Dovolená Korutany

Rakousko Korutany, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Korutany jsou spolkovou zemí na jihu Rakouska. Hlavním městem je Klagenfurt. Nabízejí zhruba tři desítky lyžařských areálů, do kterých se můžete vydat na zimní dovolenou.

Dovolená Korutany | © Yuriy Brykaylo | Dreamstime.com

Lyžování v Korutanech

Mezi nejoblíbenější lyžařská střediska v Korutanech patří:

Pokud vás blíže zajímá některá z výše uvedených oblastí, klikněte na její název, každé z nich jsme věnovali samostatný článek.

Počasí v Korutanech

Lyžařská sezóna v Korutanech obvykle trvá od poloviny prosince do konce března. Nejvíce sněhu většinou padá v lednu a v únoru. Na ledovec Mölltal pak můžete vyrazit pohodlně i od poloviny listopadu do začátku května, jako jediná oblast v Korutanech navíc bývá otevřen pro lyžování i v letních měsících, kdy tu jsou v závislosti na sněhových podmínkách v provozu až tři sjezdovky.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna a v únoru, což je však nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je druhá polovina prosince, případně první polovina března, kdy bývá v Korutanech ještě dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty od prosince do února se v regionu pohybují průměrně kolem nuly, v noci klesají k hodnotám kolem -5 až -7 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od poloviny června do poloviny srpna, kdy během dne překračují hranici 20 °C, někde atakují i hranici 25 °C. V noci teploty přesto klesají i pod 10 °C.

Zájezdy do Korutan

Cestovní kanceláře nabízejí obvykle zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových penzionů a hotelů. Vybírat u nich můžete asi z osmi desítek ubytovacích zařízení. K dispozici jsou ale i ubytovací kapacity v apartmánech či horských chatách, v Nassfeldu lze naopak sehnat zájezd i do pětihvězdičkového hotelu. Délku lze libovolně zvolit od prodlouženého víkendu až po dvoutýdenní pobyt.

Stravování je nejčastěji řešeno polopenzí, výjimkou však není ani plná penze. Méně je pobytů bez stravy nebo pouze se snídaní.

Doprava je téměř vždy vlastní. Osobním automobilem cesta trvá zhruba pět až sedm hodin s tím, že z Brna je to do Korutan blíže než z Prahy.

Ubytování v Korutanech

Pokud si chcete ubytování zabezpečit bez cestovní kanceláře, máte tisíce možností, ze kterých můžete vybírat. Obzvlášť v sezoně jsou však ty nejvýhodnější nabídky rychle vyprodané, proto s rezervací doporučujeme příliš neotálet, abyste nebydleli daleko od lanovek nebo neměli pobyt za příliš vysokou cenu.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Appartement Pension Grasser v Bad Kleinkirchheim, Pension Almhof u střediska Gerlitzen, Haus Mayr u areálu Katschberg, ROOMS Koralpe pro lyžaře v Koralpe, Haus Janschütz pro návštěvníky středisek Mölltal či Ankogel nebo Gästehaus Nassfeld, pro ty, co se chystají na lyže do Nassfeldu.

Všechna tato ubytování mají vyšší celkovou známku než je 8/10 a hosté, kteří zde pobývali, byli spokojení s poměrem kvality a ceny.

Praktické informace

Webkamery

Každou lyžařskou oblast monitoruje několik webkamer.

Turistika

Region je vhodný na turistiku i cykloturistiku. Korutany zaujmou horskými štíty, krásnou alpskou přírodou či jezery, která zvou ke koupání. Na své si přijdou jak vyznavači aktivní dovolené, tak odpočinku v lázních.

Vděčným turistickým cílem je také největší jezero Korutan Wörthersee, které se nachází západně od města Klagenfurt. Na jeho západním břehu stojí zámek Velden s přístavem, na skalnatém poloostrově, který vybíhá z jižního břehu, se nachází nejstarší křesťanská osada v Korutanech, dnes známá jako městečko Maria Wörth. Můžete zde navštívit mariánský kostel z 9. století nebo moderní rozhlednu Pyramidenkogel, která je nejvyšší dřevěnou rozhlednou na světě.

Výhody, volné vstupy a další bonusy vám může zabezpečit Korutanská karta.

Levné zájezdy do oblasti Korutany


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.