Dovolená Nassfeld

Rakousko Nassfeld, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Lyžařský areál Nassfeld – Presseger See se nachází na jihu Rakouska v Korutanech, přímo u hranice s Itálií. Je to tedy ideální místo pro ty, kdo se nemohou rozhodnout, ve které z těchto dvou zemí by nejraději strávili dovolenou.

Dovolená Nassfeld | © Mario Savoia | Dreamstime.com

Lyžování v Nassfeldu

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at.

Pro běžkaře je zde připraveno až 43 km tratí v nadmořské výšce 600-1 500 m upravených pro klasický styl i bruslení. V Nassfeldu se spojili se svými italskými sousedy a společně udržují běžecké tratě, z nichž některé vedou na italském a některé na rakouském území. Můžete tu tedy běžkovat i mezinárodně.

Freestyleři a snowboardisti ocení zdejší snowpark, který má díky nadmořské výšce 1 700 m obvykle velmi dobré sněhové podmínky. Snowpark je určen je spíše pro začátečníky a mírně pokročilé.

Sjezdovky

Dosyta vyřádit se tu můžete na 110 km sjezdovek. S celkovou délkou 69 km převažují středně těžké červené sjezdovky, snadných modrých je tu 30 km a těžkým černým sjezdovkám je vyhrazeno 11 km.

Lyžování ve zdejším areálu nabízí nádherné výhledy na nejpozoruhodnější vrcholy regionu, od Vysokých Taur a impozantního Großglockneru na severu až po Karnské Alpy a Dolomity se slavným Tre Cime na západě. Na jihu dohlédnete až na Julské Alpy a Karavanky v sousední Itálii a Slovinsku.

Přehled o všech možnostech sjezdování nabízí mapa areálu.

Lanovky

O pohodlnou cestu nahoru se tu postará celkem 30 lanovek a vleků. K dispozici tu je pět kabinových lanovek, devět sedačkových lanovek, deset vleků a šest pohyblivých koberců.

O provozu lanovek informují webové stránky areálu.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde.

Skipasy si můžete zakoupit také online bez čekání ve frontě nebo můžete využít prodejní automaty ve středisku.

Počasí v Nassfeldu

Lyžařská sezona v Nassfeldu zpravidla trvá od první poloviny prosince do poloviny dubna. Nejvíce sněhu obvykle padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je polovina prosince a konec března, kdy bývá v Nassfeldu dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem nuly, v noci klesají průměrně k -7 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od června do srpna, kdy během dne stoupají k 25 °C. V noci teploty přesto klesnou i k 10 °C.

Zájezdy Nassfeld

Cestovní kanceláře obvykle nabízejí zájezdy do tří- až pětihvězdičkových penzionů a hotelů. Vybrat si můžete z pestré nabídky pobytů v délce od 3 až do 15 dnů. Obvykle jde o zájezdy s polopenzí nebo s plnou penzí.

Doprava je téměř vždy vlastní. Z Prahy necelých 600 km zvládnete automobilem zhruba za sedm hodin, z Brna se dá cesta urazit do šesti hodin.

Ubytování Nassfeld

Sami si můžete ubytování zajistit zhruba ve 260 ubytovacích zařízení v okolí lyžařského areálu Nassfeld. Vybírat můžete z pestré škály kategorií. Většina kapacity se však především v sezoně rychle zaplní, proto doporučujeme rezervovat si pobyt s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Gästehaus Nassfeld s celkovou známkou 9,2/10 z 35 hodnocení. Soukromé ubytování se nachází v Tröpolach jen cca 300 m od lyžařského areálu Nassfeld a nabízí také skvělou snídani v ceně. Vzhledem k ideální poloze je tu poměr kvality a ceny dostatečně přesvědčivý.

Praktické informace

Webkamery

Oblast monitorují čtyři webkamery.

Turistika

Dovolená v regionu Nassfeld – Pressegger See spojuje to nejlepší z Rakouska i Itálie. Můžete se tu vydat na kolo i na pěší túru, koupat se nebo tu provozovat vodní sporty. Jezero Pressegger See má v létě příjemnou teplotu až 28 stupňů a kvalita vody tu dosahuje kvality pitné vody, proto je oblíbené zejména u rodin s dětmi.

Projít nebo projet na kole tzv. Korutanskou mléčnou dráhu je dobrá volba, pokud hledáte zajímavý způsob, jak objevovat oblast mezi zdejšími jezery. Trasa spojuje Gailtalské Alpy a rakouské i italské pastviny a tvoří tak celek, který připomíná hvězdné souhvězdí. Na speciálních hvězdicových trasách se turisté a cyklisté dozvědí více o životě na horské pastvě kdysi a dnes, ochutnají aromatické sýry a lahodné kulinářské speciality z regionu.

Kromě toho oblast nabízí celou řadu výletů a cyklovýletů. Vybrat si můžete na této stránce.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.