité a pláže nabízejí bezpečný pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí jsou zde sprchy a toalety, osvěžení najdete u barů a stánků s rychlým občerstvením.

Po pláži se můžete projít až k malému červenému majáku na dřevěném molu. Odtud je krásný výhled na moře a okolní ostrovy.

Pokud přijedete i se svým čtyřnohým mazlíčkem, zkuste Doggy Beach. Platí se sice vstup, ale pobyt je komfortní, k dispozici máte lehátka, slunečník i misku pro pejska. Na pláži je občerstvení i psí obchůdek a zdejší atmosféra je velmi uvolněná.

Zajímavá místa a výlety v okolí Lignana

Navštívit můžete v Lignanu zoologickou zahradu nebo na jeden den vyměnit moře za vodní radovánky v místním aquaparku. Děti určitě nadchne i starosvětský zábavní lunapark v nedalekém Bibione.

V Bibione se také můžete projít ke zdejšímu majáku. Byl postaven v roce 1913 a je odtud pěkný výhled na Lignano. Maják sice není přístupný, v sezoně však bývá otevřeno občerstvení a jde o poměrně klidné místo u borového háje, kde si můžete chvíli odpočinout.

Doporučujeme také využít toho, že se nacházíte jen asi 90 km od Benátek. Toto úchvatné město vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou. Čekají tu na vás romantické uličky, kanály s gondolami, množství překrásných staveb nebo cenné umělecké sbírky. Benátkám jsme věnovali samostatný článek.

Počasí v Lignanu

Itálie leží v subtropickém středozemním pásu, počasí se však významně liší podle toho, zda jste v horách nebo u moře. V přímořských letoviskách v severní části Itálie vám ale bude velmi příjemně, neboť tu v létě na rozdíl od mnoha jiných prázdninových destinací není tak úmorné vedro.

Kdy jet do Lignana

Nejtepleji je v Lignanu v červenci a srpnu, to denní maximální teploty stoupají k 27 až 32 °C a v noci je průměrně 15 °C. Během letních prázdnin je však v Lignanu také nejvíce lidí. Chcete-li si užít klidnější atmosféru, můžete do Lignana zavítat i mimo prázdninové měsíce. V červnu vás čekají denní maxima okolo 25 až 31 °C, v září kolem 23 až 28 °C.

Teplota moře v Lignanu

Teplota moře v Lignanu stoupá během letních prázdnin až k 25 °C. V červnu nebo v září očekávejte teplotu vody okolo 23 °C.

Na vývoj teploty moře v oblasti se můžete podívat na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Lignana

Cestovní kanceláře nabízejí do Lignana rozmanité spektrum zájezdů. Můžete se nechat ubytovat v bungalovu, apartmánu, hotelu i rezidenci. Běžná délka zájezdu je 8 dní, výjimkou ale nejsou ani pobyty na prodloužený víkend, které trvají zpravidla 3 noci. Můžete si objednat pouze ubytování, nebo i různé druhy stravování.

Doprava je obvykle vlastní, případně autobusová, to se potom zájezd protáhne na 10 dní. Nejkratší trasa pro cestu osobním automobilem měří z Prahy asi 755 km, zvládnete je zdolat asi za 8 hodin. Z Brna je to do Lignana asi 680 km, což odpovídá necelým 7 hodinám cesty.

Ubytování v Lignanu

Pokud si chcete pobyt zabezpečit sami, máte rovněž širokou škálu možností. Ty nejlepší nabídky však bývají už brzy před sezónou vyprodané, a proto doporučujeme rezervovat ubytování v Lignanu s dostatečným předstihem.

Apartmány v Lignanu

Fantastický poměr kvality a ceny v Lignanu nabízí International Seaview Apartments. Na Bookingu má toto ubytování celkovou známku 9,3/10 z 328 hodnocení. Klimatizované apartmány se nacházejí hned u pláže, některé mají dokonce výhled na moře, jiné do zahrady. Jsou vybavené vlastní koupelnou, kuchyňkou i balkonem. Od hlavní nákupní třídy je budova vzdálená asi 1 km. Soukromé parkování je k dispozici zdarma.

Hotely v Lignanu

Z hotelů můžeme doporučit tříhvězdičkový Hotel La Perla, který si na Bookingu vysloužil celkovou známku 8,4/10 z 225 hodnocení. Budova se nachází jen 250 m od pláže a jen pár kroků od pěší zóny. Pokoje jsou klimatizované a vybavené vlastní koupelnou a rychlovarnou konvicí. V ceně ubytování se podává snídaně formou bufetu složená ze sladkých a slaných pokrmů. Na hotelové slunné terase si můžete vychutnat koktejly. Parkování je možné bezplatně, v hotelu lze také zapůjčit jízdní kola.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.