Aeroméxico | zavazadla, letenky, kontakt

Stát Domovem je Mexiko
IATA kód aerolinky AM
ICAO kód aerolinky AMX

Aeroméxico | © Richair | Dreamstime.com

Letenky Aeroméxico

Původ letecké společnosti Aeroméxico napovídá sám název, založena byla v roce 1934. Aerolinka působí jako mexický národní dopravce, hlavní základnu má na letišti v Mexico City.

Aeroméxico létá do 88 destinací převážně v Severní a Střední Americe, nejvíce destinací se nachází v Mexiku a v USA. Protože se jedná o klasickou leteckou společnost, ceny letenek jsou obvykle vyšší než u nízkonákladovky.

Skytrax řadí Aeroméxico mezi tříhvězdičkové aerolinky, průměrné stáří letadel je 7,9 roku (údaj z ledna 2020).

Aeroméxico Praha

Společnost Aeroméxico do Prahy nelétá.

Z evropských destinací má Aeromexico létá pouze do Amsterdamu, Barcelony, Madridu a Paříže (Charles de Gaulle).

Aeroméxico check-in 2024

On-line check-in

Online odbavení je možné na webu Aeromexico.com. Musíte znát číslo (kód) rezervace a příjmení cestujícího a pro dokončení check inu také údaje z cestovního dokladu.

U mezinárodních letů se lze odbavit s předstihem až 24 hodin před odletem, na vnitrostátních spojích se online check-in otevírá 48 hodin před odletem.

Místo v letadle si můžete vybrat zdarma s výjimkou některých prémiových míst. Zpoplatněny jsou například sedačky u nouzového východu, kde je více místa na nohy.

Odbavení v mobilní aplikaci můžete využít pouze na letech do vybraných destinací, jejichž seznam je na Aeromexico.com.

Odbavení u přepážky

Aeromexico dává možnost bezplatného odbavení přímo na letišti. Využít můžete klasické přepážky a na některých letištích samoodbavovací kiosky.

U kiosku se můžete odbavit na mezinárodní let již 24-48 hodin před odletem. U vnitrostátních letů po Mexiku jsou to 2 hodiny.

Zavazadla Aeroméxico 2024: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Nárok na příruční zavazadlo mají všichni cestující Aeroméxico. Jejich počet se však odvíjí od cestovní třídy a od výchozí i cílové destinace.

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Economy Class 2 dohromady 10 kg každé max. 55 × 40 × 25 cm
Clase Premier 2 dohromady 10 kg každé max. 55 × 40 × 25 cm

Odbavené zavazadlo

Limit zavazadel se liší v závislosti na výchozí a cílové destinaci a na cestovní třídě. Součet tří stran odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 158 cm.

Pokud cestujete v rámci jedné rezervace např. na trase Amsterdam – Mexico City – Guadalajara, i na vnitrostátním úseku máte nárok na stejná zavazadla jako na letu z Evropy.

V tabulce jsou uvedeny limity zavazadel pro lety mezi Evropou a Severní nebo Jižní Amerikou. Pravidla pro ostatní lety hledejte na Aeromexico.com.

Cestovní třída Povolený limit Váhový limit
Economy Class 1 23 kg
Clase Premier 2 32 kg každé

Aeroméxico kontakt

Aerolinky Aeroméxico nejjednodušeji kontaktujete přes aplikaci Messenger. Komunikovat s vámi bude chatbot, který vás přepojí na živého operátora v okamžiku, kdy neporozumí vašemu požadavku.

V Česku zastupuje Aeroméxico společnost Aeroworld, které se dovoláte na číslo 233 311 146. Aerolinky přímo můžete kontaktovat na britském čísle +44 0 800 9775 533. K telefonátu doporučujeme použít Skype, volat budete zdarma.

Aeroméxico kompenzace za zpožděný let

Pokud se domníváte, že máte nárok na kompenzaci za zpožděný či zrušený let, vyplňte formulář na webu aerolinek. Za pokus nic nedáte.

Nezapomeňte však podrobně, věcně a bez emocí popsat situaci a přesně identifikovat konkrétní let.

Recenze Aeroméxico 2024

Se společností Aeromexico jsem letěl v listopadu 2017 na trase Amsterdam – Mexico City – Lima – Mexico City – Amsterdam. Na jaře téhož roku se do prodeje dostaly error fare letenky s chybějícím palivovým příplatkem, zpáteční letenka do Jižní Ameriky mne tak stála jen 5 200 Kč.

Tehdy jen pár týdnů starý Dreamliner se zaplnil do poloviny, přičemž zhruba dvacítku cestujících tvořili další Češi s levnou letenkou. Místa na nohy nabízel Boeing 787 dostatek, Aeromexico si vysloužilo pochvalu i za chutné jídlo a solidní porce.

Zábavní systém v Dreamlineru nabízel full HD obrazovku se solidním výběrem filmů. Jedinou výtku si Aeromexico zaslouží za avizovanou, ale nefunkční wi-fi.

Petr Novák

Aeroméxico

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.