Dovolená Mölltal – Ankogel

Rakousko Mölltal – Ankogel, Rakousko
Charakter oblasti: lyže

Hora Ankogel a ledovec Mölltal v rakouských Korutanech zaručují lyžařům díky své poloze perfektní sněhové podmínky a jedinečný panoramatický výhled na zhruba 30 třítisícových vrcholů pohoří Vysoké Taury.

Dovolená Mölltal – Ankogel | © Wessel Cirkel | Dreamstime.com

Lyžování Mölltal – Ankogel

Aktuální sněhové zpravodajství zjistíte na webu Bergfex.at – Mölltal, Ankogel.

Co se týče běžeckého lyžování, stezky v údolí Mallnitz patří k tomu nejlepšímu, co mohou Korutany nabídnout. Je zde síť 25 km běžeckých tratí upravených pro klasický styl i bruslení. Jde o první místo v Korutanech, kterému byla udělena pečeť za prvotřídní kvalitu. Běžkaři ocení idylické umístění skvěle upravených běžeckých tratí i unikátní stezku až do národního parku Vysoké Taury.

Na ledovci Mölltal pak najdou běžkaři asi 2,5 km dlouhou vysokohorskou trať Stübele, která se nachází v nadmořské výšce 2 200 m u stanice lanovky.

Sjezdovky

V lyžařském areálu na ledovci Mölltal lze využívat více než 17 km sjezdovek. Většinu tvoří středně obtížné červené sjezdovky (7 km), snadným modrým i těžkým černým trasám je vyhrazeno vždy cca 5 km. Na sjezdovce Schareck je pro milovníky adrenalinu připraven snowpark Gletscher Jet s boulemi, strmými zatáčkami a kickery.

Lyžařské středisko Ankogel nabízí necelých 13 km sjezdovek, převažují vždy s pěti kilometry tras tratě červené a černé, snadných modrých tu jsou necelé tři kilometry. Lze zde také provozovat freeride. U dolní stanice lanovky tu naleznete i snowpark a dětský svět.

Informace o všech možnostech lyžování nabízí mapa střediska Ankogelmapa střediska Mölltal.

Lanovky

Na ledovec Mölltal vás vyveze jedna kabinová a jedna ozubnicová lanovka, pět sedačkových lanovek a dva vleky.

V Ankogelu jsou k dispozici dvě kabinové lanovky a tři vleky.

O provozu lanovek a vleků informují webové stránky střediska Mölltal a webové stránky střediska Ankogel.

Skipas

Veškeré informace o skipasech naleznete zde pro Mölltalzde pro Ankogel.

Jste-li zaregistrováni do mezinárodního zákaznického programu Gopass, který platí v České republice, Rakousku, Slovensku a Polsku, lze ho využít i ve střediscích Mölltal a Ankogel. Více informací o Gopassu zjistíte na oficiálních webových stránkách.

Skipasy s platností 1,5 dne a více (karty Ski Hit) můžete využít v těchto lyžařských oblastech: Mölltaler Gletscherbahnen, Ankogel Hochgebirgsbahnen, Matreier Goldried Bergbahnen, Hochpustertaler Bergbahnen, Bergbahnen St. Jakob,  Bergbahnen Kals, Lienzer Bergbahnen, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft.

Počasí Mölltal – Ankogel

Sezona na ledovci Mölltal je jedna z nejdelších, trvá obvykle od poloviny listopadu do začátku května. Mölltal jako jediná oblast v Korutanech navíc bývá otevřen pro lyžování i v letních měsících, kdy jsou v závislosti na sněhových podmínkách v provozu až tři sjezdovky.

Na Ankogelu se dá lyžovat od poloviny prosince do konce března.

Nejlepší období k návštěvě

Nejlepší sněhové podmínky pro lyžování jsou v polovině ledna, což je současně nejrušnější období v rakouských horách. Na ledovec Mölltal však můžete vyrazit už v druhé polovině listopadu nebo naopak až v dubnu, kdy zde bývá dostatek sněhu, ale současně méně lidí. Denní teploty se ve Flattach od prosince do února pohybují kolem nuly, v noci klesají průměrně k -10 °C. Ve vyšších nadmořských výškách na lyžařských svazích se teploty pohybují pod nulou po celý den.

V letní sezoně bývají nejvyšší teploty od června do srpna, kdy během dne překračují hranici 20 °C. V noci teploty přesto klesají až k hranici 10 °C.

Zájezdy Mölltal – Ankogel

Cestovní kanceláře nejčastěji nabízejí zájezdy do tří- a čtyřhvězdičkových hotelů a penzionů na výborné úrovni. Zvolit si můžete obvykle z pobytů na 2-8 dní s polopenzí.

Doprava je téměř vždy vlastní. Střediska Ankogel a Mölltal jsou od Prahy i od Brna vzdálené zhruba 500 km, a tak cestu zvládnete do šesti hodin.

Ubytování Mölltal – Ankogel

Sami si můžete v blízkosti obou lyžařských středisek zabezpečit ubytování zhruba ve dvou stovkách zařízení různé kategorie. Doporučujeme však rezervaci provádět s předstihem, neboť kapacita se obzvlášť v sezoně rychle naplňuje.

Z nabídky Bookingu můžeme doporučit Haus Janschütz s celkovou známkou 9,4/10 ze 128 hodnocení. Hosté vysoce hodnotili také snídani, kterou lze dokoupit. Poměr ceny a kvality tu je nadmíru vyhovující. Toto ubytování se nachází ve Flattach, odkud je to asi 7 km do střediska Mölltal a 10 km do střediska Ankogel. Na lyžování je tedy třeba trochu popojet, ovšem přímo u areálů je velmi málo možností ubytování a je proto potřeba počítat s tím, že pokoje jsou rychle vyprodané a poměrně drahé.

Praktické informace

Webkamera

Ankogel monitorují dvě webkamery, Mölltal pět webkamer.

Turistika

Region je součástí národního parku Vysoké Taury, kde je bezpočet možností na pěší i cyklistické výlety. Výhody, volné vstupy a další bonusy vám může zabezpečit Korutanská karta.

Výlety si podle místa, kde se nacházíte, a podle náročnosti můžete naplánovat díky této stránce.

Vyrazit můžete třeba na snadnou okružní túru údolím Mallnitz. Trasa je dlouhá necelých 14 km, převýšení je pouhých 400 m a celý výlet tak zabere asi pět hodin. Na stezce jsou instalována odpočívadla doplněná o informační tabule, užijete si krásné výhledy na hory a rakouskou krajinu.


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.