Dovolená Bad Kleinkirchheim

Rakousko Bad Kleinkirchheim, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Bad Kleinkirchheim je obec v rakouské spolkové zemi Korutany v okrese Spittal an der Drau. Lázeňské městečko leží v údolí pohoří Nockberge a kromě skvělého lyžování nabízí také možnost využít odpočinek a procedury v Termálních lázních svaté Kateřiny nebo v Římských termálních lázních (Römerbad).

Dovolená Bad Kleinkirchheim | © Christopher Moswitzer | Dreamstime.com

Lyžování v Bad Kleinkirchheim

Aktuální sněhovou předpověď pro Bad Kleinkirchheim si zjistíte na webu Bergfex.at.

Areál v Bad Kleinkirchheim je připraven i na snowboardisty. Do snowparku se snadno dostanete lanovkou Maibrunnbahn nebo Strohsackbahn, nachází se v nadmořské výšce 1 760 metrů. Vyhovovat bude zejména začátečníkům a středně pokročilým freestylerům.

Běžkaři si v Bad Kleinkirchheim přijdou na své od poloviny prosince až do jara. Oblíbená je Římská stezka, středně obtížná 8 km dlouhá pestrá okružní trať na golfovém hřišti, které je mechanicky zasněžováno. Za vhodných sněhových podmínek je trasa upravována až do Gnesau.

Sjezdovky

Ski areál v Bad Kleinkirchheim se nachází v nadmořské výšce 1 100-2 055 m a nabízí 103 km sjezdovek. Většina z nich (77 km) jsou červené sjezdovky pro středně pokročilé lyžaře, lehčí modré sjezdovky mají 18 km a černé pro zkušené lyžaře jsou dlouhé celkem 8 km.

Návštěvníci si mohou být jisti, že budou mít po celou sezonu na čem jezdit.  Více než 800 sněžných strojů zaručuje vyhovující sněhové podmínky na 97 % sjezdovek v Bad Kleinkirchheimu bez ohledu na počasí.

Pravidelně se tu koná Franz Klammer World Cup, závod s celkovou délkou trasy 3200 metrů a převýšením 842 metrů. Se sklonem až 80 % je to jedna z nejnáročnějších závodních tratí ve Světovém poháru. Výstavba dvou tunelů umožňuje všechny sjezdovky využít pro veřejné lyžování i při závodech.

Informace o všech možnostech lyžování ve středisku nabízí mapa sjezdovek Bad Kleinkirchheim.

Lanovky

V areálu jsou k dispozici 4 kabinkové lanovky, 8 sedačkových lanovek, 9 vleků, 1 vlek s pohyblivým lanem a 2 pohyblivé koberce.

O aktuálním stavu a provozu lanovek informují stránky areálu Bad Kleinkirchheim.

Skipas

Aktuální ceny skipasů naleznete zde.

Pokud zůstáváte déle a chcete si dosyta užít lyžování i relax v lázních, můžete si pořídit kombinovaný skipas. Dostupný je od minimálně dvoudenní platnosti a máte možnost díky němu strávit denně až 4 hodiny v Římských termálních lázních (Römerbad) v jejich běžné otevírací době.

Počasí v Bad Kleinkirchheim

Lyžařská sezóna v Bad Kleinkirchheim obvykle trvá začátku prosince do začátku dubna. Nejvíce sněhu obvykle padá v lednu a v únoru.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna a v únoru, což je však nejrušnější období v rakouských horách. Kompromisem je druhá polovina prosince a března, kdy bývá v Bad Kleinkirchheim ještě dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se od prosince do února pohybují kolem 5 °C, v noci klesají průměrně k -5 °C.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty na přelomu července a srpna, kdy během dne občas i překračují hranici 25 °C. V noci teploty klesají pod 15 °C.

Zájezdy do Bad Kleinkirchheim

Cestovní kanceláře nabízejí nejčastěji zájezdy do čtyř, případně tříhvězdičkových hotelů, ale i do pensionů a horských chat. Vybrat se dá víceméně libovolně dlouhý pobyt (3-8 dní), nabízeny jsou i různé druhy stravování (bez stravy, snídaně, polopenze i plná penze).

Doprava je obvykle vlastní. Vzhledem k tomu, že se Bad Kleinkirchheim nachází až na jihu Rakouska, cesta autem z Prahy (560 km) zabere něco přes 6 hodin, z Brna (450 km) kolem 5 hodin.

Ubytování v Bad Kleinkirchheim

V lázeňském městečku můžete vybírat z více než dvou stovek ubytovacích zařízení všech kategorií. Kombinace lyžování nebo turistiky a lázeňské péče je však velmi oblíbená, a proto je potřeba si ubytování zajistit s dostatečným předstihem.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Appartement Pension Grasser se známkou 9,0/10 z 195 hodnocení. Nachází se sice necelé dva kilometry od centra, zato pouhých 100 metrů od nejbližšího vleku a jeho polohu návštěvníci hodnotí velmi vysoce jako tzv. fantastickou (9,3/10). Stejně je oceněna i snídaně, která se podává v ceně ubytování.

Praktické informace

Webkamery

Oblast monitoruje osm webkamer.

Turistika

Budete-li mít už dost odpočinku v termálních lázních, oblast toho dokáže hodně nabídnout i turistům a cykloturistům.

S lanovkami Biosphärenparkbahn Brunnach nebo Kaiserburgem, které byly v roce 2015 zařazeny mezi 50 nejlepších rakouských letních lanovek, se dostanete až do nadmořské výšky 2 100 m, kde si užijete výhledy na pohoří Nockberge, ale i jezera, pastviny a horské chaty. Svůj výlet si můžete snadno naplánovat díky této stránce.

Vyzkoušet můžete například nenáročnou hřebenovou okružní túru z horní stanice Biosphärenparkbahn Brunnach ke skalnímu útvaru Rote Burg a přes zastávku na občerstvení ve St. Oswalder Bockhütte zpět k lanovce. Při cestě v nadmořské výšce 2 000 m můžete dýchat svěží horský vzduch, pozorovat sviště, průzračné horské bystřiny a jezera. Trasa je dlouhá necelých 8 km, převýšení je pouhých 300 metrů a ujít ji vám zabere necelé tři hodiny.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.