Dovolená Bibione

Itálie Bibione, Itálie
Charakter oblasti: moře

Bibione je populární přímořské letovisko v Itálii, nachází se v regionu Benátsko. Mezi českými rekreanty patří mezi ta nejoblíbenější, neboť je z České republiky velmi snadno dostupné. Dojet sem za sluníčkem a koupáním zvládnete osobním automobilem už za 7 až 8 hodin.

Bibione leží 85 km východně od hlavního města regionu Benátek na Benátské riviéře při ústí řeky Tagliamento. Město je spojeno autobusovými linkami s dalším oblíbeným letoviskem. Lignano se nachází jen 3 km od Bibione, stačí překonat řeku.

Dovolená Bibione | © Nataliya Kostenyukova | Dreamstime.com

Dovolená v Bibione

Bibione patří mezi nejvýznamnější prázdninové destinace na severu Itálie. Je proslulé svou neobvykle širokou pláží, která je každoročně ceněna jako jedna z nejlepších pláží v Itálii. Ve městě jsou také celoroční termální lázně, které využívá především klientela s kožními problémy.

Pláže v Bibione

Bibione má širokou a 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž. Nachází se zde jemný písek a čisté moře s pozvolným vstupem je vhodné pro rodiny s dětmi, seniory i neplavce. Pláž je denně udržována, jsou zde k dispozici sprchy a toalety, za poplatek si lze pronajmout i plážový servis.

Zajímavá místa a výlety v okolí Bibione

U borového háje a klidné pláže byl v roce 1913 postaven bílý maják s betonovou věží. Jde o příjemné místo, odkud je pěkný výhled na Bibione i na Lignano, přes den je zde otevřeno i občerstvení. Samotný maják bohužel přístupný není.

S dětmi můžete v Bibione navštívit starosvětský zábavní lunapark, který nabízí tradiční pouťové atrakce, hry a občerstvení, nebo se vydat do blízkého Lignana a užít si vodní radovánky v aquaparku. V Lignanu je také malá zoologická zahrada.

Alespoň jeden den doporučujeme věnovat návštěvě Benátek, které jsou od Bibione vzdálené necelých 90 km. Benátky vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou, čekají tu na vás romantické uličky, vynikající káva či zmrzlina, kanály s gondolami, množství překrásných paláců i dalších staveb nebo cenné sbírky benátského umění v místních galeriích a muzeích. Benátkám jsme věnovali samostatný článek.

Počasí v Bibione

Itálie leží v subtropickém středozemním pásu, přesto je její podnebí zejména díky výškovým rozdílům různorodé. U moře v severní části Itálie vám ale bude velmi příjemně, neboť tu v létě není příliš horko, jako tomu může být v jiných prázdninových destinacích.

Kdy jet do Bibione

Nejtepleji je v Bibione v červenci a srpnu, to denní maximální teploty stoupají k 28 až 32 °C a v noci je průměrně 16 °C. Během letních prázdnin je však v Bibione také nejvíce lidí. Pokud byste si chtěli užít trochu větší klid, můžete do Bibione zavítat i mimo prázdninové měsíce. V červnu vás čekají denní maxima okolo 26 až 32 °C, v září okolo 23 až 28 °C.

Teplota moře v Bibione

Teplota moře v Bibione stoupá během letních prázdnin až k 25 °C. V červnu nebo v září očekávejte teplotu vody okolo 23 °C.

Na vývoj teploty moře v oblasti se můžete podívat na webu Seatemperature.org.

Zájezdy do Bibione

Cestovní kanceláře nabízejí rozmanitou nabídku zájezdů do Bibione. Můžete se nechat ubytovat v apartmánu i hotelu, a to od dvouhvězdičkových až po ty nejluxusnější. Běžná délka zájezdu je 8 dní, výjimkou ale nejsou ani pobyty na prodloužený víkend, které trvají obvykle 3 noci. Můžete si objednat pouze ubytování, nebo i různé druhy stravování.

Doprava je obvykle vlastní, případně autobusová. Leteckých zájezdů je minimum, Bibione je po silnici z České republiky velmi dobře dostupné. Nejkratší trasa pro cestu osobním automobilem měří z Prahy asi 750 km, zvládnete je zdolat asi za 8 hodin. Z Brna je to do Bibione asi 670 km, což odpovídá necelým 7 hodinám cesty.

Ubytování v Bibione

Pobyt si můžete snadno zabezpečit i sami. Kromě hotelů se v Bibione nabízí ubytování především formou apartmánů a letních vil. Přestože kapacita je poměrně vysoká, nejlepší nabídky jsou vyprodané už brzy před sezónou, proto doporučujeme s rezervací neotálet.

Apartmány v Bibione

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Bibione Residence Apartments s celkovou známkou 8,4/10 ze 106 hodnocení. Klimatizované apartmány mají vlastní kuchyňku, koupelnu a většina i balkon nebo předzahrádku. Na nejbližší pláž je to asi 600 m, můžete chodit pěšky, nebo vám v hotelu bezplatně zapůjčí jízdní kola. V ceně pokoje je i slunečník a lehátka. Hostům je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště a dva bazény.

Hotely v Bibione

Nadprůměrný poměr kvality a ceny v Bibione nabízí Hotel Lily, který si na Bookingu vysloužil celkovou známku 8,8/10 ze 145 hodnocení. Tříhvězdičkový hotel se nachází pouhých 150 metrů od pobřeží a oblíbených pláží a lze u něj zadarmo parkovat. K dispozici má hotel také vlastní zahradu, restauraci, bezplatnou soukromou pláž, ke každému pokoji navíc patří bezplatný plážový set: slunečník, lehátko a skládací křeslo. Pokoje jsou klimatizované, mají vlastní koupelnu i balkon. V ceně pobytu je naprosto výjimečná snídaně, lze doobjednat i polopenzi nebo plnou penzi.

Praktické informace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.